Україна
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
Іменем України
9 жовтня 2007 року апеляційний суд Житомирської області
в складі суддів: Романова О.В. - головуючого, Фоміна Ю.В. та Широкопояса Ю.В., з участю: прокурора Селюченко І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1 на вирок Чуднівського районного суду Житомирської області від 16 серпня 2007 року, -
встановив:
Цим вироком засуджено:
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, неодруженого, працюючого різноробочим у ВАТ "Коровинецьке", несудимого, та
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, непрацюючого, несудимого згідно ст. 89 КК України, -
за ч.3 ст. 185 КК України на 3 роки позбавлення волі кожного.
Згідно ст. ст. 75 та 76 КК України звільнено обох засуджених від відбування покарання з випробуванням відповідно на 1 та 2 роки, зобов'язано їх не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи та повідомляти ці органи про зміну місця проживання та роботи.
Згідно вироку, 8 травня 2007 року близько 20 год. 30 хв. у с Михайленки Чуднівського району Житомирської області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за попередньою змовою з метою викрадення чужого майна через незамкнені ворота проникли у приміщення МТФ відділення "Михайленки", звідки таємно викрали металеві корита загальною довжиною 30 метрів на суму 650 грн. 10 коп., що належать ВАТ "Коровинецьке".
В апеляції засуджений ОСОБА_1 просить змінити вирок, -перекваліфікувати його дії з ч.3 на ч. 2 ст. 185 КК України, зменшити строк
Справа № 11-705/2007 Головуючий у суді 1-ї інстанції Передрій B.C.
Категорія ст. 185 ч.3 КК України Доповідач Широкопояс Ю.В.
2
призначеного йому покарання до одного року позбавлення волі та звільнити його від відбування покарання з випробуванням із застосуванням ст. ст. 75 та 76 КК України.
Заслухавши доповідача, міркування прокурора про залишення вироку без зміни, перевіривши справу в межах апеляції, апеляційний суд визнає апеляцію обґрунтованою частково з таких підстав.
Висновки суду про винність обох засуджених у вчиненні таємного викрадення чужого майна за попередньою змовою групою осіб при встановлених судом обставинах (за винятком кваліфікуючої ознаки проникнення у приміщення) не оспорюються в апеляції і підтверджені розглянутими в судовому засіданні та викладеними у вироку доказами.
Разом з тим, висновок суду про те, що умисел та попередня домовленість обох засуджених на сумісне вчинення таємного викрадення чужого майна виник до моменту проникнення у приміщення, не відповідає фактичним обставинам справи.
Так, обоє засуджених послідовно стверджували, що вони увійшли у пустуюче, незачинене та напівзруйноване приміщення корівника, що знаходиться на неогородженій та неохоронюваній території ферми ВАТ "Коровинецьке" у с. Михайленки, не з метою крадіжки, але перебуваючи там, домовились сумісно викрасти металеві корита та зробили це (а. с. 17, 18, 25, 32, 51, 64, 86-87).
У справі немає даних, які б спростовували ці показання засуджених, або свідчили про те, що територія ферми, на якій знаходилося приміщення корівника, з якого було вчинено крадіжку, охоронялася.
Оскільки по справі доведено, що винні особи опинились у приміщенні корівника без наміру вчинити злочин, а потім сумісно заволоділи чужим майном, їх дії помилково кваліфіковані як вчинені з проникненням у приміщення.
Тому дії обох засуджених необхідно перекваліфікувати з ч.3 та ч. 2 ст. 185 КК України та з врахуванням тяжкості злочину, наведених у вироку суду першої інстанції даних про особи засуджених та обставин, що пом'якшують їх покарання, апеляційний суд пом'якшує покарання щодо обох засуджених до 2 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням відповідно до ст. ст. 75, 76 КК України.
Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, апеляційний суд, -
ухвалив:
апеляцію засудженого ОСОБА_1 задовольнити частково.
Вирок Чуднівського районного суду Житомирської області від 16 серпня 2007 року щодо ОСОБА_1 та в порядку ст. 365 КПК України щодо ОСОБА_2 змінити.
з
Перекваліфікувати дії обох засуджених з ч.3 на ч. 2 ст. 185 КК України.
Призначити покарання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 185 КК України - два роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням: ОСОБА_2 на два роки та ОСОБА_1 - на один рік.
Згідно ст. 76 КК України зобов'язати обох засуджених не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи та повідомляти ці органи про зміну місця проживання та роботи.