Судове рішення #25438726

11.10.2012 11.10.2012 103/4481/12


Справа № 103/4481/2012




РІШЕННЯ

Іменем України


11 жовтня 2012 року Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Мунтян О.І.

при секретарі Ротаєнко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бахчисарай цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Бахчисарайського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим, ОСОБА_2 про виключення майна з акту опису та арешту, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовними вимогами до відповідачів про виключення майна з опису та арешту. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до договору купівлі-продажу від 01 вересня 1994 року позивач у передбаченому законом порядку придбав у власність квартиру АДРЕСА_1. У 2012 році він вирішив розпорядитись вказаною квартирою, але цього зробити не зміг, тому як на 1/9 частку квартири, яка належала продавцю ОСОБА_2, був накладений арешт. Просив суд виключити майно з опису та арешту.

У судове засідання позивач та його представник не з`явилися, звернулись з заявою про розгляд справи за їх відсутністю, на задоволені позову наполягали.

Відповідачі до суду не з’явилися, з заявами не звертались, сповіщені належно.

У відповідності зі ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених особами вимог і на підставі представлених сторонами доказів, а ст.ст.10,60 ЦПК України визначають, що кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.

За таких обставин, виходячи із засад змагальності сторін, межі судового розгляду, обов'язку сторін щодо доказування та подання доказів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступними підставами.

Судом встановлено, що дійсно згідно договору купівлі-продажу від 01.09.1994 року, посвідченого нотаріусом Бахчисарайської державної нотаріальної контори ОСОБА_3, позивач придбав вказану квартиру, у тому числі і 1/9 частку, яка належала відповідачці ОСОБА_2

Згідно з ст. 11 ЦК України підставою для виникнення цивільних прав та обов’язків є договори та інші правочини.

Як вбачається з нотаріально посвідченого договору, на час укладання договору купівлі-продажу арештів та заборон не існувало.

Відповідно до п. 2 договору купівлі-продажу квартира перейшла до позивача у власність у цілому.

Статтею 128 ЦК Української РСР (в ред. 1963 року) встановлено, що право власності (право оперативного управління) у набувача майна за договором виникає з моменту передачі речі, якщо інше не передбачено законом або договором. Передачею визнається вручення речей набувачеві, а так само здача транспортній організації для відправки набувачеві і здача на пошту для пересилки набувачеві речей, відчужених без зобов'язання доставки. До передачі речей прирівнюється передача коносаменту або іншого розпорядчого документа на речі.

Згідно зі ст.ст. 224, 227 ЦК Української РСР за договором купівлі-продажу продавець зобов'язується передати майно у власність покупцеві, а покупець зобов'язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму. Договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин. Недодержання цієї вимоги тягне недійсність договору (стаття 47 цього Кодексу). Договір купівлі-продажу жилого будинку підлягає реєстрації у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів.

Відповідно до особового рахунку КП « Бахчисарайського РЕП ЖФ Бахчисарайської міської ради» позивач з 15.03.1996 року постійно мешкає у вказаній квартирі.

Як вбачається з довідки Бахчисарайського районного суду від 09.10.1998 року відповідно до рішення Бахчисарайського районного суду № 2-1124 від 08.09.1998 р., був накладений арешт на майно, яке належало ОСОБА_2, у т.ч., на 1/9 частку у вказаній спірній квартирі.

За таких обставин суд вважає, що дійсно позивач не зобов`язаний нести відповідальність по заборгованості відповідачки ОСОБА_2, що виникла в 1998 році, оскільки позивач придбав квартиру в 1994 році, передав в т.ч., і відповідачці гроші, виконав своє зобов'язання за договором купівлі-продажу.

Накладення арешту та заборони на майно, яке належить позивачу згідно з законом, порушує його майнові права і тому підлягають судовому захисту.

Відповідно до частин 1, 2 статті 60 Закону України „Про виконавче провадження”, особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту. У разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна арешт з майна знімається за постановою державного виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

Необхідною умовою при виключенні майна з акту опису й арешту є доведення права власності на майно, суд вважає, що ці обставини є доведеними.

У відповідності до ст. 16 Цивільного кодексу України захист цивільного права може бути здійснений судом передбаченим законом способом у тому числі шляхом визнання порушеного чи не визнаного права.

У зв’язку з вказаним суд визнає законними вимоги позивача про виключення частки майна з опису та арешту.

Підстав для визнання права власності судом не встановлено.

Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідачів підлягає стягненню у дохід держави судові витрати у розмірі 222, 22 грн.

На підставі викладеного і ст.ст. 16, 328 ЦК України, ст.ст. 60, 61 СК України, ст. 60 Закону України „Про виконавче провадження”, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 174, 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ :


Позов задовольнити частково.

Виключити з акту опису й арешту 1/9 частку квартири АДРЕСА_1.

Стягнути з Відділу державної виконавчої служби Бахчисарайського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим, розташованого за адресою: АР Крим, м. Бахчисарай, вул. Калініна, 1, ОСОБА_2, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 222 (двісті двадцять дві) грн. 22 (двадцять дві) коп.

В задоволені решти вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Бахчисарайський районний суд АРК шляхом подання протягом 10 днів з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Головуючий:

суддя













Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація