Справа № 2511/806/12
Проваждення № 2/2511/232/12
У Х В А Л А
іменем України
19 червня 2012 року смт. Куликівка
Куликівський районний суд Чернiгiвської областi в складi:
головуючого - суддi ОСОБА_1
при секретарi ОСОБА_2
розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
У червні 2012 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу, зареєстрованого мiж ними 26 лютого 2000 року відділом реєстрації актів громадського стану Куликівського районного управління юстиції Чернігівської області, мотивуючи свій позов тим, що подружнє життя з відповідачем не склалося в звязку з тим, що відповідач зловживає спиртними напоями, створюючи несприятливе середовище в сім’ї, що негативно впливає на виховання і стан здоров’я дітей. Вважає подальше сумісне життя і збереження шлюбу неможливим і просить суд розірвати шлюб.
18 червня 2012 року відповідач ОСОБА_4 звернувся до суду з заявою про надання строку на примирення.
19 червня 2012 року позивачка ОСОБА_3 звернулася до суду з заявою, в якій вказала, що підтримує заяву відповідача ОСОБА_4 про надання строку на примирення подружжя та зазначала про неможливість явки в судове засідання і розгляд справи без її участі.
Відповідно до роз’яснень, викладених у п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року, проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. I з цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини та інші обставини життя подружжя, вживати заходів до примирення подружжя. Передбачене ч.1 ст.111 СК України вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення. Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя. Якщо після закінчення призначеного судом строку примирення подружжя не відбулося і хоча б один з них наполягає на припиненні шлюбу, суд вирішує справу по суті.
Враховуючи той факт, що відповідач наполягає на наданні строку для примирення, позивачка також просить суд надати строк на примирення, суд прийшов до висновку, що сторонам необхідно надати строк на примирення, з метою збереження шлюбу.
Відповідно до ч. 5 ст. 191 ЦПК України в справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.
Відповідно до п. 7 ст. 201 ЦПК України суд зобов’язаний зупинити провадження у справі в разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення.
Керуючись ч.5 ст. 191, п.7 ст. 201 ЦПК України, ст.111 СК України,-
У Х В А Л И В:
Надати ОСОБА_3 та ОСОБА_4 строк для примирення терміном два місяці.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу зупинити до 19 серпня 2012 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області, шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: С.В.Іванець