Справа№2-849/07р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2007 р. Вовчанський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Струк І.Ф., при секретарі - Борщ Л.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Вовчанськ справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Рубіжненської сільської ради Вовчанського району Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
01.10.2007 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду із позовною заявою про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їхня мати - ОСОБА_3, після її смерті залишилась спадщина, яку вона згідно заповіту від 8 серпня 2000 року заповідала в рівних долях своїм дітям: ОСОБА_1 та ОСОБА_2. Однак позивачі у встановлений законом строк не подали до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, в зв'язку з юридичною не освіченістю. Тому вони просять суд встановити додатковий строк у один місяць для подання заяв про прийняття спадщини за заповітом після померлої ОСОБА_3
Позивачі ОСОБА_1 і ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримали.
Представник відповідача Рубіжненської сільської ради в судове засідання не з'явився, але направ до суду заяву в якій позовні вимоги визнав, не заперечував проти задоволення позову і просив справу розглядати у відсутності їх представника.
Заслухавши пояснення позивачів та дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю за таких підстав.
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для прийняття спадщини.
Згідно свідоцтва про смерть від 13 листопада 2005 року ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (л.с. 6). Після її смерті спадкоємцями за заповітом є ОСОБА_1, ОСОБА_2 інших спадкоємців немає (л.с. 7). Враховуючи, що ОСОБА_1 і ОСОБА_2 фактично прийняли спадщину, а в силу своєї юридичної не освіченості в встановлений ст. 1270 ЦК України строк не звернулися з заявами про прийняття спадщини, тому суд вважає можливим встановити їм додатковий строк для подачі заяв про прийняття спадщини строком на один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 15, 30, 62 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1, ОСОБА_2 додатковий строк для подачі заяв про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 - на один місяць після набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене через місцевий суд в апеляційний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та післядього - подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів.