Справа № 22ц-1574\2006 p.
Головуючий у 1-й інстанції: Морозов О.Б.
Доповідач: Редька А.Г.
РІШЕННЯ ІМ"ЯМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2006 року місто Чернігів
Апеляційний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Євстафієва O.K., суддів - Шевченка В.М., Редьки А.Г.,
при секретарі - Івановій Н.Б.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Новозаводського районного суду міста Чернігова від 14 серпня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
встановив:
Рішенням Новозаводського районного суду міста Чернігова від 14 серпня 2006 року з ОСОБА_2 стягнуто на користь ОСОБА_1 аліменти на його утримання у розмірі 1\8 частини усіх видів заробітку(доходів) щомісяця, але не менше неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, починаючи з 13 червня 2006 року та до закінчення навчання, але не більше ніж до досягнення ОСОБА_1 23-річного віку.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 навчається на денному відділенні Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця на контрактній основі, потребує матеріальної допомоги, відповідач ОСОБА_2, його батько, має можливість надавати утримання сину і з врахуванням матеріального та сімейного стану відповідача, можливість позивача отримувати також матеріальну допомогу від матері визначив розмір аліментів у 1\8 частині усіх видів заробітку.
В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просить змінити зазначене рішення суду та стягувати з відповідача ОСОБА_2 на його користь аліменти у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму щомісяця. Посилається, що суд не врахував значні витрати, що необхідні на оплату за навчання, проживання у гуртожитку, на підручники, харчування, одяг, тощо та неправильно застосував норми сімейного законодавства, що призвело до необгрунтованого зменшення розміру аліментів.
Відповідач ОСОБА_2 зазначене рішення суду не оскаржує.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга позивача ОСОБА_1 не може бути задоволена.
Суд першої інстанції у повному обсязі дослідив надані сторонами документи, перевірив доводи та заперечення сторін, правильно встановив обставини справи і висновок суду грунтується на матеріалах справи та законі.
Відповідно до ст.200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання, у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку платника аліментів з врахуванням обставин зазначених у ст. 182 СК України.
За матеріалами справи встановлено, що відповідач ОСОБА_2 має стабільний заробіток і суд правильно визначив розмір аліментів у частці від заробітку.
При визначенні конкретної частки від заробітку, суд врахував розмір заробітку відповідача, його матеріальний та сімейний стан, врахував обовязок матері позивача також надавати утримання сину на період навчання і обґрунтовано визначив розмір аліментів у 1\8 частину всіх видів заробітку(доходів) платника аліментів.
Визначення мінімального розміру аліментів не менше ніж 30% прожиткового мінімуму з врахування положень Закону "Про прожитковий мінімум" може застосовуватися тільки при визначення розміру аліментів на дітей віком до 18 років.
Суд першої інстанції неправильно визначив мінімальний розмір стягнення аліментів не менше неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, застосувавши норму закону, яка втратила чинність і в цій частині з рішення суду належить виключити вказівку суду про мінімальний розмір стягнення аліментів.
Керуючись ст. 182 Сімейного кодексу України, ст.ст. 307, 309 п.4, 314, 316, 319 Цивільного процесуального кодексу України, апеляційний суд
вирішив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково, рішення суду змінити та виключити з резолютивної частини рішення Новозаводського районного суду міста Чернігова від 14 серпня 2006 року вказівку суду про мінімальний розмір стягнення аліментів не менше неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
В іншій частині рішення Новозаводського районного суду міста Чернігова від 14 серпня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набуває чинності негайно та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців після проголошення.