Справа № 2-563/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2008 року
Костопільський районний суд Рівненської області
в складі : головуючого-судді Олійника П.В.
при секретарі Панчук М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Костопіль цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення боргу,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в районний суд з позовом до відповідачів про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором в сумі 15370,12 грн. та судові витрати в сумі 183,70 грн.
В обгрунтування позовних вимог покликається на обставини, викладені в позовній заяві.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю та по аналогічних мотивах. Просить позов задоволити.
Відповідачі в судове засідання не з”явилися, хоча про місце та час розгляду справи повідомлені своєчасно та належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, з”ясувавши обставини та дослідивши докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.224 ЦПК України, враховуючи згоду представника позивача, суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що 8 серпня 2007 року позивачем на підставі кредитного договору № 013/89-07/420 відповідачу ОСОБА_1 надано кредит у сумі 3500 доларів США на споживчі цілі зі сплатою 23 % річних за користування кредитними коштами, із терміном повернення кредиту не пізніше 7 серпня 2008 року. Додатком до кредитного договору встановлено графік погашення заборгованості по кредиту, згідно якого відповідач зобов'язаний погашати заборгованість щомісячними платежами у розмірі 282 доларів США та відсотки за користування кредитними коштами.
8 серпня 2007 року між позивачем та ОСОБА_2 з метою забезпечення виконання зобов”язань позичальника щодо повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, а також штрафних санкцій були укладені договір поруки № 013/89-07/420/1.
Відповідно до ст.554 ЦК України та п.п.1.2, 2.1, 3.1 договору поруки у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.
Згідно ч.3 п.6.1 кредитного договору заборгованість за кредитом погашається відповідачем у відповідності до графіка погашення кредитної заборгованості рівними щомісячними платежами, починаючи з першого місяця користування кредитом. При цьому сторонами визначено, що остаточне погашення відсотків повинно бути зроблене не пізніше дати остаточного погашення кредиту.
Пункт 7.4 розділу 7 кредитного договору у випадку порушень умов договору надає позивачу право достроково стягувати заборгованість за кредитом та зобов”язує позичальника повернути кредит після отримання письмової вимоги про повернення кредиту.
Позивач надіслав відповідачам письмові вимоги про дострокове погашення заборгованості по кредиту, в зв'язку з порушенням термінів виплати. Однак відповідачі свої зобов'язання не виконали та заборгованість не погасили.
У відповідності до ст.525, 526, ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України зобов”язання повинно виконуватися належним чином у встановлені строки, а одностороння відмова від виконання зобов”язання не допускається. У відповідності до ст.610, 611 ЦК України у разі порушення зобов”язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Як вбачається з розрахунків суми основного боргу, всупереч кредитного договору та наведеним нормам закону, ОСОБА_1 порушено графік погашення заборгованості по кредиту. Відтак, вимоги позивача про повернення кредиту є обґрунтованими та такими, що не суперечать договору. Згідно розрахунку залишок кредиту станом на 14 травня 2008 року становить 2916 доларів США, заборгованість за відсотками становить 127,59 доларів США,, а всього - 3043,59 доларів США, що згідно курсу щодо іноземних валют, встановленого НБУ становить 15370,12 грн.
У відповідності до ст.88 ЦПК України підлягає до задоволення вимога позивача про стягнення солідарно з відповідачів документально підтверджених судових витрат в сумі 183,70 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст.10, 60, 88, 212, 224-226 ЦПК України, ст.525, 526, 530, 554, 610, 611 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Відкритого акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення боргу - задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Рівненської обласної дирекції «Райффайзен Банк Аваль» заборгованість по кредитному договору в сумі 15370,12 грн. та 183,70 грн. судових витрат, а всього - 15553 ( п'ятнадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят три ) грн. 82 коп.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Костопільський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Костопільського районного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