Судове рішення #25643815



№2/0523/2078/2012


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30 липня 2012 року Київський районний суд міста Донецька в складі:

головуючого судді - Ополинської І.Г.

при секретарі - Гордєєвій О.Ю.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,


В С Т А Н О В И В :


Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, мотивуючи заявлені вимоги тим, що 13 серпня 2011 року зареєстровано шлюб між позивачем та відповідачем, від цього шлюбу мають неповнолітню дитини -доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Фактичні шлюбні відносини між нею та відповідачем були припинені, вона разом з дитиною проживає окремо від відповідача. ОСОБА_4 знаходиться на її утриманні, а відповідач, який є батьком дитини, матеріальної допомоги на утримання доньки у добровільному порядку не надає, хоча має можливість таку допомогу надавати. Дитина потребує матеріальної допомоги, тому вона звернулася до суду і просила стягнути з відповідача на свою користь на утримання їх неповнолітньої дитини аліменти у розмірі 1/4 частини від всіх його видів заробітку (доходу) щомісячно.

У судове засідання сторони не з»явились, про день та час розгляду справи повідомлялись належним чином, звернулись на адресу суду з письмовими заявами, у яких просили справу розглянути під час їх відсутності. При таких обставинах суд вважає за можливе розглянути дану справу під час відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.

В письмовій заяві, наданій на адресу суду, позивач позовні вимоги підтримала.

В письмовій заяві, наданій на адресу суду, відповідач позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини визнав.

Дослідив надані суду докази та проаналізував встановлені обставини у їх сукупності, суд вважає що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони з 13 серпня 2011 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого в них народилася дитина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с. 4/. Ця дитина мешкає з матір»ю ОСОБА_1 за адресою : АДРЕСА_1 і знаходиться її утриманні /а.с.5/. Відповідач, який є батьком цієї дитини, мешкає від неї окремо і добровільно допомогу на утримання дитини не надає. При цьому, він має змогу таку матеріальну допомогу надавати, оскільки є працездатним, має постійне місце роботи та регулярний прибуток і не має інших утриманців чи утримань за виконавчими документами. Ці обставини сторонами у справі не оспорювались, а тому в порядку ст.61 ЦПК України додаткового доведення не потребують і приймаються судом до уваги.

Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до положень ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів.

Відповідно ст.180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч.3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

У відповідності до положень ч.1 ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються від дня пред'явлення позову в суд.

Проаналізувавши надані суду докази та встановлені обставини у їх сукупності, суд дістається висновку, що відповідач ОСОБА_2, який є батьком неповнолітньої дитини, не виконує покладених на нього Сімейним законодавством України батьківських обов'язків відносно утримання своєї неповнолітньої дитини, тому кошти на утримання дитини підлягають стягненню з нього в примусовому порядку у вигляді аліментів.

При визначенні розміру аліментів, суд враховує всі обставини, передбачені ст. 182 Сімейного Кодексу України, у тому числі й стан здоров»я дитини та відповідача, їх матеріальне становище, можливість відповідача надавати допомогу своїй дитині, наявність в нього регулярного доходу, тому вважає, що позивач обґрунтовано ставить питання про стягнення з відповідача аліментів саме у частці від заробітку (доходу) і таке не суперечить положенням ст. 183 ч.1 СК України. Приймаючи до уваги вищенаведене, а також факт визнання позову відповідачем, суд погоджується з визначеним позивачем розміром аліментів і вважає що з відповідача на користь позивача необхідно стягувати щомісячно аліменти у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу) до досягнення дитиною повноліття.

Інших обставин, які б мали істотне значення у справі судом встановлено не було.

Як передбачено ст.191 Сімейного Кодексу України аліменти на утримання дитини присуджуються від дня пред'явлення позову в суд.

З відповідача, згідно ст.88 ЦПК України, підлягає стягненню на користь держави судовий збір.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 57, 60, 131, 209, 214, 215 ,224, 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 182, 184, 191 Сімейного Кодексу України , суд,


В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частки його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 31 травня 2012 року до досягнення дитиною повноліття, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 107 (сто сім) грн. 30 коп..

Рішення в частині стягнення аліментів в межах розміру аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Київський районний суд міста Донецька протягом десяти днів після його проголошення.

Суддя /підпис/ І.Г. Ополинська





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація