Справа № 2о/0529/166/2012
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
25 жовтня 2012 року м.Красноармійськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого -судді Халаджи О.В.,
при секретарі Афендіковій А.О.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні у м.Красноармійську справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення,-
В С Т А Н О В И В :
19.10.2012 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, вказавши в обґрунтування своєї заяви, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_2, в свідоцтві про народження вона записана як ОСОБА_2. Її матір'ю згідно свідоцтва про народження є ОСОБА_3. Згідно зі свідоцтвом про народження, її мати ОСОБА_3, народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Петропавловка Дніпропетровської області, записана як ОСОБА_3. Прізвище її та її матері саме ОСОБА_2. Але вважаючи те, що воно пр. вимові змінювалося, та це було під час Другої світової війни, тобто тоді документообіг не міг вестись належним чином, тому вона та її мати були записані під прізвищем ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_3 її матір померла, в свідоцтві про смерть прізвище вказано ОСОБА_2. 18.02.1962 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_5, в свідоцтві про одруження вона записана як ОСОБА_2. Після реєстрації шлюбу вона змінила прізвище на ОСОБА_2.
Після смерті її матері залишилася спадщина, вона як спадкоємець першої черги, звернулася до нотаріусу та прийняла спадщину. Також після смерті матері нею було знайдено 2 ощадні книжки на ім'я матері, а саме У ДОУ АО «Ощадбанк»на ім'я ОСОБА_3 існують два рахунки: № НОМЕР_1 із залишком вкладу 9884,78 карбованців та № НОМЕР_2 із залишком вкладу 2051,36 карбованців. Але отримати компенсаційні вклади вона не змогла, внаслідок різниці у написанні прізвища. Тому для отримання нею вказаних вкладів, необхідно встановити, що власником ощадних книжок № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 є її мати ОСОБА_3, а вона є власницею свідоцтва про народження виданого на ім'я ОСОБА_2 та її справжнє ім'я ОСОБА_1. Враховуючи вищевказане просить суд визнати факт, що власником ощадних книжок № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 є ОСОБА_3 та визнати факт, що вона ОСОБА_1 є власницею свідоцтва про народження, виданого на ім'я ОСОБА_2 і її справжнє ім'я ОСОБА_1.
В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з'явилася, надала заяву з проханням розглянути справу в її відсутність, на задоволенні заяви наполягає.(а.с.19)
Представник зацікавленої особи ПАО Державний ощадний банк України філіалу ДОУ АО «Ощадбанк»в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, рішення винести на розсуд суду. (а.с.17).
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть,актовий запис № 980(а.с. 10)
Після її смерті відкрилася спадщина, спадкоємцем якої є заявниця ОСОБА_1, яка звернулася до нотаріусу та отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом, спадкова справа № 65 (а.с.15)
Також після смерті ОСОБА_3 залишилися 2 ощадні книжки, на її ім'я у ДОУ АО «Ощадбанк»рахунок № НОМЕР_1 та рахунок № НОМЕР_2.(а.с.12-13)
На теперішній час заявниця не може отримати компенсаційні вклади матері, внаслідок різниці у написанні прізвища, тому встановлення факту належності правовстановлюючих документів матері необхідно заявниці для реалізації свого права на спадщину.
Факт належності ощадних книжок померлій ОСОБА_3 підтверджується, тим, що згідно свідоцтва про народження ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася у с. Петропавловка Дніпропетровської області ОСОБА_3, про що 08.02.1922 року зроблено відповідний запис за № 105, рай бюро ЗАГС с. Петропавловка.(а.с.9)
Також судом достовірно встановлено, що заявник ОСОБА_1 є рідною дочкою померлої ОСОБА_3 (а.с.8)
Крім того судом встановлено, що 18.02.1962 року ОСОБА_2 зареєструвала шлюб з ОСОБА_5, та після реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_2.(а.с.11)
Відповідно до ст. 256 ЦПК України справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, у тому числі, про належність правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи. зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті розглядаються судами.
Проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, оскільки судом достовірно встановлено, факт належності правовстановлюючих документів.
Встановлення цього факту має для заявника правові наслідки, оскільки вона бажає отримати компенсаційні вклади, що залишилася після смерті матері ОСОБА_3
На підставі ст. ст. 256 -259 ЦПК України та керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 209, 212-215, 294 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 ощадних книжок рахунок № НОМЕР_1 та рахунок № НОМЕР_2 в ДОУ АО «Ошадбанк».
Встановити факт належності ОСОБА_1 свідоцтва про народження, виданого на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 серія НОМЕР_3, в якому помилково вказано її прізвище «ОСОБА_2», та вважати її прізвище «ОСОБА_2»та свідоцтва про одруження виданого на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, серія НОМЕР_4 від 18.12.1962 року, в якому помилково вказано її прізвище «ОСОБА_2», та вважати її прізвище «ОСОБА_2».
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: