Справа № 2-а-99/2007 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.10.2007 р. м.Куп'янськ
Куп'янський міськрайонний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Литвинова А.В.,
при секретарі Борщовій О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до Головного управління міністерства внутрішніх справ України в Харківській області та Куп'янського міськрайонного відділу Головного управління міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про стягнення заборгованості по виплатам на підставі припинення публічної служби,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1. звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом, зазначивши наступне. Він проходив службу в Куп'янському МРВ ГУМВСУ в Харківській області з 19 вересня 1985 року по 28 лютого 2005 року. Був звільнений у відставку з посади старшого оперуповноваженого відділення карного розшуку за віком. При звільненні йому не були нараховані та виплачені додаткові види грошового забезпечення: а саме: за роботу з таємними документами, що повинно складати 15 % до посадового окладу (33,75 грн. щомісячно), а за період з травня 2003 року по лютий 2005 року 742,5 грн.; надбавка за особливі умови служби - 2475 грн.; премія, що повинна складати 33,3 % - 5274,72 грн.; надбавка за безперервну службу в розмірі 50 % від грошового забезпечення - 8291,36 грн.; компенсація за продовольчі пайки за період з 2000 року до 28 лютого 2005 року -5000 грн.; компенсація за формений одяг за період з 2000 року по 28.02.2005 року -4000 грн.; грошова допомога на оздоровлення з 1998 року до лютого 2005 року -10961,12 грн., а всього на загальну суму 35752,42 грн,
У судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали в повному обсязі та доповнили його ще вимогами про зобов'язання Куп'янського МРВ ГУ МВСУ внести до грошового атестату надбавки 50 % за безперервну службу, надбавки у розмірі 20 % за особливі умови роботи, кваліфікацію, професійний ризик, виконання особливо важливих завдань та премії у розмірі 15 % для перерахування пенсії.
Представники відповідачів - ГУ МВСУ в Харківській області та Куп'янського МРВ ГУ МВСУ позов не визнали, посилаючись на його безпідставність.
Суд, заслухавши позивача, його представника, представників відповідачів, дослідивши надані докази і матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1. проходив службу в органах внутрішніх справ в Куп'янському МРВ ГУ МВСУ з 19.09.1985 року по 28.02.2005 року /а.с. 5, 7I.
Відповідно до наказу управління МВСУ в Харківській області № 51 о/с від 28.02.2005 року його було звільнено у відставку з посади старшого оперуповноваженого відділення карного розшуку за ст. 65 п. «А» / за віком/ Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України /а.с. 5/.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про міліцію» передбачено форми та розміри грошового утримання працівників міліції, які встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 12 Положення про проходження служби рядовим начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 114 від 29 липня 1991 року з наступними змінами встановлено, о особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ одержують грошове і речове забезпечення за нормами, встановленими законодавством.
Згідно з Інструкцією про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та умов оплати праці працівників, які не мають спбеціальних звань рядового начальницького складу, яка затверджена наказом міністра внутрішніх справ України 1 листопада 2003 року за № 1236 у п.1 визначено, що грошове забезпечення - посадовий оклад за спеціальним званням, надбавка за вислугу років, 100-відсоткова надбавка (виплата цих видів проводиться незалежно від можливостей бюджетного фінансування) інші додаткові види грошового забезпечення - надбавки, підвищення, доплати, преміювання та інше (які мають право установлювати керівники органів і підрозділів внутрішніх справ в межах фонду оплати праці). Згідно п.3 Інструкції, підставою для виплати грошового забезпечення є наказ начальника органу внутрішніх справ про призначення на штатну посаду, яка входить в його номенклатуру, та встановлення відповідних окладів, надбавок, доплат, тощо.
Як вбачається з витягу із наказу управління МВС України в Харківській області від 07 червня 2004 року № 92 о/с, ОСОБА_1, встановлена надбавка 50 % за безперервну службу до грошового забезпечення. Згідно наказу Куп'янського МРВ УМВСУ в Харківській області від 21 червня 2004 року № 300, ОСОБА_1. встановлена щомісячна надбавка у розмірі 20 % за особливі умови роботи, кваліфікацію, професійний ризик, виконання особливо важливих завдань та премію у розмірі 15 %. Але, як встановлено в судовому засіданні, зазначені виплати не виплачувались, в зв'язку з тим, що фінансування на ці види грошового забезпечення не здійснювалося.
Як свідчить грошовий атестат № 2 позивача ОСОБА_1., йому нараховане грошове утримання на загальну суму 7015 грн. 17 коп., яке складається з посадового окладу - 101 грн. 25 коп., окладу за званням - 115 грн. 71 коп., відсотковою надбавкою - 75 грн. 94 коп., 100 % надбавки - 292 грн. 90 коп., компенсації за невикористану відпустку за 2005 рік - 50 грн. 62 коп., вихідної допомоги - 6378 грн. 75 коп. /а.с.8/. Оскільки до грошового атестату ОСОБА_1. не внесені: надбавка 50 % за безперервну службу до грошового забезпечення, надбавка у розмірі 20 % за особливі умови роботи, кваліфікацію, професійний
ризик, виконання особливо важливих завдань та премія у розмірі 15 %, тому в цій частині слід задовольнити вимоги позивача.
