Справа № 2-868-08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 липня 2008 року Лутугинський районний суд у складі :
головуючого судді Кутіщевой Л.П.
при секретарі Яришовій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лутугине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившою право користування жилим приміщенням
В с т а н о в и в
12 травня 2008 року позивач заявив позов про визнання відповідача втратившою право користування жилим приміщенням, посилаючись на те, що ОСОБА_2 прописана в квартирі АДРЕСА_1, яка належить позивачу на праві власності. Відповідач зареєстрована у квартирі, але з травня 2007 року в ній не мешкає, її речей в квартирі немає. Просив визнати ОСОБА_2втратившою право користування жилим приміщенням.
3 липня 2008 року постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1. позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов, не заперечував проти розгляду справи за відсутності відповідача.
Відповідач у судове засідання не з”явилася, про місце та час слухання справи повідомлена належним чином, про причини неявки суду не повідомила. Заяви про розгляд справи за її відсутності від відповідача не надходило.
Вислухавши пояснення позивача, допитавши свідка, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Із ксерокопії договору дарування квартири, посвідченого 27 січня 2007 року приватним нотаріусом Лутугинського районного нотаріального округу, убачається, що ОСОБА_1. власник квартири, яка розташована в м. АДРЕСА_1
Відповідно до п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 квітня 1985 року з наступними змінами « Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» при розгляді спорів, що не урегульовані житловим законодавством, суд застосовує норми цивільного законодавства.
Згідно ст.317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно зі ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Судом встановлено, що позивач є власниками квартири , в якій зареєстрована відповідач, ОСОБА_2 не мешкає за місцем реєстрації з травня 2007 року, що підтвердила у судовому засіданні свідок ОСОБА_3
Беручи до уваги, що відповідач зареєстрована у квартирі позивача, що заважає власнику користуватися та розпоряджатися своїм майном, позивач вимушений сплачувати комунальні послуги із врахуванням відповідача, тому суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано, його було підтверджено протягом судового засідання, тому він підлягає задоволенню, а відповідач визнанню такою, що втратила право користування вищезазначеною квартирою.
Керуючись ст.ст.10,11,60,212-215,224-233 ЦПК України, ст.ст.317, 391 ЦК України, суд
В и р і ш и в
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившою право користування жилим приміщенням задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 втратившою право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1
Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше п”яти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте Лутугинським районним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Лутугинський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя :