1-100
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2007 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у складі: головуючого підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ЛОЗІ К.А., за участю державного обвинувача - військового прокурора Київського гарнізону полковника юстиції ЛИСОГО М. І., потерпілих ОСОБА_1. та ОСОБА_2., захисника-адвоката підсудного - ОСОБА_3., розглянувши кримінальну справу по обвинуваченню колишнього військовослужбовця військової частини А-0222, капітана
ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Бердичеві, Житомирської області, українця, громадянина України, одруженого, з вищою освітою, не судимого, призваного на військову службу Бердичівським МВК, Житомирської області в липні 1997 року, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1в скоєні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 424 КК України, -
Судовим слідством військовий суд, -
ВСТАНОВИВ:
16 липня 2007 року, близько 22 години, ОСОБА_4, являючись командиром ремонтної роти військової частини А-0222, діючи в порушення вимог ст. ст. 11, 49, 50, 111-112 Статуту внутрішньої служби та ст. 4 Дисциплінарного статуту ЗС України, які зобов'язують військовослужбовців у відносинах між собою додержуватися правил військової ввічливості, проявляти взаємну повагу та не допускати негідних вчинків, перевищуючи надані повноваження, діючи з невірного розуміння інтересів служби, показуючи свою удавану перевагу над підлеглими - солдатом ОСОБА_1. та старшим солдатом ОСОБА_2., за незадовільну підготовку до здачі наряду по роті, застосував щодо останніх насильство, що виразилось в нанесенні ОСОБА_1 не менше трьох ударів долонею правої руки по шиї, одного удару кулаком в область лівого вуха, не менше трьох ударів коліном правої ноги в область живота, а також у нанесенні ОСОБА_2 одного удару кулаком лівої руки в область правого ока, не менше трьох ударів рукою по голові зверху та не менше трьох ударів коліном в область живота, в результаті чого потерпілому ОСОБА_1 було спричинено синець лівої вушної раковини, синець лівої завушної скроневої ділянки з переходом на ділянку соскоподібного відростку, а потерпілому ОСОБА_2 - синець на нижній повіці та крововилив під кон'юнктиву правого ока, множинні дрібні садна та внутрішньо шкірні крововиливи на правій передньо - боковій поверхні шиї, садно на передній поверхні живота, що відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.
Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_4 винним себе у вчиненні вказаних злочинних дій визнав повністю і пояснив, що дійсно 16 липня 2007 року, знаходячись під впливом службового навантаження, внаслідок сперечання з ним підлеглих ОСОБА_1 та ОСОБА_2, в приміщенні службового кабінету командира ремонтної роти військової частини А-0222, він застосував при наведених вище обставинах насильство до потерпілих, які являлися його підлеглими, бажаючи у такий спосіб здійснити їхнє виховання. Також підсудний повідомив, що особистих рахунків з потерпілими він не мав. Більше потерпілим в цей день він ударів не наносив.
Крім особистого визнання ОСОБА_4, його вина у скоєному підтверджується зібраними по справі доказами, які підсудний та інші учасники судового розгляду не оспорюють і підтримують в повному обсязі. За клопотанням підсудного, яке підтримане іншими учасниками процесу, судове слідство було проведене у відповідності з вимогами ч.3 ст. 299 КПК України. При цьому учасникам судового розгляду судом було роз'яснено, що у цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати вищезазначені фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Таким чином суд вважає, що пред'явлене ОСОБА_4 звинувачення доведене в повному обсязі.
З врахуванням викладеного, дії ОСОБА_4, які виразилися в застосуванні насильства щодо підлеглих, суд кваліфікує за ч.2 ст. 424 КК України.
Призначаючи підсудному ОСОБА_4 покарання, суд бере до уваги і визнає обставинами, які значно пом'якшують покарання, повне визнання провини, щире каяття у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину, відсутність до підсудного претензій з боку потерпілих та прохання останніх суворо не карати ОСОБА_4, обстановку вчинення злочину, а саме те, що вчиненню злочину сприяла певною мірою негативна поведінка потерпілих та невірне розуміння інтересів служби підсудним.
Беручи до уваги вказані обставини, а також враховуючи особу винного, те, що раніше ні в чому протизаконному замічений не був, до кримінальної відповідальності притягається вперше, дав в судовому засіданні негативну оцінку своїм діям, а також з урахуванням вищевказаних пом'якшуючих обставин, знаходження на його утриманні малолітньої дитини, що в сукупності істотно знижує ступінь тяжкості вчиненого ОСОБА_4 злочину, при призначенні йому покарання за ч. 2 ст. 424 КК України, суд вважає необхідним в даному конкретному випадку застосувати до ОСОБА_4 ст. 69 КК України і призначити за ч.2 ст. 424 КК України покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції цієї статті, оскільки саме такий вид та розмір покарання, на думку суду, є справедливим а також необхідним і достатнім для виправлення підсудного.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 299, 323, 324, 328, 332 КПК України, військовий суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 424 КК України, на підставі якої, з застосуванням ст. 69 КК України, призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік.
У відповідності до ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_4. від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку в 1 (один) рік не вчинить нового злочину і виконає покладений на нього обов'язок - повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_4. - підписку про невиїзд - скасувати.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку у військовий апеляційний суд Центрального регіону України через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим протягом того ж строку, з моменту вручення йому копії вироку.
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-100
- Суд: Звенигородський районний суд Черкаської області
- Суддя: РИМАР Є.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.11.2010
- Дата етапу: 10.11.2010