У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.06.2012 рокуСправа №1915/9675/2012
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Воробель Н.П., ознайомившись із адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
встановила:
08 червня 2012 року до суду із адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 із вимогами про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення серії ВО1 № 045477 від 13 березня 2011 року.
11 червня 2012 року вказану позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху із наданням строку для усунення її недоліків, а саме: сплати судового збору або наведення підстав для звільнення від його сплати.
13 червня 2012 року позивач усунув вказані недоліки позовної заяви.
Крім вказаних позовних вимог, позивач просить поновити строк для звернення до суду, мотивуючи тим, що він отримав вказану постановулише 30 травня 2012 року та це підтверджується відміткою державного виконавця на копії оскаржуваної постанови.
Відповідно до ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочнимрозглядатискаргу.
Згідно із ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Беручи до уваги наведені позивачем причининеоскарження постанови у визначений законом строк, керуючись ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що є підстави для визнання причин пропуску строку зверненняОСОБА_1 до суду поважними.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Позовна заява ОСОБА_1 відповідає вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України,підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства у Тернопільському міськрайонному суді, а тому підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження немає.
Керуючись ст.ст. 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ухвалила:
Визнати причини пропуску строку звернення до суду поважними.
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення серії ВО1 № 045477 від 13 березня 2011 року.
Призначити справу до судового розгляду на 19 червня 2012 рокуо 09 год.00 хв. у приміщенні суду.
У судове засідання викликати сторони.
Відповідач у разі заперечення проти позову зобов'язаний подати суду в строк до 19 червня 2012 року всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті оскаржуваної постанови.
Справу розглядати одноособово у складі головуючої судді Воробель Н.П.
Копії ухвали про відкриття провадження у справі невідкладно направити сторонам разом із витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 49, 51 КАС України, а відповідачу -ще і копію позовної заяви із копіями доданих до неї документів.
Суддя Н.П. Воробель
СуддяН. П. Воробель