Щодо вимог позивача про стягнення виплат за роботу з таємними документами, то судом встановлено, що позивач ОСОБА_1. під час служби на посаді старшого оперуповноваженого відділення карного розшуку Куп'янського МРВ ГУМВСУ в Харківській області мав допуск до державної таємниці, яка передбачає допуск до інформації з грифом «цілком таємно» та «таємно», але надбавка за роботу з таємними документами не була встановлена у зв'язку з тим, що подання про встановлення процентної надбавки до ВДРЗ не надавалось.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 414 від 15 червня 1994 року, якою затверджено Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, передбачено, що витрати на виплату зазначеної компенсації державні органи та інші бюджетні установи і організації здійснюють у межах бюджетних асигнувань, виділених на їх утримання. За відсутності фінансування, керівництвом Куп'янського МРВ ГУ МВСУ таке подання щодо позивача до ВДРЗ ГУ МВСУ в Харківській області не надавалось, тому суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1. в цій частині безпідставними.
Стосовно вимог позивача за виплату йому заборгованості за продовольчі пайки та речове майно, то судом встановлено, що згідно вимог Положення «Про забезпечення речовим майном осіб начальницького та рядового складу ОВС і військовослужбовців внутрішніх військ МВС України», затвердженого наказом МВС України від 5 грудня 2003 року № 1489, та листа МВС України від 6 березня 2003 року № 2279/Пв «Про порядок розрахунків за речове майно при звільненні з ОВС» передбачено здійснення виплат грошової компенсації замість речового майна всім категоріям атестованих працівників по момент звільнення. Проте, у відповідності з законом України «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів» від 17.02.2000 року № 1459-Ш міністерством внутрішніх справ України призупинено нарахування і виплату грошової компенсації за речове майно та продовольчі пайки, починаючи з березня 2000 року.
Наказом МВС України від 30.12.2005 року № 1265 «Про внесення змін та доповнень до наказу МВС України від 5 грудня 2003 року № 1489» звільненим з ОВС відмінена виплата грошової компенсації замість невиданих своєчасно предметів речового майна.
Куп'янський МРВ ГУ МВСУ своєю довідкою № 7304 від 26.07.2006 року підтвердив, що заборгованості перед звільненим ОСОБА_1. ні з яких видів забезпечення не має. Розрахунок проведено повністю у 2005 році.
Враховуючи вимоги зазначеного Закону України «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів», зазначені компенсації було призупинено з 200 року по теперішній час і у кошторисах витрат ГУ МВСУ не передбачені асигнування на оплату компенсації за продовольчі пайки та речове майно, а тому суд вважає і в цій частині позов ОСОБА_1. необгрунтованим.
Статтями Закону України, «Про державний бюджет України»: ст. 65 на 2000 р., ст. 57 на 2001 р., ст. 53 на 2002 р., ст. 59 на 2003 р., ст. 78 на 2004 р., ст. 73 на 2005 р., встановлено, що керівники бюджетних організацій утримують чисельність та здійснюють фактичні виплати на премії та інші види заохочень та нагороджень, матеріальну допомогу тільки у межах фонду заробітної плати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетної установи у кошторису. Пріоритетність Закону «Про державний бюджет України» за виплатами щодо
інших Законів України підтверджуються ст. 95 Конституції України, ч. 2 ст. 4 Бюджетного кодексу України.
Статтею 51 Бюджетного кодексу України визначено, що розпорядники бюджетних засобів беруть бюджетні обов'язки та проводять виплати лише у межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами.
Оскільки відповідачі є бюджетними установами та здійснюють фактичні витрати на премії та інші види заохочень, матеріальну допомогу лише у межах фонду заробітної плати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетних установ у кошторисах. Так як асигнувань на виплату додаткових видів грошового забезпечення не надходило і не передбачено кошторисом ГУ МВСУ в Харківській області, підстав для їх виплат немає, а тому відповідачі не мають заборгованості перед позивачем ОСОБА_1.
Таким чином, з урахуванням досліджених доказів, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1. є безпідставними, а тому в задоволенні позову щодо стягнення заборгованості по виплатам йому необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 86, 89, 158-163 КАС України, ст.ст. 18,19 Закону України «Про міліцію», положення про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1задовольнити частково.
Зобов'язати Куп'янський міськрайонний відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області внести до грошового атестату ОСОБА_1надбавку 50 % за безперервну службу до грошового забезпечення, надбавку у розмірі 20 % за особливі умови роботи, кваліфікацію, професійний ризик, виконання особливо важливих завдань та премію у розмірі 15 %, згідно наказів управління МВС України в Харківській області від 07 червня 2004 року № 92 о/с, Куп'янського МРВ УМВСУ в Харківській області від 21 червня 2004 року № 300 і провести розрахунок грошового забезпечення та грошової допомоги при звільненні з урахуванням вказаних надбавок.
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1про стягнення з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області та Куп'янського міськрайонного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області заборгованості по виплатам на підставі припинення публічної служби відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Куп'янський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.