Справа № 2- 614/2008року
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
25 червня 2008 року Бобровицький районний суд Чернігівської області
в складі головуючого судді - Єременко С.В.
при секретарі - Гайдук В.В.
за участю представника позивача ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бобровиця цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Територіальної громади в особі Рудьківської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_2. звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
В позові вказано, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 померла баба ОСОБА_3, яка мешкала в АДРЕСА_1 і відкрилась спадщина , спадкоємцем є позивач за заповітом.
Спадкове майно складається з земельної частки /паю/, іншого майна.
На спадщину може претендувати територіальна громада в особі Рудьківської сільради.
Заяви до держнотконтори не подав тому , що захворів і за станом здоров'я не зміг з'явитися, але спадщину фактично прийняв, володіючи документами.
При зверненні до держнотконтори було пораджено звернутися до суду з позовом про поновлення строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Просить визначити додатковий строк в три місяці з дня вступу рішення в законну силу , що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкодавця ОСОБА_3
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Відповідач згідно заяви позов визнав і просить справу слухати в судовому засіданні у відсутність його представника.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємці за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Позивач бажає прийняти спадщину після померлого спадкодавця ОСОБА_3 /а.с.7 / , оскільки є
- 2 -
спадкоємцем /а.с. 5, 7, 11 /, але передбачені строки прийняття спадщини відповідно до ст. 1270 ЦК України пропустив.
У відповідності ст. 1272 ч. 3 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних
причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини. Суд вважає, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки підтверджено медичними документами /а.с. 12 /.
Відповідач вимоги визнав згідно заяви , суд може ухвалити рішення згідно ст.ст. 130 ,174 ч.4 ЦПК України про задоволення позову при визнанні вимог відповідачем, оскільки не суперечить закону і не порушуються права і свободи інших осіб.
На відшкодування судових витрат представник позивача не наполягає.
Інших доказів для спростування добутих доказів суду не представлено
На підставі вищевикладеного і керуючись ст.ст. 11, 209, 212-215ЦПК України, ст.ст. 1268, 1270, 1272 ч. 3 ЦК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги по позову ОСОБА_2до Територіальної громади в особі Рудьківської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк на три місяці з дня набрання рішення суду законної сили , для подачі заяви про прийняття спадщини до Бобровицької держнотконтори на майно, що залишилося після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Чернігівської області через Бобровицький районний суд Чернігівської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення суду заяви про апеляційне оскарження і подачі після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку ст. 295 ч.4 ЦПК України.
Суддя :