Справа № № 1815/3943/2012
Номер провадження 1/1815/288/2012
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2012 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області
в складі :
головуючого судді Євтюшенкової В.І.,
при секретарі Ковган О.В.,
з участю прокурора Труби А. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ромнах кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Київ, українця, громадянина України, освіта середня технічна, розлученого, працюючого рятівником аварійно-рятувального загону 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування ОРС ЦЗ МНС України, мешканця АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України,
В С Т А Н О В И В :
09.09.2012 року ОСОБА_1 разом із своєю співмешканкою ОСОБА_2, перебуваючи в квартирі своєї знайомої ОСОБА_3 в АДРЕСА_2, вживали спиртні напої. Близько 3 години ночі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вирішили йти додому. Виходячи з квартири ОСОБА_1 помітив на полиці в коридорі квартири мобільний телефон «Samsung S5360 Galaxy» чорного кольору, вартістю 917 грн., в якому знаходилась карта пам'яті, об'ємом 8 Гб, вартістю 180 грн. з картою мобільного оператора «Київстар» передплаченого зв'язку ASE & BASE № НОМЕР_1, вартістю 30 грн., який належить ОСОБА_4 Скориставшись відсутністю її уваги він викрав вказаний мобільний телефон та поклав у кишеню свого одягу, бажаючи в подальшому продати його та отримати за нього кошти. Прийшовши додому ОСОБА_1 розповів про крадіжку телефону ОСОБА_2, яка викинула викрадений телефон з вікна квартири, у якій проживає, а ОСОБА_1 з того ж вікна викинув задню кришку від телефону. На слідуючий день, перебуваючи в м. Ромни на вул. Руденка, ОСОБА_1, переламавши сім-карту з викраденого ним телефону, викинув її в кущі поблизу ломбарду «Скарбниця».
Своїми злочинними діями ОСОБА_1 завдав ОСОБА_3 матеріальної шкоди на загальну суму 1127 грн.
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину повністю та пояснив, що 09.09.2012 року він разом зі своєю співмешканкою ОСОБА_2 перебували вдома у його знайомої ОСОБА_4, де вживали спиртні напої. Близько 3 години ночі, коли вони збиралися йти додому, він в коридорі на полиці помітив мобільний телефон. Скориставшись тим, що його ніхто не бачить, він викрав вказаний мобільний телефон, поклав в кишеню свого одягу, після чого вони залишили квартиру.
Таким чином винність підсудного ОСОБА_1 доведена повністю, його дії слід кваліфікувати за ч.1 ст. 185 КК України, оскільки він таємно викрав чуже майно.
Однак підсудний просить закрити кримінальну справу і передати його на поруки трудового колективу аварійно-рятувального загону 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування ОРС ЦЗ МНС України.
Прокурор вважає, що ОСОБА_1 необхідно звільнити від кримінальної відповідальності і передати його на поруки трудового колективу аварійно-рятувального загону 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування ОРС ЦЗ МНС України, кримінальну справу відносно нього закрити.
У відповідності зі ст. 47 КК України: "Особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку».
ОСОБА_1 вперше вчинив злочин середньої тяжкості, щиро покаявся, завдані збитки відшкодував повністю, трудовим колективом - АРЗ 2 СРЦШР ОРС ЦЗ МНС України надано клопотання про передачу підсудного на поруки колективу підприємства (а.с. 97-98).
За таких обставин суд вважає, що слід задовольнити клопотання.
Тому, керуючись ст. 47 КК України, ст.7-2, 282 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України на підставі ст. 47 КК України у зв?язку з передачею особи на поруки трудовому колективу аварійно-рятувального загону 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування ОРС ЦЗ МНС України.
Роз?яснити ОСОБА_1, що з дня передачі його на поруки трудовому колективу протягом року він повинен виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру і не порушувати громадський порядок, а у разі порушення умов передачі на поруки, його буде притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинений злочин.
Провадження у кримінальній справі по обвинуваченню ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 185 КК України закрити. Запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд відносно ОСОБА_1 - скасувати.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд протягом п'ятнадцяти діб з дня її винесення.
Суддя: підпис…
Копія вірна:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В. І. Євтюшенкова
- Номер: 1/1815/288/2012
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1815/3943/2012
- Суд: Роменський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Євтюшенкова В. І.
- Результати справи: закрито провадження
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.10.2012
- Дата етапу: 22.10.2012