Справа № 22-1008 2006 року Головуючий суддя у І інстанції - Панас О.В.
Суддя-доповідач в Апеляційному суді - Буцяк З.І.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2006 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі: головуючого Буцяка З.І.
суддів Шимківа С.С., Ковалевича С.П.
з участю секретаря судового засідання Іванової І.С.,
представника позивача та відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Рівненського міського суду від 14 червня 2006 року у справі за позовом КТП "Комуненергія" до ОСОБА_1 про стягнення боргу за теплопостачання,
встановила:
Рішенням Рівненського міського суду від 14 червня 2006 року задоволено позов КТП "Комуненергія" до ОСОБА_1 про стягнення 3522,55 грн. боргу за теплопостачання.
В поданій на це рішення апеляційній скарзі відповідач просить апеляційний суд його скасувати і справу направити на новий розгляд. При цьому посилається на те, що він є пенсіонером податкової міліції і відповідно до закону має право на 50-відсоткову пільгу з оплати комунальних платежів. Постановляючи рішення про стягнення коштів на користь позивача, місцевий суд безпідставно відхилив усі подані ним докази та порушив встановлений законом 3-річний строк позовної давності.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а ухвалене місцевим судом рішення частковому скасуванню з ухваленням у справі апеляційним судом нового рішення з таких підстав.
Судом першої інстанції встановленого, що між сторонами була укладена угода про теплопостачання, що ними не оспорюється.
Проте позивач неналежним чином виконував свої зобов'язання за цим договором, у зв"язку з чим у житловому приміщенні відповідача температура була нижчою від встановленої норми, про що свідчать відповідні акти та інші документи, які є в справі.
Через це позивач проводив відповідачу відповідні перерахунки за неналежне теплопостачання. З урахуванням наведеного місцевий суд прийшов до цілком правильного висновку про те, що ОСОБА_1 зобов'язаний сплатити позивачу за те тепло, яке фактично було поставлено в його квартиру.
Твердження апелянта про односторонню оцінку доказів у справі є безпідставними.
Разом з тим, виходячи з правил ст. ст. 71 і 76 ЦК України 1963 p., ст. ст. 257, 261 чинного ЦК України та встановленого сторонами у п. 8 договору про теплопостачання порядку розрахунків, апеляційний суд приходить до висновку про те, що в суду першої інстанції не було законних підстав вважати, що епізодична сплата боржником позивачу частини коштів за теплопостачання, платежі по яких повинні були здійснюватися щомісяця, тягнула за собою переривання перебігу позовної давності, та стягувати з відповідача на користь позивача заборгованість за теплопостачання понад встановлений законом 3-річний строк позовної давності.
У зв"язку з наведеним рішення місцевого суду підлягає частковому скасуванню з ухваленням апеляційним судом у цій частині нового рішення про часткове задоволення позову у межах 3-річного строку позовної давності, тобто з січня 2003 року, в сумі 2144,86 грн.
Доводи апелянта про його право на 50-відсоткову знижку з оплати комунальних платежів не можуть бути враховані, оскільки в матеріалах справи немає доказів про те, що відповідач подавав позивачу з цього приводу відповідні документи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 257, 261, 525 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 303, 307, 313, 314, 316, 317 ЦПК України, колегія суддів
вирішила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Рівненського міського суду від 14 червня 2006 року частково скасувати.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь КТП "Комуненергія" 2144,86 грн. боргу за теплопостачання.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
В решті рішення місцевого суду залишити без зміни, а подану апеляційну скаргу відхилити.
Рішення Апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.