Судове рішення #2547113
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

28 лютого 2007 року                                                                                        м.  Хмельницький

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Хмельницької області

в складі: головуючого - судді Заїки В.М. ,

суддів : Рищука П.К.,  Ніколайчука М. Є.,  при секретарі: Ващук О.В.,

з участю : сторін

розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-220 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Деражнянського районного суду від 28 листопада 2006 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення від права на спадкування за законом.

Заслухавши доповідача,  пояснення сторін,  перевіривши матеріали справи,  ознайомившись з доводами апеляційної скарги,  колегія суддів

 

встановила:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом,  зазначаючи,  що відповідачка з 1959 року припинила шлюбно-сімейні відносини з його батьком -ОСОБА_3.  Рішенням Деражнянського районного суду від 28 грудня 1959 року виділено ОСОБА_4 кухню і кімнату площею 10, 25 кв.м.  в будинку АДРЕСА_1,  інше спільно нажите майно залишено ОСОБА_3.

З 1964 року ОСОБА_2 виїхала за межі Хмельницької області і будь-яких стосунків з ОСОБА_3 не підтримувала,  допомоги йому не надавала,  не зважаючи на те,  що останній тяжко хворів,  перебував у лежачому стані.

Тому просив усунути відповідачку від права на спадкування за законом.

Рішенням Деражнянського районного суду   від 28 листопада 2006 року в позові ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 з рішенням не згідний,  просить його скасувати і ухвалити нове рішення по суті позовних вимог,  посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи. На його думку,  судом невірно встановлений той факт,  що відповідачка є дружиною померлого; ОСОБА_2 не надала доказів того,  що з 1995 року по 2004 рік вона перебувала на стаціонарному лікуванні та не могла надавати допомогу.

 

Головуючий у першій інстанції - Зарєчна І.В.                                               Справа № 22ц-220

Доповідач -Заїка В.М.                                                                                       Категорія № 42

 

Апеляційну скаргу слід відхилити з таких мотивів.

Згідно ч. 1  ст.  60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини,  на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Судом встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача -ОСОБА_3. Останній через похилий вік та тяжку хворобу перебував у безпорадному стані,  до його смерті ОСОБА_1 надавав допомогу,  похоронив батька.

Звретаючись до суду з позовом про усунення відповідачки від права спадкування за законом,  ОСОБА_1 посилався на те,  що вона ухилялася від надання йому необхідної допомоги. Проте доказів в підтвердження того,  що ОСОБА_3.,  потребуючи допомоги,  звертався за допомогою до ОСОБА_2 і остання ухилялася від її надання,  не надав. Не знайдені такі і в судовому засіданні.

З наявних в матеріалах справи виписок з історії хвороби ОСОБА_2 вбачається,  що вона протягом 1995-2004 років постійно хворіла,  перебувала на стаціонарному лікуванні в Костянтинівській центральній районній лікарні Донецької області.

ОСОБА_5 - дочка ОСОБА_3 і ОСОБА_2 постійно приїжджала до батька та надавала йому допомогу.

При таких обставинах ,  оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності,  суд підставно відмовив ОСОБА_1 в позові.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не впливають на обгрунтованість його рішення.

Рішення суду постановлене з дотриманням вимог матеріального та процесуального права,  підстав для його скасування в межах доводів апеляційної скарги та вимог позивача не вбачається.

Керуючись  ст.   ст.  307,  308,  316,  319 ЦПК України,  колегія суддів

 

ухвалила:

 

Апеляційну скаргу   ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Деражнянського районного суду від 28 листопада 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення,  проте може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація