Справа №2-618/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2007 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в
складі:
головуючого - судді Пономаренко В.Г.,
при секретарі - Мартинюк Є.Я., за участю сторін,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, про визнання права власності на житловий
будинок в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2007 року ОСОБА_1.3вернулася в суд із зазначеним позовом до відповідача. Позивач зазначала, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла її мати ОСОБА_3, з якою вона проживала впродовж всього життя. Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина за законом на житловий будинок з господарськими будівлями по АДРЕСА_1та області та присадибну земельну ділянку, на якій розташований житловий будинок, загальною площею 0.6348 га в межах згідно з планом. У визначений законом термін вона звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але а оформити свої права на спадкове майно позбавлена можливості в зв"язку з тим, що правовстановлюючі документи на зазначену нерухомість видані на ім"я померлої ОСОБА_3 вже після її смерті і нотаріусом їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом. Відповідач, яка є також спадкоємицею за законом померлої ОСОБА_3 від спадщини відмовилася на її користь.
Посилаючись на зазначені обставини, просила позов задовольнити. У судовому засіданні ОСОБА_1. свої вимоги підтримала.
. Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнала, про що надала суду письмову заяву, підтвердивши при цьому, що вона і ОСОБА_1 є рідними сестрами. Спадщину, що відкрилася після смерті їх матері ОСОБА_3 прийняла позивач у справі ОСОБА_1., вона спадщину не приймала і до нотаріальної контори не зверталася. Будь-яких претензій з цього приводу не має і не заперечувала проти визнання за ОСОБА_1права власності на житловий будинок, та присадибну земельну ділянку, що розташовані в АДРЕСА_1
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_3, донькою якої є позивач у справі ОСОБА_1., і яка на день смерті ОСОБА_3 проживала разом з нею в АДРЕСА_1. Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами , належний померлій ОСОБА_3на підставі свідоцтва про право власності від 20.03.1990 року, зареєстрованого 13.09.2007 року в державному реєстрі належності нерухомого майна за № 19567 та земельної ділянки, на якій розташовані житловий будинок і господарські споруди, площею 0.6348 га, переданої на підставі рішення Веселівської сільської ради від 22.04.2000 року за № 113 для будівництва , обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, ведення особистого
підсобного господарства ( присадибна ділянка), розташованої на території АДРЕСА_1, належної померлій ОСОБА_3на підставі державного акту на право приватної власності на землю 1У-КР № 014341, виданого 19.07.2000 року.
Згідно зі ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу , він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
У відповідності до ч.2 ст. 174 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Відповідно до вимог п. 216 інструкції "Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України", затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 3.03.2004 року № 20/5, відсутність належним чином оформлених правовстановлюючих документів на спадкове майно, спадщина на яке відкрилася після смерті ОСОБА_3, а саме: житловий будинок, державна реєстрації права власності на який здійснена після смерті ОСОБА_3, а також на присадибну земельну ділянку, на якій розташований житловий будинок, державний акт на яку на ім"я ОСОБА_3 виданий після її смерті, є обмеженням для нотаріального оформлення ОСОБА_1її спадкових прав.
Таким чином, визнання відповідачами пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 1261, 1268, 1270, 1274 ЦК України, ч.4 ст. 174 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, 1952 року народження, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на жилий будинок з надвірними будівлями і АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_1, 1952 року народження, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку, площею 0.6348 га в межах згідно з планом, передану на підставі рішення Веселівської сільської ради від 22.04.2000 року за № 113 у приватну власність для будівництва, обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, ведення особистого підсобного господарства ( присадибна ділянка), розташованої на території АДРЕСА_1
- Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
- Номер: 22-ц/794/827/16
- Опис: про визнання права власності
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-618/2007
- Суд: Апеляційний суд Чернівецької області
- Суддя: Пономаренко В.Г.
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Постановлено ухвалу про скасування рішення суду першої інстанції
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.05.2016
- Дата етапу: 23.06.2016