Справа № 2 - 2343/08
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2008 року Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області у складі:
головуючого - судді Холіна В.В.
при секретарі Богдановій Н.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м.Антрацит цивільну справу за ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання договору дійсним та визнання права власності на квартиру, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідачів про визнання дійсним договору купівлі - продажу квартир за адресою: АДРЕСА_1, та визнання права власності на дану квартиру.
В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що 16 серпня 2007 року вона придбала у відповідачів квартиру, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, про що між ними 16.08.2007 року було укладено договір купівлі - продажу у письмовій формі. За умовами даного договору відповідачі передали їй у власність зазначену квартиру, а остання прийняла дане нерухоме майно та сплатила за нього 1500 грн..
Вказаний договір купівлі - продажу не був нотаріально посвідчений, оскільки відповідачі ухиляються від його нотаріального посвідчення, у зв»язку з чим позивачка просить суд визнати такий договір дійсним та визнати за нею право власності на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.
У попереднє судове засідання позивачка не з»явилась, подала до суду 08.07.2008 року заяву, в якій просить розглянути справу у її відсутності, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити ( а.с. 19).
Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_6 та представник відповідача ОСОБА_2 у попереднє судове засідання не з'явились, подали до суду 08.07.2008 року спільну заяву, в якій просять розглянути справу у їх відсутності, позовні вимоги визнають повністю ( а.с. 20).
Виходячи з наведеного, суд, вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України.
Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, 16 серпня 2008 року між позивачкою та відповідачами було укладено у письмовій формі договір купівлі - продажу квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, згідно умов якого відповідачі передають у власність позивачці зазначену квартиру, а позивачка зобов»язується прийняти дане нерухоме майно та сплатити за нього відповідачам суму у розмірі 1500 грн.. Це свідчить про те, що сторони домовились щодо усіх істотних умов договору купівлі-продажу ( а.с. 6-7).
Згідно свідоцтва про право володіння житлом від 28.11.1995 року, яке видано органом приватизації ПО «Антрацит», квартира, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 41,1 кв. м, належить на праві спільної часткової власності відповідачам ( а.с. 9).
Позивачка, обгрунтовуючи позовні вимоги, посилається на ті обставини, що нею та відповідачами були фактично виконані усі умови договору купівлі-продажу, а саме, зазначена квартира була передана їй у власність відповідачами, вона в свою чергу сплатила відповідачам зазначену у договорі суму за придбане нерухоме майно, однак, договір не має можливості нотаріально посвідчити, оскільки відповідачі від цього ухиляються. Дані обставини відповідачі не заперечують, що вбачається із адресованої ними 08.07.2008 року суду письмової заяви, у якій вони позовні вимоги визнають повністю ( а.с. 20).
Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі - продажу одна сторона ( продавець) передає або зобов»язується передати майно ( товар) у власність другій стороні ( покупцеві), а покупець приймає або зобов»язується прийняти майно ( товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
У ст. 567 ЦК України зазначено, що договір купівлі-продажу житлового будинку ( квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Згідно з ч.2 ст. 220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Зміст даного договору купівлі-продажу від 16.08.2007 року, що укладений між позивачкою та відповідачами, не суперечить нормам ЦК України, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства, чого вимагає ч. 1 ст. 203 ЦК України.
Відповідно до ч.1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Суд, враховуючи вказані обставини, відповідно до ч.2 ст. 220 ЦК України вважає на необхідне задовольнити позовні вимоги та визнати договір купівлі - продажу квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 41,1 кв. м, жилою площею 27,3 кв. м, від 16.08.2008 року дійсним, а також визнати за позивачкою право власності на дану квартиру.
Таким чином, визнання відповідачами пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного,
керуючись ст.ст. 10,11,60, 212-215 ЦПК України,
ст.ст. 203, ч.2 ст. 220, 328, 655 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ :
1. Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити повністю.
2. Визнати дійсним договір купівлі - продажу квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 41,1 кв. м, жилою площею 27,3 кв.м., що укладений 16 серпня 2007 року між ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_1.
3. Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 41,1 кв. м, жилою площею 27,3 кв.м..
Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення через Антрацитовській міськрайонний суд.
Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Суддя Холін В.В.