Судове рішення #25583718



Справа № 1911-860/2012

Провадження № 1/1911/68/2012

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"27" серпня 2012 р.

Монастириський районний суд Тернопільської області у складі:

головуючого судді: Галіяна І. М.

при секретарі Швець Н.С.

за участю прокурора Миколюк О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Монастириська кримінальну справу по обвинуваченню:


ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженки та жительки с.Сеньків Монастириського району Тернопільської області, не заміжня, ІНФОРМАЦІЯ_2, українка, громадянка України, безпартійна, тимчасово не працює, раніше не судима,


за ч. 1 ст.310 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Підсудна ОСОБА_2 08.05.2012 року на присадибній ділянці, яка належить її батьку ОСОБА_3, знаючи, що посів та вирощування снотворного маку заборонено, умисно, без передбаченого законами України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" без ліцензії на культивування рослин, включених до таблиці I Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», особисто посіяла та виростила 273 (двісті сімдесять три) рослини снотворного маку. Зазначені макові рослин підсудна особисто доглядала та обробляла з метою подальшого використання насіння маку у кулінарних цілях.

09 липня 2012 року в період з 17 год. 20 хв. до 18 год. 05 хв. працівниками Монастириського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області злочинну діяльність підсудної ОСОБА_4 щодо незаконного культивування рослин маку було припинено. А саме, після виявлення на присадибній ділянці, що знаходиться за адресою: с. Сеньків Монастириського району Тернопільської області, яка належить батьку підсудної 273 рослини маку снотворного, їх було вилучено.

Відповідно до висновку судово-хімічної експертизи від 12 липня 2012 року № 2-1441/12 вилучені рослини маку мають ботанічні ознаки рослин виду ОСОБА_5 і містять наркотичні алкалоїди опію: морфін та кодеїн і є рослинами виду мак снотворний, який відноситься до рослин, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей у передбаченому законом порядку.

Підсудна ОСОБА_2 свою винуватість в інкримінованому їй злочині визнала повністю, показала, що весною, а саме 8 травня місяця 2012 року на присадибній земельній ділянці с. Сеньків Монастириського району Тернопільської області, сама, без будь-чиєї допомоги, посіяла, згодом обробляла (просапувала, прополювала) та виростила 273 кущі рослинного маку. Доповнила, що посіяла мак, щоб згодом його насіння використовувати для кулінарних цілей для святкової випічки, а також для приготування куті на Святвечір, стебла рослин маку та макові головки мала намір знищити. 09 липня 2012 року працівники міліції виявили у неї даний мак та його вилучили. Щиро кається у вчиненому і просить суворо не карати.

Покази підсудної ОСОБА_2 відповідають фактичним обставинам справи, які нею не оспорюються.

Відповідно вимог ст. 299 КПК України судом зі згоди учасників судового розгляду визнано недоцільним дослідження наявних у справі доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

Крім повного визнання підсудною ОСОБА_2 своєї винуватості в інкримінованому злочині, її вина в пред'явленому обвинуваченні підтверджується іншими доказами, зібраними та дослідженими в судовому засіданні.

Зокрема, висновком судово-хімічної експертизи від 23 липня 2012 року № 2-1441/12, яким доведено, що надані на експертизу зразки рослин являють собою рослини виду мак снотворний, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей у передбаченому законом порядку.

Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності суд вважає, що підсудна ОСОБА_2 вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 310 КК України, оскільки незаконно посіяла та виростила снотворний мак в кількості більше ніж сто рослин.

При призначені покарання суд враховує, що підсудна ОСОБА_2 вчинила злочин невеликої тяжкості.

Разом з тим, суд приймає до уваги дані про особу підсудної ОСОБА_2, а саме підсудна позитивно характеризується за місцем проживання, до кримінальної відповідальності притягується вперше.

До обставин справи, що пом'якшують покарання підсудної ОСОБА_2 суд відносить щире її каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин справи, що обтяжують покарання підсудної, суд не вбачає.

Виходячи із наведеного суд вважає, що виправлення підсудної ОСОБА_2, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як нею самою, так і іншими особами, можливе лише при призначенні їй покарання у вигляді обмеження волі на строк в межах санкції статті, по якій вона притягується до кримінальної відповідальності, із звільненням від відбуття покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку.

Оскільки підсудній призначається покарання не пов'язане з реальним обмеженням волі, то міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу їй слід залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

З підсудної ОСОБА_2 підлягає стягненню на користь науково - дослідного експертно - криміналістичного центру при УМВС України у Тернопільській області, 588,48 грн. (п’ятсот вісімдесят вісім) гривень 48 копійок судових витрат за проведення фізико хімічної експертизи.

Речові докази: 273 рослини снотворного маку, що знаходяться в кімнаті зберігання речових доказів господарської частини УМВС України в Тернопільській області підлягають знищенню.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України та призначити їй покарання - 2 (два) роки обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 від призначеного покарання у виді обмеження волі звільнити з випробуванням, якщо вона протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки.

На підставі пунктів 2, 3, 4 ст. 76 КК України зобов'язати засуджену ОСОБА_2 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Міру запобіжного заходу засудженій ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь науково - дослідного експертно - криміналістичного центру при УМВС України у Тернопільській області (р/р 31256272210463 в ГУ ДКУ Тернопільської області, МФО 838012, код ЄДРПОУ 24524727, призначення платежу "За проведення судово-хімічної експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів № 2-1440/12 від 23.07.2012 р.) - 588,48 грн. (п’ятсот вісімдесят вісім) гривень 48 копійок

Речові докази: 273 рослини снотворного маку, що знаходяться в кімнаті зберігання речових доказів господарської частини УМВС України в Тернопільській області - знищити.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Тернопільської області через Монастириський районний суд Тернопільської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.



Суддя:

ОСОБА_6




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація