КОПІЯ
Справа № 2-422/2007
РІШЕННЯ
Іменем України
08 жовтня 2007 року м. Приморськ
Приморський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Іваніної Ю.В.,
при секретарі Ніколіній О.О.,
за участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2, зареєстрованого 17 квітня 1999 року Борисівською сільською радою Приморського району Запорізької області (актовий запис №01), посилаючись на те, що шлюбні відносини між ним та відповідачем не склалися, питання спільного життя не вирішувалися, вони проживають окремо, сім'я розпалася остаточно, у позивача вже інша сім'я, тому він просить суд розірвати шлюб. Спір про майно між ними відсутній, їх спільний неповнолітній син буде мешкати з матір'ю.
В судовому засіданні позивач свої вимоги, викладені в позові, підтримав та додатково суду пояснив, що шлюб у нього перший, витрати по реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС просив покласти на нього.
Відповідач ОСОБА_2 проти позову не заперечувала, при цьому пояснила, що шлюб у неї перший і дійсно шлюбні відносини між нею та позивачем припинилися, так як між ними відсутнє порозуміння, спільне господарство не ведеться. Спору про майно у них немає, за взаємною згодою їх спільний неповнолітній син буде мешкати з нею. Витрати по реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС просив покласти на позивача.
На пропозицію суду про надання строку для примирення сторони категорично відмовились, так як вважають, що відновити шлюб неможливо і їх подальше спільне життя може негативно позначитися на інтересах дитини.
Заслухавши сторони та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
17 квітня 1999 року сторони уклали шлюб (а. с. 6), від якого мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження (а.с. 7). В даний час сім'я розпалась остаточно, спільне господарство не ведеться. Бажання до примирення у сторін відсутнє, сторони проживають окремо. Відновити шлюб неможливо, так як між сторонами відсутня любов, взаємна довіра і
повага.
Згідно ст. 111 CK України, суд приймає міри до збереження шлюбу, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. В даному випадку, сторони вважають неможливим, з моральної точки зору, продовжувати шлюбні відносини, тому суд не може зобов'язати їх прийняти заходи до примирення.
Відповідно до ч.3 ст. 109 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.
Таким чином, позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Витрати по реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС піддягають покладенню на позивача.
Позивач наполягає на тому, щоб сплачені ним витрати по сплаті судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, з відповідача не стягувалися, тому суд вважає за можливе не стягувати з відповідача на користь позивача зазначені судові витрати.
Керуючись ст. ст. 104, 105, 111, 112 СК України, ст. ст. 174, 209, 214, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1та ОСОБА_2зареєстрований 17 квітня 1999 року Борисівською сільською радою Приморського району Запорізької області (актовий запис №01).
Витрати по реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС в сумі сімнадцять гривень покласти на позивача ОСОБА_1, звільнивши від їх сплати відповідача ОСОБА_2
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.