Справа № 1-91 /08
ВИРОК
Ім”ям України
11 серпня 2008 року Яготинський районний суд
Київської області, в складі;
Головуючого судді Карпович В.Д.
При секретарях Сидоренко Я.Г.,
Потерпілої ОСОБА_1
З участю адвоката ОСОБА_2
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготині, справу про обвинувачення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, українки, громадянки України. уродженки м. Кривий Ріг, із середньою освітою, вдови, не працюючої, не судимої, в злочині передбаченого ст. 125 ч.1 КК України.
Встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду із скаргою в якій вказала, що 19.04. 2008 року, близько 7 години ранку, під час сварки із ОСОБА_3. яка відбулась на Привокзальній площі станції Яготин, навпроти магазину „ овочі та фрукти”, остання нанесла їй декілька ударів кулаком в область правої сторони обличчя, причинивши їй легкі тілесні пошкодження.
Просила, порушити кримінальну справу у відношенні ОСОБА_3. та притягти останню до відповідальності за ст. 125 ч.1 КК України.
В судовому засіданні підсудна ОСОБА_3. свою вину не визнала та пояснила, що вона на протязі тривалого часу знаходиться в неприязних відносинах із ОСОБА_1
12 квітня 2008 року між нею та ОСОБА_1 відбулась сварка на Привокзальній площі станції Яготин, під час якою вони одна одну ображали, проте вона ОСОБА_1 не била. Сварка відбулась біля жінок які продавали „ творог”.
19 квітня 2008 року сварки між ними сварки не було. Обставини на які посилається потерпіла, що начебто вона її побила 19 квітня 2008 року на Привокзальній площі станції Яготин, є надуманими.
Не дивлячись на невизнання своєї вини підсудною ОСОБА_3., її вина в судовому засіданні підтверджується слідуючими доказами:
Із пояснень потерпілої ОСОБА_1 видно, що вона дійсно на протязі тривалого часу знаходиться в неприязних відносинах із ОСОБА_3. 19 квітня 2008 року близько 7 години ранку знаходилась на Привокзальній площі станції Яготин та купляла „творог” у ОСОБА_4. До неї підійшла ОСОБА_3. яка перед цим знаходилась на протилежній стороні, та в присутності сторонніх осіб звернулась до неї : ; Ти чапа, зніми шкільні штанішки”, на що вона відповіла щоб та не приставала до неї, а подивилась на себе.
Після чого, ОСОБА_3. яка знаходилась по праву сторону від неї, раптово тричі нанесла правою рукою удари в область правої сторони її обличчя та носа. Від чого в неї з носа потекла кров, а в голові стався шум від чого вона ледве встояла на ногах, та розплакалась від обіди. ОСОБА_4 стала витирати кров з її обличчя, а ОСОБА_3 яка стояла метрів 4-ри від них стала насміхатись над нею а потім пішла.
Забравши куплений „ творог,” вона електропотягом відправленням в 7 годин 25 хвилин, поїхала в м. Дарницю щоб його продати. Близько 20 години, вона повернулась до дому, їй було погано, піднялася температура, її тошнило. Вона пішла до сусідки ОСОБА_6 яка поклала на її обличчя компрес. Так як стан її здоров”я не покращився, то вона вранці наступного дня а саме 20 квітня звернулася до лікаря до Яготинської лікарні, де її прийняв лікар Кабанець.
2
21 квітня вона звернулась із заявою про її побиття до Яготинського РВ ГУ, де їй видали направлення до судово медичного експерта Макарчук А.В., для проведення медичного освідування, що вона цього ж дня і зробила.
Із показів свідка ОСОБА_4. видно, що вона 19 квітня 2008 року близько 6 -ої години ранку винесла на Привокзальну площу станції Яготин, на продаж домашній „ творог”. До неї в чергу стала ОСОБА_1.
Нахилившись, вона набирала „ творог”. Коли почула раптовий удар, піднявши голову побачила як ОСОБА_3., двічі нанесла правою рукою удар в праву сторону обличчя ОСОБА_1,. якій вона набирала „ творог”.. Від удару з носа ОСОБА_1 потекла кров, і так як у останньої при собі не було чим витерти кров з обличчя, то вона своїм рушником стала витирати кров з обличчя ОСОБА_1 Остання розплакалась, а ОСОБА_3 відійшла в сторону та дивилась на це насміхаючись.
Із показів свідка ОСОБА_5 видно, що 19 квітня 2008 року близько 7 години ранку, вона була присутня під час сварки яка відбулась між ОСОБА_1 та ОСОБА_3. на Привокзальній площі станції Яготин, біля жінок які торгували „ творогом”. Вона чула, що ОСОБА_3. звернувшись до ОСОБА_1 сказала „ ти чапа зніми свої шкільні штанішки”, на що ОСОБА_1 щось відповіла. Після цього, ОСОБА_3. розвернувшись та знаходячись справа від ОСОБА_1 тричі нанесла їй удар ладонею правої руки в праву частину її обличчя, від чого у потерпілої з носа потекла кров і та розплакалась. Вона знаходилась від них на відстані приблизно одного метра. ОСОБА_4 стала витирати рушником кров з обличчя потерпілої.
Вона знайома з потерпілою та з підсудною на протязі тривалого часу. Потерпілу охарактеризувала як спокійну, врівноважену та чутливу жінку. В свою чергу ОСОБА_3 вона охарактеризувала як агресивну жінку.
Із показів свідка ОСОБА_6 видно, що 19 квітня 2008 року близько 20 години до неї прийшла її сусідка ОСОБА_1, яка поскаржилась на поганий стан здоров”я, та розповіла що вранці приблизно о 7 годині ранку на Привокзальній площі станції Яготин її побила ОСОБА_3. Права сторона обличчя ОСОБА_1 та губи були припухлі, ніс був набрякший, в останньої була температура та її тошнило.
Вона зробила їй компрес обличчя, та порекомендувала звернутись до лікарні, та написати заяву в міліцію.
Із показів свідкаОСОБА_7. видно, що 12 квітня близько 7 години ранку на При вокзальній площі станції Яготин в його присутності відбулась сварка між потерпілою та підсудною. Остання потерпілу не била, а лише махнула рукою в її сторону та сказала ; „ Закрий рота „.
Відповідно до висновку судово медичної експертизи, / а.с. 40 / у потерпілої ОСОБА_1. виявлені припухлість м”яких тканин спинки носа, забій орбіти правого ока та після травматична профузна кровотеча з носа. За давністю ушкодження можуть відповідати терміну вказаному в постанові / а саме 19 квітня 2008 року / та відносяться до категорії легких тілесних пошкоджень. Ушкодження могли бути спричинені рукою, та не характерні для падіння з висоти власного зросту.
Таким чином, з врахуванням всіх доказів добутих та досліджених в судовому засіданні, суд вважає, що дії підсудної ОСОБА_3. за ст. 125 ч.1 КК Країни, кваліфіковано вірно, так як вона спричинила потерпілій ОСОБА_1 умисне легке тілесне пошкодження.
Суд критично відноситься до показів підсудної ОСОБА_3. в тій частині, що вона не не наносила удари рукою в область обличчя потерпілій ОСОБА_1 що мало місце 19 квітня 2008 року близько 7 години на Привокзальній площі станції Яготин, так як її покази в цій частині спростовуються показами свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_4 допитаних в
3
судовому засіданні підстави не вірити яким у суда немає, а також висновком судово медичної експертизи в тій частині що у ОСОБА_1 були виявлені тілесні ушкодження в області обличчя, які по давності можуть відповідати 19 квітня 2008 року.
Протоколом усної заяви потерпілої ОСОБА_1 від 21.04. 2008 року, в якій вказано, що 19 квітня близько 7 години ранку на Привокзальній площі, ОСОБА_3. спричинила ОСОБА_1 тілесне ушкодження.
Поясненням відібраним у потерпілої ОСОБА_1 працівниками Яготинського РВ ГУ при поданні нею усною заяви про її побиття ОСОБА_3 від 21.04. 2008 року, та поясненням відібраним у ОСОБА_3. працівниками Яготинського РВ ГУ 24 квітня. 2008 року в якому вона вказала, що сварка між нею та потерпілою ОСОБА_1 відбулась 19 квітня на Привокзальній площі станції Яготин. Вона махнула правою рукою, від чого ОСОБА_1 нахилилась і від переляку в останньої з носа потекла кров.
В судовому засідання підсудна ОСОБА_3. заперечувала проти того, що вона давала 24 квітня такі покази. Проте, працівник Яготинського РВГУ Миколаєнко М.І,. який відбирав в неї пояснення 24 квітня 2008 року, спростував в судовому засіданні її заперечення.
Тому, не визнання вини підсудною ОСОБА_3., суд оцінює як обрання даного виду захисту з метою уникнення законного покарання за скоєне.
Призначаючи покарання підсудній ОСОБА_3,. суд враховує тяжкість скоєного злочину та особу підсудної, яка раніше не судима, не працює та вважає, що міру покарання їй необхідно призначити у вигляді штрафу.
Враховуючи, що підсудна ОСОБА_3. не працює, то суд не бачить підстав для застосування у відношенні неї іншої міри покарання. В судовому засіданні Потерпіла ОСОБА_1 просила стягнути із підсудної 250 грн. матеріальної допомоги та 2 тисячі гривен моральної шкоди.
Розмір матеріальної шкоди мотивувала тим, що 200 грн. вона сплатила адвокату з складання с карги до суду та 30 грн кошти сплачені нею за інформаційного забезпечення.
Розмір моральної шкоди, вона мотивувала перенесенням нею як моральних так і фізичних страждань в зв”язку з її побиттям підсудною, та глибиною моральних страждань в зв”язку з цим.
Що відноситься до вимог потерпілої в частині стягнення матеріальної шкоди, то суд вважає що дані вимоги потерпілої не передбачені нормою закону, а тому в цій частині вимог потерпілій необхідно відмовити.
Що відноситься до її вимог в частині стягнень моральної шкоди.
Відповідно до ст. 23 ЦК України, моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала в зв”язку з ушкодженням здоров”я, в душевних стражданнях яких фізична особа зазнала в зв”язку з протиправною поведінкою щодо неї самої.
Відповідно до п.9 Пленуму Верховного суду України „ Про судову практику в справах про відшкодування моральної шкоди”, розмір відшкодування моральної шкоди суд визначає в межах заявлених вимог залежно від характеру заподіяних позивачеві моральних і фізичних страждань, з урахуванням в кожному конкретному випадку ступеня вини відповідача та інших обставин.
Враховуючи глибину моральних страждань потерпілої ОСОБА_1., які та перенесла в зв”язку з неправомірними діями підсудної ОСОБА_3. у відношенні неї, сімейне положення підсудної що вона проживає одна, то суд вважає, що розмір моральної шкоди необхідно встановити в розмірі 500 гривен.
4
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, Постановою Пленуму Верховного суду України „Про судову практику в справах про відшкодування моральної шкоди”, суд-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_3за ст. 125 ч.1 КК України, до штрафу на користь держави в розмірі
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 500 / п”ятсот / гривен.
Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області, протягом 15 діб, починаючи з моменту його проголошення.
Суддя Карпович В.Д.
В судовому засіданні підсудна заявила клопотання про призначення по даній справі судово медичної експертизи, по тілесним пошкодженням виявлених у потерпілої ОСОБА_1
Перевіривши матеріали справи, за слухавши пояснення підсудної, потерпілої, покази свідків, суд вважає, що по даній справі необхідно призначити судово медичну експертизу.
Керуючись ст. ст. 75, 77, 280 КПК України,суд-
ПОСТАНОВИВ:
Призначити по даній справі судово - медичну експертизу, виконання якої доручити експерту бюро судово - медичної експертизи м. Яготина - Макарчуку А.В.
На вирішення експерта поставити слідуючі питання:
1. Вказати механізм та локалізацію тілесних ушкоджень виявлені у потерпілої ОСОБА_1, та їх тяжкість?
2. Чи могли утворитись вище вказані тілесні пошкодження виявлені у потерпілої при обставинах вказаних нею в судовому засіданні?
3. Чи могли відповідати дані пошкодження виявлені у потерпілої, 19 квітня 2008 року?
Експерта попередити за ст. ст. 384, 385 КК України.
На час проведення експертизи, провадження по справі зупинити.
Суддя Карпович В.Д.