У Х ВАЛ А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі: головуючого: Колодійчука В.М., суддів : Голембевської Л.М., Луценка В.В.,
розглянувши касаційну скаргу представника відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на рішення Богунського районного суду м. Житомира від 17 січня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Житомирської області від 13 червня 2005 року, в справі за позовом ОСОБА_4,ОСОБА_5 в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_6 до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
В січні 2001 року, діючи на підставі доручення ОСОБА_7 звернулась в суд з позовом в інтересах неповнолітньої онуки ОСОБА_6 до ОСОБА_2, ОСОБА_1 батьків неповнолітньої ОСОБА_8 про відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю дитини.
Рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 17 січня 2005 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 в рівних частках на користь ОСОБА_4, ОСОБА_5 1362 грн. 44коп. матеріальної шкоди та на користь неповнолітньої ОСОБА_6 в особі її законних представників 20 000 грн. моральної шкоди. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Рішенням апеляційного суду Житомирської області від 13 червня 2005 року рішення місцевого суду змінено : зменшено суму відшкодування моральної шкоди з 20 000 грн. до 7 000 грн.
У касаційній скарзі ОСОБА_3, діючи за дорученням ОСОБА_2 та ОСОБА_1 просить скасувати судові рішення, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та порушення норм процесуального права, та постановити нове, про відмову в задоволенні позовних вимог за безпідставністю.
Розглянувши касаційну скаргу, колегія суддів вважає, що підстави для відкриття касаційного провадження відсутні, виходячи з наступного.
Судами встановлено, що 11.07.1999 року , коли неповнолітні діти у дворі будинку по вулиці Жукова в м. Житомирі збивали яблука з яблуні, ОСОБА_9 кинула вгору палицю, яка відлетівши, влучила в око ОСОБА_6. Внаслідок цих дій їй були причинені тілесні ушкодження у вигляді проникаючого поранення правого ока з ушкодженням роговиці та склери, що призвело до втрати ока і в подальшому протезування. Малолітня ОСОБА_9 при цьому була без нагляду батьків.
За шкоду, заподіяну неповнолітнім, який не досяг п'ятнадцяти років, відповідають його батьки (усиновителі) або опікун, якщо не доведуть, що шкода сталася не з їх вини.
Справа № 33 ц - 352 кс / 07 Категорія : 41 Головуючий у суді першої інстанції Григорусь Н.И.
Доповідач : Колодійчук В.М.
2
Оскільки, з матеріалів справи вбачається, що за дитиною не було належного нагляду, в результаті чого була спричинена шкода, що і було судами встановлено, то з такими висновками обгрунтовано погоджується колегія суддів апеляційного суду.
Відповідно до п. 5 ч.3 та ч.5 ст. 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необгрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Із змісту касаційної скарги та оскаржуваних рішень не вбачається порушення місцевим та апеляційним судом норм матеріального та процесуального права, касаційна скарга є необгрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Керуючись п.5 ч.3 ст.328 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_3 у відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_4,ОСОБА_5 в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_6 до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Копію ухвали направити ОСОБА_1, ОСОБА_2.
Касаційну скаргу залишити в апеляційному суді. Ухвала оскарженню не підлягає.