Судове рішення #2534791

Справа №2-1091/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2007 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді                                                              Верес М.Ф.

при секретарі                                                                       Чепура B.C.

розглянувши у  відкритому  попередньому  судовому  засіданні в  місті  Охтирка цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що в 2002 році зареєструвала шлюб з відповідачем. Від спільного життя сторони мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Сімейне життя не склалося, постійно виникали сварки. Дитина проживає разом з позивачкою, відповідач матеріальної допомоги на утримання доньки не надає.

Тому просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі Ул частини від усіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до її повноліття.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю, пояснивши, що від спільного життя сторони мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, спільного господарства з відповідачем не ведуть, він не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Просила стягнути з відповідача аліменти на її користь у розмірі Ул частини від усіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно на утримання доньки до її повноліття.

Відповідач в суді позов визнав повністю і не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання дитини.

Суд проаналізував матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

Встановлено, що сторони від спільного життя мають доньку ОСОБА_3, в свідоцтві про народження якої, відповідач записаний батьком (а.с.3).

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 183 СК України частка заробітку ( доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Враховуючи стан здоров'я і матеріальне становище сторін, те, що відповідач інших утриманців не має, стан здоров'я його нормальний, з позовними вимогами згоден, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти в розмірі ј  частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання його доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, які стягувати на користь позивачки.

На  підставі  ст.   88  ЦПК  України  стягнути  з  ОСОБА_2 державне мито в розмірі 51 гривня в доход держави.

На підставі ст. 81 ЦПК України стягнути з відповідача витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 7,50 гривень .

Згідно ст. 367 ЦПК України необхідно допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 81, 88, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 180,181,182,183 СК України,

ВИРІШИВ:

Стягувати з ОСОБА_2 аліменти в розмірі 1А частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання його доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження до її повноліття, які сплачувати ОСОБА_1, починаючи стягування з 11.07.2007 року.

Стягнути з ОСОБА_2 держмито в розмірі 51 гривня і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи № 2-1091/07 в Охтирському міськрайонному суді Сумської області в розмірі 7, 50 гривень в доход держави.

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційний суд Сумської області.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається до Охтирського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація