Судове рішення #2528496
Справа№2-835/07р

Справа№2-835/07р.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

12 жовтня 2007 р. Вовчанський районний суд Харківської області в складі: судді Струк І.Ф.,  при секретарі - Борщ Л.В.,  розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.  Вовчанськ справу за позовом ОСОБА_1,  ОСОБА_3 до Землянської сільської ради та Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області про встановлення факту родинних відносин та додаткового строку на прийняття спадщини,

 

встановив:

 

27.09.2007 року ОСОБА_2 представник ОСОБА_1  і ОСОБА_3  звернулася до суду із позовом до Землянської сільської ради та Вовчанської районної державної адміністрації про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,  вказавши,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їх мати - ОСОБА_4,  після її смерті відкрилася спадщина,  а саме на житловий будинок з надвірними будівлями,  що розташований АДРЕСА_1,  земельна ділянка /пай/ розміром 7, 64 га. право на яку посвідчено сертифікатом НОМЕР_1 виданого 23 серпня 1996 року Вовчанською районною державною адміністрацією та грошовий вклад НОМЕР_2 Землянського відділення Ощадбанку № 2832/019 Вовчанського району. Вказану спадщину фактично прийняв ОСОБА_1,  який постійно проживає в зазначеному будинку,  а його брат ОСОБА_3  допомагає йому в утриманні зазначеного будинку. Однак позивачі,  як спадкоємці за законом до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини не звертались в зв'язку з юридичною не освіченістю,  хоча фактично її прийняли. Крім того,  позивачі просять визнати факт родинних стосунків з їхньою померлою матір'ю - ОСОБА_4 в зв'язку з тим,  що в їх документах прізвище зазначено як "ОСОБА_1",  а в документах матері - ОСОБА_4. Встановлення даного факту родинних відносин для заявників має юридичне значення,  оскільки в даний час вони не можуть оформити спадщину після смерті матері.

Представник позивачів ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги змінила і зазначила,  що буде достатнім встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини в один місяць після набрання рішення суду законної сили.

Представник відповідача Землянської сільської ради в судове засідання не з'явився,  але направив до суду заяву,  в якій позовні вимоги визнав повністю,  не заперечував проти визначення позивачці додаткового строку на прийняття спадщини і встановлення факту родинних стосунків,  а також просив справу розглядати у відсутності їх представника.

Представник відповідача Вовчанської районної державної адміністрації в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі і не заперечував про встановлення факту родинних стосунків позивачів з померлою ОСОБА_4

Заслухавши пояснення представника позивачів,  представника відповідача Вовчанської районної державної адміністрації та дослідивши наявні докази,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню повністю за таких підстав.

Згідно п. 1 ч.1  ст.  256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення родинних відносин громадян,  від яких залежить виникнення,  зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян,  якщо діюче законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення.

Дослідивши надані письмові докази,  судом встановлено,  що згідно копії свідоцтва про шлюб від 23 лютого 1971 року ОСОБА_5 і ОСОБА_4 зареєстрували шлюб у Землянській сільській раді Вовчанського району Харківської області   і після реєстрації шлюбу їм було

 

присвоєно прізвище російською мовою "ОСОБА_6" /л.с.  8/. Згідно копії свідоцтва про народження від 21 листопада 1974 року,  виданого Землянською сільською радою> у нііх ІНФОРМАЦІЯ_2 народився син - ОСОБА_3,  прізвище якого було записано російською мовою як "ОСОБА_6" / л.с.  91. Відповідно до копії свідоцтва про народження від 19 жовтня 1988 року,  виданого Землянською сільською радою,  ІНФОРМАЦІЯ_3 народився син -ОСОБА_1,  прізвище якого було записано російською мовою як "ОСОБА_6" / л.с.  10/. Але в паспортах їхні прізвища на українській мові були помилково записані як "ОСОБА_1" /л.с.  5,  6/. В свідоцтві про смерть їхньої матері від ІНФОРМАЦІЯ_1,  її прізвище зазначено як ОСОБА_4/л.с.  II. Факт родинних стосунків позивачів: ОСОБА_1 ,  ОСОБА_3  і їх матері - ОСОБА_4 письмово підтвердили ОСОБА_7  та ОСОБА_8.  / л.с.  16-17/.

Таким  чином,   наведені  докази  підтверджують  факт  про  те,   що  в  зазначених документах прізвище позивачів помилково записано українською мовою як "ОСОБА_1",  а не як "ОСОБА_6". Вказане свідчить про те,  що померла ОСОБА_4 є матір'ю ОСОБА_1  і ОСОБА_3  Встановлення даного факту для позивачів має юридичне значення,  оскільки вони як сини,  мають право на прийняття спадщини за законом після смерті матері.

Відповідно до ч.3  ст.  1272 ЦК України за позовом спадкоємця який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин,  суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для прийняття спадщини.

Згідно копії свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачів -ОСОБА_4 /л.с. 7/. Після її смерті спадкоємцем за законом є її сини - ОСОБА_1 і ОСОБА_3  /л.с.  9,  10/. Згідно довідки Вовчанської державної нотаріальної контори після померлої ОСОБА_4 заяв про прийняття спадщини чи відмов від спадщини не надходило (л.с.  23).

Враховуючи,  що ОСОБА_1 та ОСОБА_3  в силу своєї юридичної не освіченості у встановлений  ст.  1270 ЦК України строк не звернулися із заявою про прийняття спадщини,  тому суд вважає можливим встановити їм додатковий строк для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини терміном на один місяць.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.  ст.  1270,  1272 ЦК України,   ст.   ст.  6,  60,  209,  212, 213-215, 234, 256, 257,  259 ЦПК України,  суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити повністю.

Встановити факт родинних відносин про те,  що ОСОБА_4,  яка померла в м.  Вовчанськ Харківської області ІНФОРМАЦІЯ_1,  є матір'ю ОСОБА_1,  який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.  Бударки,  Вовчанського району Харківської області та ОСОБА_3,  який народився ІНФОРМАЦІЯ_5 в с.  Бударки,  Вовчанського району Харківської області.

Визначити ОСОБА_1та ОСОБА_3 додатковий строк для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4,  померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 - в один місяць після набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене через місцевий суд в апеляційний суд Харківської області шляхом подані заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та після цього - подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів.

  • Номер: 6/330/137/2019
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-835/07
  • Суд: Якимівський районний суд Запорізької області
  • Суддя: Струк І.Ф.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.12.2019
  • Дата етапу: 03.12.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація