Судове рішення #25677772

Справа № 1007/2873/12

провадження № 2/1007/1281/12

30.03.2012


РІШЕННЯ

Іменем України

30 березня 2012 року м. Бровари

Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого-судді ОСОБА_1,

при секретарі ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про визнання права власності на спадкове майно,

в с т а н о в и в :

У березні 2012 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом, у якому зазначала, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого 21 лютого 2000 року Фондом комунального майна Броварської міської ради, її батькові ОСОБА_7, матері ОСОБА_4, двом братам ОСОБА_5 і ОСОБА_8, бабусі ОСОБА_9 та їй, ОСОБА_3, у рівних частинах кожному по 1/6 частки на праві власності належала квартира АДРЕСА_1.

13 травня 2004 року її батько ОСОБА_7 помер, після його смерті належну йому на праві власності 1/6 частку вказаної вище квартири у рівних частинах успадкували: дружина померлого ОСОБА_4, троє його дітей: два сини ОСОБА_5, ОСОБА_8 і дочка ОСОБА_3 та мати померлого (бабуся позивача) ОСОБА_9 кожний по 1/5 частки.

Усі зазначені вище спадкоємці, крім її бабусі ОСОБА_9, своє право власності на спадкову частку квартири зареєстрували у Броварському бюро технічної інвентаризації, що підтверджується відповідними витягами про державну реєстрацію цих прав.

Оскільки її бабуся ОСОБА_9 проживала разом із спадкодавцем у зазначеній квартирі, вона вважається такою, що фактично прийняла спадщину у вигляді 1/5 частки

від 1/6 спадкової частини квартири.

24 березня 2011 року її бабуся ОСОБА_9 померла, після її смерті відкрилася спадщина на все належне їй майно, у тому числі і на частку квартири № 180

у будинку № 7 по бульвару Незалежності у місті Броварах Київської області.

Ще за життя 22 травня 2009 року ОСОБА_9 склала заповітне розпорядження, згідно з яким належну їй на праві особистої власності частку даної квартири заповідала їй. Цей заповіт посвідчений державним нотаріусом Броварської міської державної нотаріальної контори Київської області ОСОБА_10, зареєстрований в реєстрі за № 1-1505. На час смерті спадкодавця не змінений і не скасований. Інші спадкоємці відсутні.

Враховуючи те, що вона є єдиним спадкоємцем, яка прийняла спадщину після смерті бабусі ОСОБА_9, вважає, що має право на 1/5 частку 1/6 частини квартири № 180, розташованої у будинку № 7 по бульвару Незалежності у місті Броварах Київської області.

Однак оформити своє право власності на цю належну померлій ОСОБА_9 згідно із свідоцтвом про право на спадщину за законом від 30 липня 2005 року спадкову частку квартири вона не може, оскільки бабуся за життя не встигла зареєструвала своє право власності на дану частину квартири.

Постановою Броварської міської державної нотаріальної контори Київської області від 25 січня 2012 року у вчиненні такої нотаріальної дії як видача свідоцтва про право на спадщину за заповітом на частину належної ОСОБА_9 квартири № 180, розташованої у будинку № 7 по бульвару Незалежності у місті Броварах Київської області, їй відмовлено,

у зв’язку з чим вона змушена звернутися до суду.

Просила визнати за нею, ОСОБА_3, у порядку спадкування за заповітом право власності на 1/30 частку квартири АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_9, яка померла 24 березня 2011 року.

Позивач ОСОБА_3 у суді позов підтримала, просила суд задовольнити його.

Відповідачі ОСОБА_4, ОСОБА_5 і ОСОБА_8 у судове засідання

не з’явилися, надали суду заяви, у яких зазначають, що позов визнають, просять розглянути справу за їхньої відсутності, проти задоволення позову вони не заперечують.

Роз’яснивши позивачу наслідки визнання позову, враховуючи, що визнання позову

не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів сторін чи інших осіб, суд вважає можливим ухвалити рішення про задоволення позову з наступних підстав.

Із заповіту, посвідченого 22 травня 2009 року державним нотаріусом Броварської міської державної нотаріальної контори Київської області ОСОБА_10, зареєстрованого в реєстрі за № 1-1505, видно, що ОСОБА_9 належну їй на праві особистої власності частину квартири АДРЕСА_1 заповідала ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до свідоцтва про смерть серії І-ОК № 209900 ОСОБА_9 померла 24 березня 2011 року.

Єдиним спадкоємцем, яка прийняла спадщину за заповітом після її смерті, є позивач ОСОБА_3

Суд встановив, що на момент смерті ОСОБА_9 належала частина квартири № 180, розташованої у будинку № 7 по бульвару Незалежності у місті Броварах Київської області:

–1/6 частка даної квартири належна їй згідно із свідоцтвом про право власності

на житло, виданим 21 лютого 2000 року Фондом комунального майна Броварської міської ради, зареєстрованим Броварським бюро технічної інвентаризації за реєстровим № 1-13425;

–1/30 частка цієї квартири належна їй на підставі свідоцтва про право на спадщину, виданого 30 липня 2005 року нотаріусом Броварської міської державної нотаріальної контори за реєстровим № 2-1127, яке спадкодавець ОСОБА_9 у Броварському бюро технічної інвентаризації не зареєструвала.

Із постанови Броварської міської державної нотаріальної контори Київської області від 25 січня 2012 року вбачається, що позивачу ОСОБА_3 у вчиненні такої нотаріальної дії як видача свідоцтва про право на спадщину за заповітом на 1/30 частку належної ОСОБА_9 квартири АДРЕСА_1 відмовлено, оскільки за інформацією Броварського бюро технічної інвентаризації спадкодавець ОСОБА_9 у встановленому законом порядку своє право власності на дану частку квартири за життя не зареєструвала.

У ст. 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно із ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що

не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо

не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

У ст. 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред’явити позов

про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи, що позивач ОСОБА_3 є єдиним спадкоємцем, яка прийняла спадщину після смерті бабусі ОСОБА_9, якій згідно із свідоцтвом про право на спадщину за законом від 30 липня 2005 року належала 1/30 частка квартири АДРЕСА_2

у місті Броварах Київської області, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 60, 174, 212 –215 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_3 у порядку спадкування за заповітом

право власності на 1/30 частку квартири № 180, що розташована у будинку № 7 по бульвару Незалежності у місті Броварах Київської області, що на підставі свідоцтва про право

на спадщину за законом від 30 липня 2005 року належала ОСОБА_9,

яка померла 24 березня 2011 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів

з дня отримання копії цього рішення.


Суддя І. М. Дутчак



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація