№ 2/0529/2385/2012 р.
ЗАОЧНЕ
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
25 жовтня 2012 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
в складі: головуючого - судді Халаджи О.В.
при секретарі - Афендіковій А.О.
розглянувши заочно у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м. Красноармійська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, -
В С Т А Н О В И В :
12.10.2012 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину.
На підтвердження позовних вимог позивач зазначив, що з відповідачкою по справі він знаходився у фактично шлюбних відносинах з 1999 року. від спільного проживання у них народився син ОСОБА_3, 30.06.2004 року. Наприкінці жовтня 2009 року вони з відповідачкою припинили фактично шлюбні відносини, та домовилися. що син ОСОБА_4 буде проживати з ним, таким чином син проживає з ним з моменту народження і дотепер. Крім того рішенням Красноармійського міськрайонного суду донецької області від 27.04.2011 року було встановлено місце проживання малолітнього ОСОБА_3 з ним. Однак рішенням Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 27.03.2008 року з нього було стягнуто аліменти на утримання сина у розмірі ј частини всіх видів його доходів, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак син постійно проживає з ним та перебуває на його утриманні, підстав для стягнення з нього аліментів не було, тому рішенням Красноармійського міськрайонного суду донецької області від 27.12.2011 року його було звільнено від обов’язку сплачувати аліменти. Однак за весь час, що син мешкає разом з ним, відповідачка по справі жодного разу не надала матеріальної допомоги на його утримання та у добровільному порядку надавати матеріальну допомогу на утримання сина відмовляється. Відповідачка працює в ДП «Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці»та отримує постійний доход. Інших аліментних зобов’язань у неї не має. Тому він просить суд стягнути з відповідачки на його користь на утримання сина аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів її доходів, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 з’явився, підтримав заявлені позовні вимоги, просив задовольнити їх в повному обсязі .
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, по невідомій суду причині, про день, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином.
Тому суд ухвалює заочне рішення, що відповідає положенню ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши докази по справі у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.(а.с.9)
Рішенням Красноармійського міськрайонного суду донецької області від 27.04.2011 року було встановлено місце проживання малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з батьком ОСОБА_1 (а.с. 5-8)
Відповідач ОСОБА_2 добровільної допомоги на утримання дитини не надає, працює в ДП «Красноармійська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці»та отримує постійний доход.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання своєї дитини.
У відповідності до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Таким чином, суд, враховуючи, що відповідач є працездатною особою, стан здоров’я дитини нормальний та не потребує додаткових витрат на оздоровлення, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати: судовий збір у розмірі 214,60грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.116 ч.2, 180-183, 191 Сімейного Кодексу України, ст.ст.79, 88, 208-209, 213, 214, 215-218, 224-226, 294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів її доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 12.10.2012 року, до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави судовий збір у розмірі 214,60 грн.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданої протягом десяти днів з дня отримання його копії
Суддя