ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2012 р. Справа № 2а/0470/8064/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТурова О.М.
при секретаріСамоварові А.В.
за участю:
представника позивача: Фінченко Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська до ФФізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості по фінансовим санкціям у сумі 402,67 грн.
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська
звернулося до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 заборгованість у сумі 402,67 грн., яка складається із заборгованості зі сплати фінансових санкцій за несвоєчасне подання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законом, за період за 2005-2007 роки.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-VІ не здійснив своєчасно сплату фінансових санкцій за період з 2005-2007 роки згідно рішень № 95, № 94, № 93 від 14.02.2011р., у зв'язку із чим позивач був вимушений звернутися до суду з даним позовом.
Представник позивача у судове засідання, призначене на 14.08.2012 р., з'явився.
Відповідач у судове засідання, призначене на 14.08.2012 р., не з'явився, відомості про належне повідомлення про час, дату та місце розгляду справи станом на 14.08.2012р. в матеріалах справи були відсутні.
Розгляд справи було відкладено на 06 вересня 2012 року.
У судове засідання, призначене на 06 вересня 2012 року, представник позивача не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідач у судове засідання 06 вересня 2012 р. також не з'явився, відомості про належне повідомлення про час, дату та місце розгляду справи в матеріалах справи були відсутні.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 128 КАС України розгляд справи було відкладено на 20 вересня 2012 року.
Представник позивача у судове засідання, призначене на 20.09.2012 р., з'явився.
Крім того, представником позивача була надана довідка про стан заборгованості відповідача, згідно до якої заборгованість по сплаті фінансових санкцій ФОП ОСОБА_4. не сплачена та складає 402,67 грн.
У судове засідання 20 вересня 2012 року відповідач також не з'явився.
Оскільки поштове повідомлення про вручення судової повістки, надісланої на адресу ФОП ОСОБА_4., вказану у позовній заяві та в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 20.09.2012 р. до суду не повернулося, суд зобов'язав представника позивача вручити повістку про виклик у наступне судове засідання, яке було призначено на 27 вересня 2012 року, відповідачеві.
У судове засідання 27 вересня 2012 року відповідач також не з'явився, а представник позивача надав суду копію повістки про виклик з відміткою відповідача про розгляд справи за його відсутності.
З огляду на положення ст.35 КАС України, суд приходить до висновку про те, що відповідача про час, дату та місце розгляду справи було повідомлено належним чином.
Заяв про відкладення розгляду справи відповідач не подавав, заперечень на позовну заяву також не надавав.
Враховуючи приписи ч.4 ст.128 КАС України, згідно яких у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, суд, заслухавши думку представника позивача, ухвалив розглядати справу без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування під № 1750.
Вирішення справи по суті здійснюється судом з урахуванням норм законодавства, що діяли на час виникнення спірних правовідносин (на час вчинення порушення).
Згідно п.8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 стягнення заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості, або застосування штрафних санкцій.
Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст. 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-VІ відповідач як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески, а також подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Частиною 6 ст.20 Закону України ст.20 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-VІ передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.
Пунктом 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі - Інструкція), передбачено, що платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно додатку 23.
У відповідності до п.п.1 п.1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004р. № 7-6, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004р. за № 1000/9599 страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Згідно п.5 ч.9 ст.106 Закону України № 1058-VІ та п.9.3.5 Інструкції за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду на страхувальників накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Всупереч означеному ФОП ОСОБА_4. були несвоєчасно подані розрахунки страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2005-2007 роки, про що свідчать відомості штампів реєстрації вхідної кореспонденції органу Пенсійного фонду на цих розрахунках, з яких вбачається, що всі вони були подані відповідачем лише 17 лютого 2009 року (а.с.35-37).
Внаслідок несвоєчасної подачі звітів були складені акти № 186, № 187, № 188 від 28.12.2010 року про встановлення факту неподання відповідачем розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством (а.с.16-18).
14 лютого 2011 року начальником управління Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська були винесені рішення про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 фінансових санкцій за несвоєчасне подання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законом, у період до 01 січня 2011 року:
- рішення № 93 на суму 170,00 грн;
- рішення № 94 на суму 170,00 грн;
- рішення № 95 на суму 170,00 грн.
всього на загальну суму 510,00 грн.(а.с.7,11,14).
Пунктом 9.6 Інструкції встановлено, що суми штрафів підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення, або можуть бути оскаржені у цей самий строк до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного органу Пенсійного фонду, посадовими особами якого прийнято це рішення.
Вказані рішення отримані відповідачем особисто, про що свідчить відмітка у повідомленнях про вручення поштових відправлень, копії яких містяться у матеріалах справи (а.с.8-10, 12-13, 15).
Відповідні рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржені. Таким чином, суми фінансових санкцій є узгодженими.
ФОП ОСОБА_4. у добровільному порядку фінансові санкцій згідно рішень № 95, № 94, № 93 від 14.02.2011р. сплачені не були, внаслідок чого у нього виникла заборгованість зі сплати фінансових санкцій на загальну суму 510,00 грн.
Відповідно до розрахунку боргу по фінансових санкціях станом на 16.07.2012 року означена сума була зменшена за рахунок авансових платежів, здійснених ФОП ОСОБА_4., у сумі 107,33 грн. (а.с.19).
Отже, заборгованість ФОП ОСОБА_4. зі сплати фінансових санкцій становить 402,67 грн.
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що позивачем - суб'єктом владних повноважень була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з відповідача суми заборгованості із сплати фінансових санкцій, натомість відповідачем не було надано суду жодного доказу щодо спростування позиції позивача, викладеної в заявленому адміністративному позові, та доказів добровільної сплати означеної суми боргу на момент розгляду справи.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості по фінансовим санкціям у сумі 402,67 грн. - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (Ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська (код ЄДРПОУ 21908732, вул. Молодогвардійська, 22-а, м. Дніпропетровськ, 49022) заборгованості по сплаті фінансових санкцій у сумі 402,67 грн. (чотириста дві гривні шістдесят сім копійок).
Повний текст постанови складено 02 жовтня 2012 року
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 цього Кодексу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.М. Турова
- Номер: 108вр-18/2а/0470/8064/12
- Опис: Заява про заміну сторони її правонаступником та поновлення пропущеного строку
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а/0470/8064/12
- Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
- Суддя: Турова Олена Михайлівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.01.2018
- Дата етапу: 05.02.2018
- Номер: 782вр-18/2а/0470/8064/12
- Опис: заміну стягувача у виконавчому провадженні
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а/0470/8064/12
- Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
- Суддя: Турова Олена Михайлівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.02.2018
- Дата етапу: 28.02.2018