Судове рішення #25304110


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 122/2934/12


27.04.2012 року                                                                                          м. Сімферополь


Центральний районний суд м. Сімферополя АР Крим


в складі: головуючого судді – Андрєєвої О.М.,

при секретарі - Стародуб К.В.,



розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства „Крименерго” в особі СП ПАТ „Крименерго” СМЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування збитків,


ВСТАНОВИВ:


ПАТ "Крименерго" звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, мотивуючи свої вимоги тим, що 17 червня 2009 року представниками енергонагляду Сімферопольської СМЕМ ПАТ "Крименерго" була проведена перевірка додержання побутовим споживачем Закону України "Про електроенергетику" та Правил користування електричною енергією для населення. Під час перевірки було встановлено порушення ПКЕЕн за адресою: м. Сімферополь, вул. 1- ої К. Армії, 27, кв. 108, яке виразилося у самовільному підключенню після відключення про що був складений акт про порушення ППЕЕН №171714, один з екземплярів був вручений споживачу. За вказаним актом за результатами комісійного розгляду проведено нарахування суми збитків, згідно з методикою розрахунку розміру збитків, заподіяних енергопостачальнику, внаслідок порушення споживачем ПКЕЕ, затвердженою НКРЕ №562 від 04.05.2006 року у розмірі 1321 гривень 58 копійки, які позивач просить стягнути з відповідача.

Представник позивача ВАТ «Крименерго» надав суду заяву з проханням слухати справу у його відсутність.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи сповіщалися належним чином та в строки, про причини своєї неявки суд не повідомив.

Суд у відповідності до ст. 224 ЦПК України, за згодою позивача, розглянув справу не підставі наявних у матеріалах справи доказів, шляхом ухвалення заочного рішення.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов ПАТ «Крименерго» обґрунтований і підлягає задоволенню у повному обсязі.

Спірні правовідносини, які виникли між сторонами по справі регулюються статтею 22 ЦК України, статтями 26,27 Закону України "Про електроенергетику", пунктами 37,53 Правил користування електричною енергією для населення.

Відповідно до правил частин 2,3,4 статті 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Згідно з положеннями пункту 53 Правил користування електричною енергією для населення у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника. На підставі акта енергопостачальник має право визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ.


Відповідно до пункту 37 Правил користування електричною енергією для населення енергопостачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією.

Правил користування електричною енергією для населення енергопостачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією.

Відповідно до ст. 22 ЦК України, особа якій завдані збитки у результаті порушення її цивільного права має право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є абонентами ПАТ «Крименерго» та споживачами електроенергії за адресою: м. Сімферополь, вул. 1- ої К. Армії, 27, кв. 108.

17.06.2009 року представниками енергонагляду Сімферопольської СМЕМ ВАТ "Крименерго" була проведена перевірка додержання побутовим споживачем Закону України "Про електроенергетику" та Правил користування електричною енергією для населення за адресою м. Сімферополь, вул. 1- ої К. Армії, 27, кв. 108. Під час перевірки було встановлено порушення ПКЕЕ, яке виразилося у самовільному підключенні після відключення. За наслідками проведеної перевірки представниками енергопосточальника був складений Акт про порушення ППЄЄН № 171714. За вказаним актом за результатами розгляду проведено нарахування суми збитків, згідно з методикою розрахунку розміру збитків, заподіяних енергопостачальнику, внаслідок порушення споживачем ПКЕЕ, затвердженою НКРЕ №562 від 04.05.2006 року у розмірі 1321 гривень 58 копійки.

Відповідно до п.9 споживання електричної енергії без приладів обліку не допускається.

Таким чином абонентом порушені норми ПКЕЕн, а саме: п. 36 згідно якого відновлення постачання електроенергії споживача здійснюється протягом 3 днів містах і 7 днів в сільській місцевості, після усунення порушень і сплати споживачем заборгованості витрат на повторне підключення і збитків, нанесених енергопостачальнику.

За таких обставин, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, та стягнути з відповідачів на користь позивача суму збитків розрахованих за актом від 17.06.2009 року в розмірі 1321 грн. 58 коп.

Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню сплачені ним витрати: судового збору в розмірі 214,60 грн.

На підставі вищевикладеного, відповідно до ст. 22 ЦК України, ст.ст. 26, 27 Закону України "Про електроенергетику", п.п. 37,53 Правил користування електричною енергію для населення, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212 - 215, 218,224 -233 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:


Позов Публичного акціонерного товариства „Крименерго” в особі СП ПАТ „Крименерго” СМЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування збитків – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публичного акціонерного товариства „Крименерго” в особі СП ПАТ „Крименерго” СМЕМ суму збитків у розмірі 1321 грн. 58 коп., а також судовий збір в розмірі 214 грн. 60 коп.


Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з проголошення рішення апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя                                                                                          


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація