ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" червня 2006 р. 9:55 Справа № АС-04/271-06
вх. № 5408/1-04
Суддя господарського суду Харківської області Григоров А.М.
за участю секретаря судового засідання Попов О.Г.
представників сторін
Представник позивача - Шебаніц Н.М. - дов.
Представник відповідача - Губський С.М. - дов.
по справі за позовом Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів м.Х-в
до ФГ "Ромашка" с. Петропавлівка
про стягнення 26044,12 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, суб’єкт владних повноважень Харківське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Харків звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача ФГ "Ромашка" с. Петропавлівка 26044,12 грн. за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач зобов’язаний був створити у 2005 р. 2 робочих місця для працевлаштування, але фактично протягом дванадцяти місяців 2005 р. не було працевлаштоване жодного інваліда, тобто відповідачем не виконаний норматив - не працевлаштовано 2 інваліда, згідно нормативу. У зв’язку з чим відповідач повинен сплатити позивачеві суму 26044,12 грн. за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів. Загальна сума заборгованості складає 25937,78 грн., пеня становить 106,34 грн.
Суд розглядає справу по КАС України.
Відповідач, в своєму відзиві на позов заперечує, вказує, що підприємство з метою працевлаштування інвалідів зверталося в 2005 р. з відповідним запитом щодо направлення на роботу інвалідів в Петропавловську сільську Раду на території якої розташоване підприємство, однак на нашу адресу було надіслано відповідь про те, що на території сільської ради не проживають працездатні інваліди, які бажали б працювати в нашому господарстві у польових умовах. Також було направлено запит до Куп”янського міськрайонного центру зайнятості з проханням направити на роботу у наше господарство працездатних інвалідів, але отримали відповідь, що на обліку не знаходяться працездатні інваліди, які б могли працювати на означених посадах у сільському господарстві. Крім того запити щодо направлення на роботу інвалідів на підприємство були направлені до Управління праці та соціального захисту населення Куп”янської районної державної адміністрації, Куп”янської ТО Харківської обласної організації УТОГ, але згідно відповідей вбачалося, що осіб з обмеженою дієздатністю (інвалідів), бажаючих працювати на польових роботах не має.
Таким чином на підприємство не може бути покладена відповідальність за неналежне виконання обов’язку по трудоустрію інвалідів органами, вказаними ст. 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.
Суд застосовує законодавство на момент виникнення спірних відносин.
Матеріалами справи встановлено, що Фонд України соціального захисту інвалідів діє відповідно затверджених на підставі ст. 10 та ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” Порядку сплати підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використанню цих коштів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1767 від 28 грудня 2001 р. та Положення Про Фонд України соціальної захищеності інвалідів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 92 від 18.07.1991 р.
Відповідно до даних звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 р. (середньооблікова чисельність та фонд оплати праці) середньорічна заробітна плата на підприємстві на одного працівника складає у 2005 р. 12968,89 грн.
Статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, встановлено, що для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця.
Згідно зі ст. 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства (об’єднання ), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою
Керуючись статтями 4 , 8, 86, 94, 160- 163 перехідними та прикінцевими положеннями Кодексу адміністративного судочинства України статтями 18, 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеностіінвалідів в Україні", суд
ПОСТАНОВИВ:
У позові відмовити.
На постанову через суд першої інстанції можебути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Григоров А.М.