Судове рішення #25297826

                                                                                                    Справа № 113/420/2012

28.02.2012


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

іменем України

28 лютого 2012 року                                смт. Леніне

Ленінський районний суд АР Крим

у складі головуючої судді Кондрак Н.Й.

при секретарі Красненчук А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до Ленінського районного суду АР Крим із позовною заявою до відповідача про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Свої вимоги мотивує тим, що відносини з відповідачем не склалися через різні характери, втрату любові та взаєморозуміння. Спільного господарства не ведуть. Оскільки збереження сім’ї неможливо, просить шлюб розірвати. Крім того, просить стягнути з відповідача аліменти на утримання їх малолітніх дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, оскільки добровільно відповідач матеріальної допомоги на їх утримання не надає.

Позивач у судове засідання не з’явилася, була повідомлена, направила до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, на задоволенні позову наполягає. У випадку неявки відповідача не заперечує проти заочного розгляду справи. Після розірвання шлюбу просить залишити їй шлюбне прізвище «Ніколаєнко».

Відповідач у судове засідання не з’явився повторно, був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень на позов не надав.

Враховуючи клопотання позивач, суд вважає можливим провести заочний розгляд справи у відсутності сторін.

Згідно ст. 197 ч. 2 ЦПК України в зв’язку з неявкою учасників процесу в судове засідання фіксування технічними засобами не проводилось.

Дослідивши матеріали справи та давши оцінку доказам по справі в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню з наступних мотивів.

Відповідно до ч.2 ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Вимоги позивача суд знаходить такими, що відповідають ч. 3 ст. 105 СК України, згідно якої шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 СК України. Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Частиною 3 ст. 181 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини - аліменти присуджуються у частці від доходу матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстровано 23 листопада 2002 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим, актовий запис №61 (а.с. 5). Від спільного життя сторони мають неповнолітніх дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьком яких записаний ОСОБА_2, що підтверджується копіями свідоцтв про народження (а.с. 6,7). Як вбачається з довідки виконкому Іллічевської сільської ради №64 від 06.02.2012 року, позивач проживає за адресою: АРК, Ленінський район, с. Іллічеве, вул. Комунарів, буд. 57, та має наступний склад сім’ї: сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, чоловіка ОСОБА_2 (а.с. 8).

Згідно ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Як вбачається з позовної заяви, сторони подружні відносини не підтримують внаслідок втрати любові та поваги один до одного, спільного господарства не ведуть. Таким чином, суд приходить до переконання, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їх інтересам, інтересам дітей, що має істотне значення, шлюб існує формально і його слід розірвати.

Враховуючи інтереси дітей, положення ст. 182 СК України, суд вважає за можливе стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_4, ОСОБА_3 в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, до досягнення ОСОБА_4, ОСОБА_3 повноліття, починаючи з 07 лютого 2012 року.

Згідно ст. 192 СК України розмір аліментів в подальшому за позовом платника чи отримувача аліментів може бути змінений при зміні матеріального чи сімейного стану, погіршення чи покращення здоров’я будь-кого з них.

Також суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача ОСОБА_1 та в дохід держави судовий збір.

Враховуючи клопотання позивача, на підставі ст. 113 СК України, після розірвання шлюбу залишити позивачу прізвище «Ніколаєнко».

Керуючись ст.ст. 104 ч.2, 105 ч.3, 110, 112, 113, 180-183 СК України, ст.3, 7, 10, 88, 179, 208, 212- 215, 224-226, 367 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 23 листопада 2002 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим, актовий запис №61 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити позивачу ОСОБА_1 прізвище «Ніколаєнко».

Стягнути на користь ОСОБА_1 з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 Крим, на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 07 лютого 2012 року до повноліття дітей.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 107 (сто сім) грн. 30 коп. та в дохід держави судовий збір 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів за один місяць.

Рішення після набрання ним законної сили для реєстрації розірвання шлюбу надіслати до ВРАЦС Ленінського РУЮ ГУ МЮ України в АР Крим.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою впродовж 10 днів з моменту отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії через Ленінський районний суд АРК шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.





Суддя                                          Кондрак Н.Й.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація