Справа № 1-437/08
В И Р О К
Ім'ям України
10 липня 2008 року Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області
у складі :
головуючого-судді : Холіна В.В.
при секретарі : Богдановій Н.І.
за участю прокурора : Толстоусова Р.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Антрацит кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, що народився у м. Петровське Луганської області, громадянина України, з неповною середньою освітою, неодруженого, раніше не судимого, який не працює, що проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. 240 ч.1 КК України ,-
В С Т А Н О В И В :
Підсудний ОСОБА_1 у травні 2008 року, точнішого часу у ході досудового та судового слідства встановити не представилося можливим, не маючи спеціального дозволу (ліцензії) на видобуток корисних копалин загальнодержавного значення, яке видається Державним комітетом України з геології і використання надр за узгодженням з Мінекобезпеки, відповідно до ст. ст. 15,16 Кодексу України «Про надра», спеціалізованим підприємствам, установам, організаціям, а також громадянам, які мають відповідну кваліфікацію, матеріально-технічні і економічні можливості для користування надрами, що надають для видобутку корисних копалин шляхом оформлення спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами у межах конкретних ділянок, маючи намір на незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення орендував у свого знайомого ОСОБА_2 10 переносних електрогенераторів, 9 електроперфораторів, електронасос, два пожежних і два поливні шланги. Вищевказані предмети перевіз на ділянку місцевості, що розташована в 5-ти км. на південь від с. Єлізаветівка Антрацитівського району Луганської області. За допомогою вищевказаного обладнання і найнятих їм невідомих осіб, з двох саморобних котлованів і споруджених в них гірських вироблень, які ОСОБА_1 раніше виявив і оглянув для придатності до видобутку гірської маси, здійснював незаконну добич гірської маси, шляхом витягання її з надр на поверхню. Здобута гірська маса складувалася для подальшого транспортування. Незаконна добич гірської маси здійснювалася у нічний час впродовж травня 2008 року. 24 травня 2008 року о 13 годин 00 хвилин працівники міліції оглянули місце добичі, де вилучили 10 переносних електрогенераторів, 9 електроперфораторів, електронасос, два пожежних і два поливні шланги, за допомогою яких підсудний ОСОБА_1 здійснював видобуток гірської маси, і здобуту гірську масу, яка відповідно до висновку фахівця № 12/650 від 29 травня 2008 року є корисними копалинами загальнодержавного значення сортовою сумішшю кл. 0-25 мм, вага якої, згідно протоколу зважування від 24 травня 2008 року , склала 10000 кг.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою провину у скоєнні вищезазначеного злочину визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, та пояснив, що від жителів с. Єлізаветівка він почув, що на південь від с. Єлізаветівка у полі є два саморобні котловани, які пристосовані під видобування гірської маси. Знайшовши та оглянувши це місце ОСОБА_1 став видобувати гірську масу і складувати її біля котловану.
24 травня 2008 року о 13 годин 00 хвилин, він був затриманий працівниками міліції. У присутності понятих у нього було вилучено здобуте ним вугілля, 10 переносних електрогенераторів, 9 електроперфораторів, електронасос, два пожежних і два поливні шланги за допомогою яких ОСОБА_1 здійснював видобуток гірської маси.
Крім повного визнання своєї вини підсудним, його вина підтверджується:
- протоколом огляду місця події і фототаблицею до нього від 24.05.2008 року, із якого вбачається, що на ділянці місцевості розташованої в 5-ти км. на південь від с. Єлізаветівка Антрацитівського району Луганської області, виявлено два саморобні котловани з саморобними гірськими виробленнями, що знаходяться на дні. На місці події виявлено і вилучено: гірська маса, приблизно у кількості 10000 кг., 10 переносних електрогенераторів, 9 електроперфораторів, електронасос, два пожежних шланга, два поливні шланги ( а.с.3-9);
- протоколом зважування від 24 травня 2008 року, із якого вбачається, що вага вугільної гірської маси склала 10000 кг (а.с.12);
- висновком фахівця № 12/650 від 29 травня 2008 року, із змісту якого витікає, що гірська маса, представлена на дослідження, є корисними копалинами загальнодержавного значення - вугільною масою марки сортова суміш кл. 0-25 мм. Якісні показники вказаної вугільної маси складають: зольність - 11,1 %, вологість - 4,1 %. Вартість вугілля такої якості складає 550 гривень за одну тонну (а.с.15-16).
Інші докази по справі, які повністю узгоджуються між собою і достовірність яких ніким з учасників процесу не оспорюється, із згоди учасників процесу відповідно до ст.299 КПК України не досліджувалися.
Заслухавши підсудного, оцінивши досліджені судом докази, суд вважає, що даний злочин скоїв підсудний ОСОБА_1 і кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 240 КК України, оскільки він скоїв незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення .
Призначаючи покарання підсудному, суд враховує суспільну небезпеку скоєного злочину, особу підсудного, обставини, що впливають на його відповідальність.
До обставин, що пом'якшують відповідальність підсудного ОСОБА_1, суд відносить щире каяття у скоєному.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1, суд у справі не вбачає.
З урахуванням обставини і характеру скоєного злочину, який згідно зі ст. 12 КК України відноситься до категорії невеликого ступеня тяжкості, особи підсудного, який вперше скоїв злочин, позитивно характеризується за місцем проживання, суд вважає можливим його виправлення без відбування покарання у вигляді обмеження волі - із звільненням від відбування покарання з випробуванням за правилами ст. 75 КК України, з покладенням на нього обов'язків згідно ст. 76 КК України.
10 переносних електрогенераторів, 9 електроперфораторів, електронасос, два пожежних шланга, два поливні шланги, які належать ОСОБА_2 і були об'єктом злочинних дій, відповідно до вимог ч.5 ст. 81 КПК України, повернути законному володільцю.
Цивільний позов у справі не заявлений.
Судових витрат у справі немає.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст. 81 КПК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним за ст.240 ч.1 КК України і призначити йому покарання у вигляді двох років обмеження волі, а відповідно до ст.75 КК України від відбування покарання звільнити з випробуванням строком на один рік, якщо він протягом випробувального строку не скоїть нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 наступні обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до набрання вироком чинності залишити без змін - підписку про невиїзд.
Речові докази у справі - гірську масу вагою 10000 (десять тисяч) кг., що знаходиться на зберіганні в ТОВ «Движение», обернути у дохід держави .
Речові докази у справі - 10 переносних електрогенераторів, 9 електроперфораторів, електронасос, два пожежних і два поливні шланги, що знаходяться на зберіганні у ОСОБА_2, залишити у його розпорядженні.
Долю речових доказів вирішити після набрання вироком чинності.
Вирок може бути оскаржений учасниками процесу до Луганського апеляційного суду через Антрацитівський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Вирок надрукований в нарадчій кімнаті.
Суддя В.В.Холін