Справа № 2603/9477/12
Вирок
іменем України
30.08.2012
Деснянський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Дігтяр І.Р.
при секретарі - Опішняк М.П.
за участю прокурора - Наворотіної С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
народження, уродженця м. Фастів Київської області, українця, громадянина України, з незакінченою вищою освітою, одруженого, непрацюючого, зареєстрованого і проживаючого в АДРЕСА_1, раніше не судимого,
- у вчиненні злочину, передбаченого ст. 249 ч.1 КК України,
Встановив:
04 травня 2012 року, приблизно о 20.00, підсудний ОСОБА_1, знаходячись на о. Безіменний, Канівського водосховища р. Дніпро, Деснянського району м. Києва, знайшов сітку «Невод», яка виготовлена із сіткоснастевого матеріалу, довжиною 17 м, висотою 1,8 м, розміром вічка 20 мм, що є забороненим знаряддям для лову водних живих ресурсів, якою підсудний ОСОБА_1 став рибалити в заброд, здійснивши незаконний вилов водних біоресурсів, а саме цінних порід риби: лящ - 8 шт., вартістю 170 грн. за штуку, на загальну суму 1360 грн., судак - 3 шт., вартістю 510 грн. за штуку, на загальну суму 1530 грн., плоскирка - 23 шт., вартістю 34 грн. за штуку, на загальну суму 782 грн., рибець - 2 шт., вартістю 255 грн. за штуку, на загальну суму 510 грн., синець - 9 шт., вартістю 85 грн. за штуку, на загальну суму 765 грн., плітка - 14 шт., вартістю 85 грн. за одну штуку, на загальну суму 1190 грн., а всього на загальну суму 6137 грн., чим завдав істотної шкоди встановленому в державі порядку раціонального використання, охорони, і відтворення об»єктів водної фауни, визначену Постановою Кабінету Міністрів №1209 від 21.11.2011 року.
04 травня 2012 року, приблизно о 22.25, підсудний ОСОБА_1 був затриманий працівниками рибоохорони та у нього вилучено сітку «Невод» із сіткоснастного матеріалу, яка є забороненим знаряддям лову риби, а також вищевказану рибу.
В судовому засіданні підсудний визнав себе винним, щиро розкаявся і підтвердив вищеописані встановлені обставини справи.
Суд вважає недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, проти цього не заперечують учасники судового розгляду, підсудний та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, і у суду немає сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, учасникам судового розгляду роз»яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.
Таким чином, вина підсудного ОСОБА_1 в судовому засіданні доведена повністю, його дії слід кваліфікувати за ст. 249 ч.1 КК України, як незаконне зайняття рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду.
Призначаючи покарання, суд приймає до уваги характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, особу підсудного, який вперше притягується до кримінальної відповідальності, характеризується позитивно.
До обставин, що пом»якшують покарання підсудного, суд відносить - щире каяття.
Обставин, що обтяжують його покарання, суд не вбачає.
Враховуючи викладене, суд призначає підсудному покарання, яке необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів у вигляді обмеження волі, при цьому з урахуванням обставин справи, особи підсудного, який має на утримання неповнолітнього сина, який є інвалідом, суд вважає можливим звільнити його від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України. Відповідно до вимог ст. 77 КК України суд не застосовує додаткову міру покарання у вигляді конфіскації знарядь і всього добутого.
Цивільний позов Київської міжрайонної екологічної прокуратури про відшкодування збитків підлягає задоволенню в повному обсязі.
Речові докази: сітчасте знаряддя лову «Невод», виловлену рибу /а.с.52, 53/ - належить конфіскувати.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України , суд -
З а с у д и в :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 249 ч.1 КК України і призначити йому покарання у вигляді 1 /одного/ року обмеження волі.
На підставі ст. 75, 76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку - одного року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов»язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання.
Запобіжний захід, до набрання вироком законної сили засудженому, залишити без змін - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 6 137 грн. на користь Київської міської ради в рахунок відшкодування завданих збитків.
Речові докази: сітчасте знаряддя лову «Невод», виловлену рибу /а.с.52, 53/ - конфіскувати.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва у строк 15 діб.
Суддя: