Судове рішення #25595765


Справа № 1911-676/2012

Провадження №2-о/1911/20/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"04" липня 2012 р.

Монастириський районний суд Тернопільської області у складі:

головуючого судді:                    Галіяна І. М.

при секретарі: Пшеничняк В.Й.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Монастириська цивільну справу

за заявою            ОСОБА_1,

заінтересована особавідділ державної реєстрації цивільного стану реєстраційної служби Монастириського районного управління юстиції Тернопільської області

про встановлення факту родинних відносин


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 (далі-заявник) звернулася до Монастириського районного суду Тернопільської області із заявою про встановлення факту родинних відносин та просить суд встановити, що ОСОБА_2, яка померла є її матір’ю.

Вимоги заяви обґрунтовані тим, що 24.09.2011р. померла її мати ОСОБА_2 Заявниця зазначає, що заповіту її мати не складала, проте на пенсійному рахунку фактично залишилися кошти у сумі 2010,14 грн. Заявниця вказує на те, що у паспорті матері виявлено помилку в написанні прізвища: написано «Берлізова», а потрібно «Берлізева»і тому через цю розбіжність в одній букві їй відмовляють у прийнятті заяви про прийняття спадщини. ОСОБА_1 просить суд встановити факт родинних відносин, а саме, що на даний час покійна ОСОБА_2 була дійсно її матір’ю.

В судове засідання заявниця не з’явилась, проте подала до суду заяву в якій просила її заяву про встановлення факту родинних відносин задовольнити, справу розглянути у її відсутності.

Представник відділу державної реєстрації цивільного стану реєстраційної служби Монастириського районного управління юстиції Тернопільської області в судове засідання не з’явився, проте 25.06.2012р. надійшла заява №990/07-20 від 22.06.2012р. про розгляд справи у відсутності їх представника. В зазначеній заяві відділ державної реєстрації цивільного стану реєстраційної служби Монастириського районного управління юстиції Тернопільської області вказує на те, що родинні відносини заявниці доведені, оскільки в актовому записі № 24 від 10.03.1953р. складеному Коропецькою селищною радою Монастириського району на ОСОБА_3 вказано батьками ОСОБА_4 та ОСОБА_2, свідоцтво також видано на прізвище «Берлізова Галина Іванівна». Також у заяві зазначено, що у разі видачі паспорта на прізвище «Берлізева», то це вина органу, який видав паспорт.

Відповідно до ч. 2 ст. 158 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Таким чином, участь особи в судовому засіданні є її обов‘язком, від якого особа за її клопотанням може бути звільнена судом. За наявності такого клопотання суд не вправі відкладати розгляд справи у зв‘язку із неявкою цієї особи до суду.

З огляду на зазначене суд не вбачає перешкод у судовому розгляді справи.

Враховуючи те, що сторони в судове засідання не з'явилися, на підставі ч.2 ст. 197 ЦПК України розгляд справи здійснювався без фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Визначаючись із заявленою вимогою про встановлення факту родинних відносин суд враховує наступне.

Згідно із п.1 ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно до п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

В даному випадку встановлення факту родинних відносин необхідно заявникові для звернення до нотаріальної контори, оскільки вона претендує на спадкове майно після смерті матері ОСОБА_2 Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.

Таким чином, факт, що просить встановити заявник має юридичне значення.

Судом не виявлено, що встановлення підвідомчого судові факту пов’язане з вирішенням спору про право.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, судом встановлено наступне.

24.09.2011р. у віці 81 року померла ОСОБА_2 про що в Книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис за № 65 від 26.09.2011р.

Як вбачається з матеріалів справи посвідчення серії АГ № 645715 від 24.11.2005р. видане на ім’я ОСОБА_2.

Заявник у своїй заяві зазначає, що після смерті ОСОБА_2 фактично залишилися кошти на її пенсійному рахунку у сумі 2010,14 грн. та кошти на ощадній книжці СССР, проте оформити спадщину заявниця не може, оскільки мають місце розбіжності в документах, що підтверджують родинні відносини з померлою матір’ю ОСОБА_2

Як вбачається із свідоцтва про народження серії ЯЕ № 688060 від 10.03.1953р. батьками ОСОБА_3 є: ОСОБА_4 та ОСОБА_2.

Відповідно до паспорта серії МС № 222861 виданого 25.11.1997р. Монастириським РВ УМВС України в Тернопільській області прізвище, ім’я та по батькові заявниці зазначено: ОСОБА_1.

Згідно із карткою фізичної особи-платника податків виданої Монастириським відділенням Бучацької МДПІ 24.10.2007р. ідентифікаційний номер наданий ОСОБА_1.

Отже, факт родинних відносин між заявницею ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими доказами.

Крім того, зазначений факт підтверджується листом №990/07-20 від 22.06.2012р. відділу державної реєстрації цивільного стану реєстраційної служби Монастириського районного управління юстиції Тернопільської області в якому зазначено, що родинні відносини заявниці доведені, оскільки в актовому записі № 24 від 10.03.1953р. складеному Коропецькою селищною радою Монастириського району на ОСОБА_3 вказано батьками ОСОБА_4 та ОСОБА_2, свідоцтво також видано на прізвище «Берлізова Галина Іванівна».

Таким, чином, оскільки в судовому засіданні знайшов підтвердження факт того, що ОСОБА_2, яка померла 24.09.2011р. є матір’ю ОСОБА_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1, то заява про встановлення факту родинних відносин підлягає до задоволення.

Відповідно до ч. 7 ст. 235 ЦПК України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.

Керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 60, ч. 3 ст. 209, 213-215, 256, 259 Цивільного процесуального кодексу України, суд, –


ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, а саме: що померла 24.09.2011 року ОСОБА_2 є матір’ю заявника ОСОБА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Монастириський районний суд Тернопільської області.

Суддя:

ОСОБА_5




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація