2-а/1623/39/12
П О С Т А Н О В А:
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.02.2012 смт. Оржиця
Суддя Оржицького районного суду Полтавської області Маліченко В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Оржицькому районі про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, визначеної відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період, з 01.07.2010 року, -
В С Т А Н О В И В:
16.03.2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»він є дитиною війни та згідно ст. 6 вказаного Закону має право на отримання надбавки до пенсії у виді 30 % мінімальної пенсії за віком. Як вказує позивач відповідачем в порушення його законних прав, не виплачувалась така надбавка за період, починаючи з 01.07.2010 року. Таку невиплату позивач вважає незаконною та такою, що порушує його законні права.
Просить позов задоволити, визнати бездіяльність управління Пенсійного фонду в Оржицькому районі щодо нарахування та виплати державної соціальної допомоги як дитині війни, зобов’язати відповідача провести нарахування та виплату у повному обсязі недоплаченої державної соціальної допомоги за період, починаючи з 01.07.2010 року.
29.01.2012 року відповідач направив до суду заперечення на позов в якому зазначив, що судом 17.06.2011 року було прийнято рішення, яким вимоги позивача частково задоволено та зобов’язано відповідача провести перерахунок та виплату недоплаченої державної соціальної допомоги як дитині війни за період з 05.08.2010 року по 04.02.2011 року, про що винесена постанова суду. Зазначив, що зараз постанова суду передана до виплатного центру.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Причина незнання позивачем про порушення його законних прав та інтересів не є поважною, тому судом підстав для поновлення пропущеного строку для звернення до суду за захистом прав та інтересів позивачеві не встановлено. Зважаючи на винесене судом рішення, вимоги позивача стосовно стягнення недоплаченої соціальної допомоги за період з 01.07.2010 року по 04.02.2011 року задоволенню не підлягають.
Підлягає задоволенню вимога позивача здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, визначеної відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з 05.02.2011 року по 16.03.2011 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 22 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи гарантуються.
За змістом ч.1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Частиною 2 ст. 152 Конституції України передбачено що, закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 року Закону України «Про пенсійне забезпечення»суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
Керуючись ч.1 ст. 94, ч. 2 ст. 99 ст. ст. 158, 159, 164, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Оржицькому районі Полтавської області –задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Оржицькому районі Полтавської області.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Оржицькому районі Полтавської області, здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю ІНФОРМАЦІЯ_2 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та провести відповідні виплати з 05 лютого 2011 року по 16 березня 2011 року.
В решті позову –відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати, понесені ним на сплату судового збору в розмірі 3 грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Оржицький районний суд Полтавської області протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя: