Справа № 2607/7289/12
Категорія 9
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2012 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді -Васильченко О. В. ,
при секретарі - Кушніренко Ю. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи - Київська міська рада, Головне управління юстиції в м. Києві про встановлення факту проживання однією сім'єю
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Подільського районного суду м. Києва із заявою, в якій просива суд встановити факт проживання його однією сім'єю із ОСОБА_2 Заявлені вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_2 є вітчимом ОСОБА_1 З 1970 року по ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали разом однією сім'єю за адресою: АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 помер, після його смерті відкрилась спадщина у вигляді 1/2 частини будинку АДРЕСА_1. Іншу 1/2 частину будинку ОСОБА_1 успадкував після смерті матері.
Встановлення даного факту необхідно ОСОБА_1 для прийняття спадщини після смерті вітчима ОСОБА_2
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 заяву підтримав, просив її задовольнити з викладених вище підстав.
Київська міська рада направила до суду пояснення, в яких просила розглянути справу без участі представника Київради та прийняти рішення згідно чинного законодавства (а.с. 42-45).
Головну управління юстиції в м. Києві теж направили до суду пояснення, в яких просили проводити судові засідання без участі представника, справу вирішити на розсуд суду (а.с. 35).
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, покази свідків, дослідивши подані сторонами докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні, прийшов до висновку про задоволення заяви виходячи з наступного.
04.09.1970р. ОСОБА_2 та ОСОБА_3, мати ОСОБА_1, зареєстрували шлюб, що підтверджується свідоцтвом про одруження (а.с. 10). Після реєстрації шлюбу мати заявника стала носити призвіще «ОСОБА_3».
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3. померла. Після її смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_1 успадкували по 1/2 частині житлового будинку АДРЕСА_1. Зазначена обставина підтверджується свідоцтвами про право на спадщину за законом (а.с. 11, 12).
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. про Відділом реєстрації смерті у м. Києві в Книзі реєстрації смертей зроблено актовий запис за № 22802 (а.с. 9).
Похованням ОСОБА_2 займався ОСОБА_1, про що свідчить накладна № 107 від 26.11.07р., рахунок-замовлення № 009648 та додаток № 1 до рахунку (а.с. 15, 16, 17-18).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на 1/2 частину житлового будинку АДРЕСА_1, яку ОСОБА_2 успадкував після смерті дружини.
У встановлений законом строк, ОСОБА_1 звернувся до П'ятнадцятої Київської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 (а.с. 13).
В судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_1 та покійний ОСОБА_2 з 1970 року проживали разом по АДРЕСА_1.
Даний факт підтвердили свідки - ОСОБА_5 та ОСОБА_6
Встановлення факту проживання однією сім'єю із ОСОБА_2 необхідно заявникові для прийняття спадщини.
У відповідності до ст. 1264 ЦПК України особа, яка проживала із спадкодавцем більше 5 років однією сімєю до моменту відкриття спадщини є спадкоємцем четвертої черги.
Беручи до уваги встановлені у судовому засіданні обставини справи, досліджені докази, пояснення представника заявника, покази свідків суд, приходить до висновку про те, що вимоги ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім'єю є доведеними, а тому заява підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 218, 256 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт проживання ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) із ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, однією сім'єю більше п'яти років до часу його смерті.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О. В. Васильченко