Справа № 11-741-2007
Категорія: пост.про поруш кр.справн
Головуючий у першій інстанції Лисюк О.Д.
Доповідач Романець Л.А.
Апеляційний суд Київської області
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Апеляційний суд Київської області
в складі:
Головуючого судді Зубара В.В.
суддів Романець Л.А., Капічон ОМ.
за участю прокурора Нечепоренко СП.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Києві 17 жовтня 2007 року кримінальну справу за апеляцією ОСОБА_1 на постанову судді Баришівського районного суду Київської області від 30 травня 2007 року, якою
скарга ОСОБА_1 на постанову слідчого СВ Баришівського РВ ГУ МВС України в Київській області від 11.01.2007 року про порушення кримінальної справи за фактом розтрати мінеральних добрив посадовими особами ТОВ "Аква Оазис", вчинене у великих розмірах залишена без задоволення.
Згідно постанови суду, скарга ОСОБА_1 на вище вказану постанову залишена без задоволення, оскільки була порушена кримінальна справа за фактом розтрати мінеральних добрив посадовими особами ТОВ "Аква Оазис", а не відносно особи, яка вчинила злочин. Тому, як вказано в постанові суду, до ОСОБА_1 не поширюються правила ст.98-2 КПК України.
В апеляції ОСОБА_1 просить скасувати постанову судді Баришівського районного суду Київської області від 30 травня 2007 року і постанову слідчого СВ Баришівського РВ ГУ МВС України в Київській області від 11.01.2007 року про порушення кримінальної справи за фактом розтрати мінеральних добрив посадовими особами ТОВ "Аква Оазис", вчинене у великих розмірах скасувати.
2
При цьому, апелянт вказує, що суд при розгляді скарги не перевірив наявності підстав та приводів для винесення оскаржуваної постанови про порушення кримінальної справи.
Заслухавши доповідь судді Апеляційного суду, пояснення прокурора, яка вважала за необхідне постанову залишити без зміни, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне постанову суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд з наступних підстав.
Так, відповідно до ст.236-7 КПК України постанова органу дізнання, слідчого, прокурора про порушення кримінальної справи щодо конкретної особи чи за фактом вчинення злочину може бути оскаржена.
Скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про порушення кримінальної справи за фактом вчинення злочину може бути подана до суду особою, інтересів якої стосується порушена кримінальна справа, її захисником чи законним представником.
Як вбачається з матеріалів справи на а. с. 33 є постанова про порушення кримінальної справи по факту розтрати мінеральних добрив від 3.11.2006 року, з якої видно, що вона стосується інтересів ОСОБА_1.
Інших постанов про порушення кримінальної справи, в тому числі і вїд 11.01.2007 року як вказано в оскаржуваній постанові суду немає.
При таких обставинах, судова колегія вважає, що ОСОБА_1 та його захисник мають право на оскарження постанови про порушення кримінальної справи.
Безпідставно також в постанові суду є посилання на те, що скаржник на момент порушення кримінальної справи (3.11.2006 року) відповідно до ст.98-2 КПК України законно не отримав копію постанови, в'язку з тим, що дана норма вступила в дію лише 22.12.2006 року. Однак, ОСОБА_1 не позбавлений права з цього моменту (з 22.12.2006 року) отримати копію постанови про порушення кримінальної справи та оскаржити її в установленому законом порядку.
Крім того, в постанові суду про відмову в задоволенні скарги на постанову про порушення кримінальної справи не вказано приводів і підстав, які послужили порушенню кримінальної справи, як вимагає норма ст.94 КПК України.
З урахуванням наведеного, судова колегія вважає за необхідне постанову суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.
3
Керуючись ст.ст. 365,366,382 КПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ:
Апеляцію ОСОБА_1 задовольнити частково.
Постанову судді Баришівського районного суду Київської області від 30 травня 2007 року, якою скарга ОСОБА_1 на постанову слідчого СВ Баришівського РВ ГУ МВС України в Київській області від 11.01.2007 року про порушення кримінальної справи за фактом розтрати мінеральних добрив посадовими особами ТОВ "Аква Оазис", вчинене у великих розмірах залишена без задоволення - скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд іншим складом суду.