Судове рішення #25567412


Справа № 3-2937/12


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


23 березня 2012 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Онищенко І.Л., за участю прокурора Скакун О.М. розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Київської регіональної митниці, у відношенні гр. України ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, тимчасово проживає за адресою: АДРЕСА_1, паспорт НОМЕР_3, виданий 1UKR 19 жовтня 2007, працюючого: СПД «ОСОБА_1»про порушення митних правил, передбачених за ст. 348 Митного Кодексу України, -


ВСТАНОВИВ:


28.02.12 в м. Києві по вул. Костянтинівська 5, співробітниками СЗ ДПС ОП ДПС при МВС України спільно з співробітниками митної варти Київської регіональної митниці був затриманий автомобіль «Volvo ХС 70», номер кузова НОМЕР_1, д/н НОМЕР_4, 2003 р.в., під керуванням гр. України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію на транспортний засіб № НОМЕР_2, даний автомобіль належить гр-ну України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4, який постійно проживає за адресою: АДРЕСА_2.

Відповідно до інформації наявної в Єдиній автоматизованій інформаційній системі ДМСУ даний автомобіль було ввезено на митну територію України 28.12.11 громадянином ОСОБА_1, через митний пост «Славутич-Комарин»Чернігівської митниці по «зеленому коридору», в режимі тимчасового ввезення.

В подальшому ОСОБА_1 згідно нотаріально засвідченого доручення зареєстрованого в реєстрі за № 711 від 23 липня 2009 року, уповноважив гр-на України ОСОБА_2, розпоряджатись усім належним йому рухомим майном, та передав ключі та технічний паспорт на автомобіль «Уоіуо ХС 70», номер кузова НОМЕР_1, д/н НОМЕР_4, 2003 р.в., з метою використання у власних цілях, чим було порушено вимоги ст.11, Закону України від 13 вересня 2001 р. № 2681 «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України», транспортні засоби тимчасово ввезені, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам.

Відповідно до п. 2 ст. 43 Митного кодексу України (далі МКУ): у разі ввезення на митну територію України товарів і транспортних засобів митний контроль розпочинається з моменту перетинання ними митного кордону України та відповідно до п. 5 ст. 43 МКУ: митний контроль закінчується у разі ввезення на митну територію України - після здійснення у повному обсязі митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Таким чином, автомобіль перебуває на території України під митним контролем, а відповідно до п. 3 ст. 63 Митного кодексу України: користування та розпорядження товарами і транспортними засобами, митне оформлення яких не закінчено, забороняється. Всупереч митному законодавству ОСОБА_1 розпорядився вказаним автомобілем без дозволу митного органу, чим порушив митні правила, відповідальність за що передбачена ст. 336 Митного кодексу України, а саме розпорядження транспортним засобом, що перебуває під митним контролем без дозволу митного органу.

У поясненні ОСОБА_1 зазначив, що передав ключи ОСОБА_2 щоб він перегнав автомобіль який заважав ремонтним роботам.

В зв'язку з цим, стосовно ОСОБА_1 Київською регіональною митницею було складено протокол про порушення митних правил, передбаченого ст. 336 Митного кодексу України.

Автомобіль, що є безпосереднім предметом правопорушення, вилучено та передано на зберігання на склад Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, б-р І.Лепсе, 8-а.

Вартість автомобіля була визначена на підставі ст.ст. 266, 273 Митного кодексу України, з урахуванням митних платежів та становить 221 029,27 грн.

Особа, що вчинила адміністративне правопорушення в судовому засіданні проти протоколу не заперечував та просив суд застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, посилаючись на те, що 28.12.11р. знаходячись біля ринку, він попросив свого знайомого друга перегнати автомобіль марки «Вольво», який заважав ремонтним роботам. Через пару хвилин йому зателефонував його знайомий та повідомив, що його зупинили працівники ДАІ. На даний автомобіль я не видавав довіреність. Він не знав, що автомобіль не можна передавати іншим особам.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол та вважав за доцільне конфіскувати в дохід держави безпосередній предмет порушення митних правил.

Згідно ст. 336 Митного кодексу України здійснення операцій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем, а саме зміна їх стану, користування та розпорядження ними без дозволу митного органу, за винятком операцій, зазначених у статтях 331, 337 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів, транспортних засобів, а на посадових осіб підприємств - у розмірі від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів, транспортних засобів.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що факт вказаного правопорушення повністю підтверджується наявними матеріалами справи та враховуючи обставини справи, особу правопорушника, яка вперше притягується до відповідальності за порушення митних правил, щиро розкаявся, характер вчиненого правопорушення, вважає за доцільне обрати стягнення у вигляді штрафу.

Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 283, 284, 294 КУпАП, ст. 348 МК України,

ПОСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 визнати винним у порушенні митних правил передбачених ст. 348 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в сумі 1 700 (тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Предмет порушення митних правил, а саме:

- автомобіль марки «Volvo XC 70», 2003 р.в., номер кузова № НОМЕР_1 д.н.з. НОМЕР_4, що вилучений відповідно до протоколу про вилучення товарів, транспортних засобів і документів у справі про порушення митних правил № 0432/10000/12 від 05.03.2012 року, повернути ОСОБА_1.


Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.


Суддя: Онищенко І.Л.








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація