Судове рішення #2523364
ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                            Справа № 2-344/2007 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

18 липня 2007 р. Ладижинський міський суд Вінницької області в складі:

головуючого судді              ,              Сушко О.О.,

при секретарі                                     Бойко С. В.,

за участю:

позивача                                            ОСОБА_1.,

відповідача                                        ОСОБА_2. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Ладижин Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів на утримання дитини,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернулася до суду з цим позовом,  і просила змінити розмір аліментів,  які стягуються з відповідача на утримання сина ОСОБА_3,  визначивши їх у твердій грошовій сумі - 300 грн. щомісячно.

На обґрунтування своїх вимог позивачка повідомила,  що від шлюбу з відповідачем має дитину - сина ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Після розірвання шлюбу 26.03.2002 року,  дитина проживає з нею,  а з відповідача за рішенням Тростянецького районного суду Вінницької області від 07.12.2001 року стягуються аліменти у розмірі 1Л частки з його доходів. На той час відповідач працював у Ладижинській ВК-39 УДДПВП України у Вінницькій області,  потім до 2003 року монтером колії Христинівської дистанції колії (ПЧ-5) на станції Ладижин Одеської залізниці,  і аліменти утримувалися з його заробітної плати. Однак,  починаючи з 2003 року,  відповідач не працює на станції,  і,  фактично,  має не постійний заробіток,  часто змінюючи місце роботи або утримуючи допомогу по безробіттю. Крім цього,  позивачка несе витрати на оплату відвідування музичної школи та центру курсової підготовки по навчальній програмі «Комп'ютерна справа». У сина погіршився стан здоров'я,  у зв'язку з чим він потребує лікування та оздоровлення у таборах відпочинку. В середньому нею витрачає щомісячно на утримання сина 600 грн. Хоча відповідач сплачує аліменти,  останнім часом у розмірі 150 грн. щомісячно,  цієї суми не вистачає на утримання сина. У зв'язку з тим,  що відповідач має не регулярний (мінливий) заробіток,  просить суд змінити розмір аліментів,  визначивши його у твердій грошовій сумі - 300 грн. щомісячно.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги,  просила їх задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав,  просив відмовити у його задоволенні.

На обґрунтування своїх заперечень відповідач повідомив,  що він ніде не працює на даний час,  знаходиться на обліку в Ладижинському міському центрі зайнятості. Аліменти сплачує регулярно у розмірі,  визначеному державним виконавцем.  Через отриману травму руки у 2003 році,  він не може працювати з навантаженням не неї. Крім цього,  у нього інша сім'я. На його утриманні малолітня дочка ОСОБА_4.

Дослідивши надані докази,  заслухавши пояснення сторін,  суд вважає,  що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Правовідносини сторін ґрунтуються на вимогам  ст.   ст.  180,  181,  182,  184,  192 СК України.

В судовому засіданні встановлено,  що на утриманні позивача перебуває дитина -син ОСОБА_3 - від шлюбу з відповідачем.  Згідно рішення Тростянецького районного

 

суду від 07.12.2001 року з відповідача стягуються аліменти на утримання сина ОСОБА_3 у розмірі % частки від всіх його доходів.

Після звільнення з останнього постійного місця роботи - Христинівської дистанції колії (ПЧ-5) Одеської залізниці» у 2003 році,  відповідач має не регулярний заробіток та дохід.

Відповідно до ч. 1  ст.  184 СК України,  якщо платник аліментів має нерегулярний,  мінливий дохід,  частину доходу одержує в натурі,  а також за наявності інших обставин,  що мають істотне значення,  суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

У зв'язку з тим,  що після звільнення відповідача з останнього постійного місця роботи,  сума аліментів,  що стягувалась,  стала меншою,  то й відповідно погіршилося матеріальне становище позивача,  що є підставою,  згідно з ч. 1  ст.  192 СК України,  для зміни розміру аліментів.

З урахуванням наданих суду доказів суд вважає,  що достатнім і справедливим буде розмір аліментів в сумі 200 грн. щомісячно на утримання дитини.

Суд не приймає до уваги посилання позивача на понесення неї витрат по відвідуванню дитиною музичної школи та центру курсової підготовки по навчальній програмі «Комп'ютерна справа» і оздоровлення у таборі відпочинку,  як на підставі зміни розміру аліментів. Вказані витрати,  відповідно до  ст.  185 СК України відносяться до додаткових,  і розмір участі одного з батьків у них визначається за домовленістю між ними або за рішенням суду.

Також суд відхиляє посилання відповідача на те,  що на його утриманні перебуває інша дитина - дочка ОСОБА_4,  так як згідно зі свідоцтвом про народження батьком дитина записана інша особа,  а не відповідач.

На підставі  ст.   ст.  180,  181,  182,  184,  185,  192 СК України,  керуючись  ст.   ст.  б,  8,  10,  15,  88,  208,  209,  210,  212,  213,  214,  215 ЦПК України,  суд-

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити частково.

Змінити розмір аліментів на утримання дитини.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 у твердій грошовій сумі в розмірі 200 грн. щомісячно до його повноліття.

Виконавчий лист № АЄ-93/2001 рік,  виданий Тростянецьким районним судом Вінницької області від 07.12.2001 року,  про стягнення з ОСОБА_2.  аліментів у розмірі 1/4 частки від всіх його доходів - відкликати з державної виконавчої служби.

Стягнути з ОСОБА_2.  на користь держави витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 8, 50 грн..

Звільнити ОСОБА_2.  від сплати судового збору відповідно до п. 18  ст.  4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

У задоволенні решти частини позову відмовити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через Ладижинський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація