Справа №1- 93 2008 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
9 червня 2008 року смт.Рожнятів
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючого судді Витвицького В.В.
секретаря судового засідання Маєвської С.П.
з участю прокурора Сабари Л.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт.Рожнятів справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця АДРЕСА_1 та жителя АДРЕСА_2 українця, освіта професійно-технічна, одруженого, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, приватного підприємця, не судимого, громадянина України, у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.172 КК України , -
встановив:
обвинувачений ОСОБА_1 вчинив умисне грубе порушення законодавства про працю.
Злочин вчинено за таких обставин.
ОСОБА_1, зареєструвавшись 5 грудня 2003 року в Долинській районній державній адміністрації, як фізична особа-підприємець, займаючись підприємницькою діяльністю, маючи у власності магазин по продажу продовольчих товарів, розташований в АДРЕСА_2 грубо порушивши вимоги ст.ст.43, 45, 46 Конституції України, ст.ст. 21, 24, 241, 26, 48 Кодексу Законів про працю України, Наказ Міністерства праці та соціальної політики № 260 від 08.06.2001 року "Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та Порядку реєстрації трудового договору між працівником та фізичною особою» працевлаштував продавцями в магазин ОСОБА_2 та ОСОБА_3, не уклав з ними в письмовій формі трудові угоди, не зареєстрував їх в центрі зайнятості, не вніс записи в їх трудові книжки, а виплачував їм заробітну плату без відомостей, не подаючи при цьому звітності в державні контролюючі органи та не перераховуючи внески за них на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України в сумі 2 980 грн. 09 коп., державне соціальне страхування на випадок безробіття, в Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України та в Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.
Таким чином, допустивши грубе порушення законодавства про працю, обвинувачений ОСОБА_1 порушив конституційні права ОСОБА_2. та ОСОБА_3 на соціальний захист, що включає в себе право на пенсійне забезпечення, на забезпечення в разі втрати працездатності, на випадок безробіття і на відпочинок.
Своїми умисними діями, які виразились у грубому порушенні трудового законодавства про працю, обвинувачений ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ч.1 ст.172 КК України.
ОСОБА_1 свою винність у вчиненому злочині визнав повністю, суду пояснив, що злочин вчинив саме при викладених вище обставинах. У вчиненому щиро кається та просить звільнити його від кримінальної відповідальності і від покарання внаслідок зміни обстановки, оскільки він вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, повністю відшкодував заподіяні збитки у згадані вище Фонди, працевлаштував ОСОБА_2. і ОСОБА_3 та уклав з ними трудові договори, які зареєстрував в Долинському районному центрі зайнятості. Має на утриманні двоє неповнолітніх дітей і позитивно характеризується за місцем проживання, а тому вважає, що вчинене ним діяння втратило суспільну небезпечність, як і він перестав бути суспільно-небезпечною особою.
Потерпілі ОСОБА_2. та ОСОБА_3 в суді ствердили, що на даний час вони працевлаштовані підприємцем ОСОБА_1 і жодних претензій, в тому числі і матеріального характеру, до останнього не мають.
Суд, вивчивши матеріали кримінальної справи, вислухавши ОСОБА_1 та висновок прокурора про задоволення клопотання останнього, вважає, що клопотання обвинуваченого є підставним і підлягає до задоволення з таких підстав.
За змістом ст.48 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнена від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
У відповідності до ст. 248 КПК України якщо під час досудового розгляду справи будуть установлені підстави для закриття справи, передбачені ст.7 КПК України, суд своєю мотивованою постановою закриває справу.
Злочин, передбачений ч.1 ст.172 КК України відноситься до категорії невеликої тяжкості, а визнання ОСОБА_1 своєї вини у його скоєнні свідчить про те, що він щиро розкаявся у вчиненому злочині. Матеріалами кримінальної справи підтверджено, що ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності притягується вперше, позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей. Крім того, обвинувачений повністю відшкодував заподіяні збитки в згадані вище Фонди та працевлаштував потерпілих ОСОБА_2. і ОСОБА_3 уклавши з ними трудові договори та зареєстрував їх в Долинському районному центрі зайнятості.
За таких обставин суд приходить до висновку, що на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене ОСОБА_1 діяння втратило суспільну небезпечність, а він, як особа, перестав бути суспільно небезпечним, в зв'язку з чим до нього слід застосувати ст.48 КК України.
На підставі ст.48 КК України та керуючись ст.ст.7, 244, 248 КПК України, суд -
постановив:
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.172 КК України в зв'язку із зміною обстановки, а провадження в даній кримінальній справі закрити.
Обраний до ОСОБА_1 запобіжний захід у виді перебування на підписці про невиїзд - скасувати.
На постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути подано апеляцію до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Рожнятівський районний суд.
Суддя (підпис)
З оригіналом вірно.
Голова Рожнятівського районного суду Витвицький В.В.