Судове рішення #25310414

Справа № 0809/5084/2012

провадження № 2/0809/1546/2012

                                                            РІШЕННЯ

                                                   ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


11.09.2012 року м. Запоріжжя

          Заводський районний суд м. Запоріжжя у складі:

Головуючого суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів, -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_3 02.07.2012 р. звернулась до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини у розмірі ј частині усіх видів доходу щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягувати від дня пред’явлення позову до суду й до досягнення дитиною 18 років. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилалася на те, що з 30.11.2007 р. вона перебуває у шлюбі з відповідачем, від шлюбу мають неповнолітню дитину –ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідач в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, тому позивачка просить стягнути з відповідача аліменти керуючись ст.ст.180-183 СК України.

          Позивач в судове засідання не з’явилась, надала суду заяву, в якій змінила позовні вимоги, а саме просила стягувати аліменти з відповідача у твердій грошовій сумі в розмірі 350 гривень щомісяця, а також просила розглянути справу без неї. Відповідач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій проти позову не заперечував, та згодний виплачувати аліменти в розмірі 350 гривень щомісяця, просив розглянути справу без нього. У зв’язку з неявкою у судове засідання сторін на підставі ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.          Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши та оцінивши наявні у справі докази, з урахуванням всіх обставин по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав. Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення їх повноліття. При визначенні розміру аліментів суд, відповідно до ст.ст.182, 184 СК України, враховує стан здоров’я та матеріальне становище дітей, наявність у платника аліментів непрацездатних батьків та інші обставини, які мають істотне значення. Відповідно до ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В судовому засіданні було встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач є батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.3), яка проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні, відповідач згоден виплачувати аліменти в розмірі 350 гривень щомісяця, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому позов обґрунтований та підлягає задоволенню. Окрім того, згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

          Керуючись ст.ст.180, 182, 184 СК України, ст.ст.57-60, 209, 212-215, 367 ЦПК України, суд, -



ВИРІШИВ:

          Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 350 гривень щомісяця на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 02.07.2012 р. до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір у розмірі 214,60грн. в дохід держави.

Допустити негайне виконання судового рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, без участі яких постановлено рішення, в той же строк з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.


Суддя                                         О.І. Федоренко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація