Справа № 11 -322/08 Головуючий по І інстанції Барчук В.М.
Категорія: ст. 303.ч. 3, 307 ч. 3, Доповідач Пазюк О.С
309 ч. 2, 311 ч. 2, 317 ч. 2 КК України
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Луцьк 25 липня 2008 року
Колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого: Пазюка О.С.
суддів: Польвого М.І., Опейди В.О.
за участю прокурора: Жельчика І.В.
обвинувачених: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4
захисників: ОСОБА_5, ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляціями засуджених ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на вирок Луцького міськрайонного суду від 23 квітня 2008 року, яким ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженка та жителька АДРЕСА_1, українка, громадянка України, з середньою освітою, розлучена, тимчасово не працююча, раніше судима:
14.12.1994 року Луцьким міськрайонним судом за ст.140 ч 1 ст. 46 КК України (в редакції 1960р.) на 1 рік позбавлення волі з відстрочкою на 1 рік;
14.05.1996 року Луцьким міськрайонним судом за ст. 229-6 ч.1, 45 КК України (в редакції 1960р.) на 1 рік позбавлення волі умовно з іспитовим терміном на 1 рік;
22.01.2003 року Луцьким міськрайонним судом за ст.309 ч.2, 75 КК України (а редакції 2001р.) на 2 роки позбавлення волі з іспитовим терміном на 3 роки;16.05.2003 року Луцьким міськрайонним судом за ст.309 ч.2, 71 КК України на 3 роки позбавлення волі;
18.08.2006 року Луцьким міськрайонним судом за ст. 309 ч. 2, 75 КК України на 3 роки позбавлення волі з іспитовим терміном на 2 роки,
- засуджена за ч. 3 ст. 303 КК України до 6 років позбавлення волі, за ч. 3 ст. 307 КК України до 9 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна, за ч. 2 ст. 309 КК України до 4 років позбавлення волі, за ч. 2 ст. 311 КК України до 4 років позбавлення волі, за ч. 2 ст.317 КК України до 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна.
За ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 306, ч. 3 ст.15, ч. 3 ст. 307 КК України виправдана за недоведеністю у вчиненні злочину.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк дев'ять років з конфіскацією всього належного їй майна.
На підставі ст. 71 КК України за сукупністю вироків, шляхом приєднання до покарання призначеного за даним вироком, частково не відбуте покарання за вироком Луцького міськрайонного суду від 18.08.2006 року, остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк дев'ять років шість місяців з конфіскацією всього належного їй майна.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженець та житель АДРЕСА_2, українець, громадянин України, з середньою освітою, неодружений, непрацюючий, судимий:
15.10.1986 року Луцьким міським судом за ст. 141 ч. 2 КК України (ред. 1960р.) на 2 роки позбавлення волі; 26.07.1989 року Луцьким міським судом за ст.229-6 ч.2, 229-8, 194 ч. 1, 42 КК України ( в редакції 1960р.) на 3 роки 8 місяців позбавлення волі;
24.02.1994 року Луцьким міським судом за ст.229-2 ч. 1, 140 ч.2, 42 КК України (редакції 1960р.) на 3 роки позбавлення волі з конфіскацією майна;
4.08.02.2001 року Луцьким міським судом за ст.229-6 ч. 1 КК України (редакції 1960р.) на 1 рік позбавлення волі;
19.06.2004 року Луцьким міськрайонним судом за ст. 309 ч.2 КК України ( в редакції 2001р.) на 2 роки 6 місяців позбавлення волі,-
засуджений за ч. 3 ст. 303 КК України до 6 років позбавлення волі, за ч. 3 ст. 307 КК України до 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, за ч. 2 ст. 309 КК України 4 років позбавлення волі. За ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 306, ч. 3 ст.15, ч. 3 ст.307, ч. 3 ст. 311, ч. 3 ст. 28, ч.2 ст. 317 КК України виправданий за недоведеністю його участі у вчиненні злочинів.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначено покарання у виді позбавлення волі на строк вісім років шість місяців з конфіскацією всього належного йому майна.
На підставі ч. 4 ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання, яке призначене Луцьким міськрайонний судом від 15.07.2007 року, більш суворим за даним вироком, остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк вісім років шість місяців з конфіскацією всього належного йому майна.
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, уродженець АДРЕСА_3, українець, громадянин України, з середньою освітою, неодружений, непрацюючий, в порядку ст. 89 КК України не судимий ,-
засуджений за ч. 3 ст. 307 КК України до 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, за ч. 2 ст. 309 КК України до 4 років позбавлення волі, за ч.2 ст. 311 КК України до 4 років позбавлення волі, за ч.2 ст. 317 КК України до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.
за ч. 3 ст.303, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 306, ч. 3 ст.15, ч. 3 ст.307 КК України виправданий за недоведеністю його участі у вчиненні злочинів.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк вісім років з конфіскацією всього належного йому майна.
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 народження, уродженець та житель АДРЕСА_4, українець, громадянин України, з середньою освітою, одружений, працюючий водієм по найму, в порядку ст.89 КК України не судимий, -
засуджений за ч. 3 ст. 303 КК України до 5 років позбавлення, за ч. 3 ст. 307 КК України на 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, за ч.2 ст. 309 КК України на 4 роки позбавлення волі.
За ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 306, ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 311, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 317 виправданий за недоведеністю його участі у вчиненні злочинів.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно визначено покарання у виді позбавлення волі на строк вісім років з конфіскацією всього належного йому майна.
Міру запобіжного заходу засудженим ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до вступу вироку в законну силу залишено утримання під вартою.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_4 до вступу вироку в законну силу залишено у вигляді підписки про невиїзд.
Строк відбуття покарання засудженим постановлено рахувати: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - з 10 липня 2007 року; ОСОБА_3- з 7 серпня 2007 року, ОСОБА_4 з моменту приведення вироку до виконання.
Стягнуто з ОСОБА_1 судові витрати за проведення фізико-хімічних експертиз - 314 грн. 81 коп., за проведення судово-наркологічної експертизи 87 грн. 36 коп., за проведення судово-психіатричної експертизи 214 грн. 02 коп., всього 616 грн. 37 коп.
Стягнуто з ОСОБА_2 судові витрати за проведення фізико-хімічних експертиз 314 грн. 81 коп., за проведення судово-наркологічної експертизи 73 грн. 30 коп., за проведення судово-психіатричної експертизи 214 горн. 02 коп., всього 602 грн. 13 коп.
Стягнуто з ОСОБА_4 судові витрати за проведення судово-психіатричної експертизи 227 грн. 07 коп.
Стягнуто з ОСОБА_3 судові витрати за проведення фізико-хімічних експертиз 282 грн. 46 коп. за проведення судово-наркологічної експертизи 86 грн. 32 коп., за проведення судово-психіатричної експертизи 214 грн. 02 коп., всього 582 грн. 80 коп.
Вирішено судом також питання щодо речових доказів по справі.
Розглянувши справу в апеляційному порядку колегія суддів, -
ВСТАНОВИЛА:
В кінці 2006 року на початку 2007 року ОСОБА_1, будучи залежною від вживання опіоїдів, не маючи засобів для існування та коштів на придбання наркотичних засобів, діючи з корисливих мотивів, керуючись метою наживи, вступила в злочинну змову з раніше судимим ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, з якими домовилася про вчинення злочинів у сфері суспільної моральності, статевих стосунків та в сфері обігу наркотичних засобів, що сприяють поширенню розпусти та аморальності в інтимних стосунках людей та поширенню наркоманії.
З цією метою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 організувалися в злочинну групу, розробили загальний план зайняття вищевказаною діяльністю, розподілили ролі та функції кожному члену злочинної групи, згідно яких роль організатора та керівника новоствореною злочинною групою свідомо взяла на себе ОСОБА_1, а ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 свідомо взяли на себе роль активних членів злочинного у групування.
Роль ОСОБА_1, як організатора і керівника злочинного об'єднання полягала у вчиненні дій по підбору кадрів, залученню нових членів як правило з числа раніше судимих осіб, координації дій всіх учасників злочину, підшукані молодих жінок, що мали матеріальні проблеми та були залежними від вживання наркотиків, схиленні їх до зайняття проституцією, контролі за їхньою діяльністю, отриманням доходів, дотриманні вказаними особами дисципліни, наданні власної квартири повіям, для постійного проживання та статевих стосунків з клієнтами, в організації охорони їх діяльності, у використанні коштів від сутинерства на придбання наркотичних засобів, підшуканні джерел придбання наркотичних речовин (макової соломи, опію ацетильованого) та прекурсорів (ангідриду оцтової кислоти), їх незаконному зберіганні, організації та утриманні місця для незаконного вживання, виготовлення наркотичних засобів, безпосередньому виготовленні опію ацетильованого з метою збуту і для власного вживання, безпосередньому збуті наркотичних засобів, забезпеченні потреб окремих членів угрупування в наркотичних засобах, акумулюванні (накопиченні) та використанні таких коштів з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів і прекурсорів, проведенні заходів, спрямованих на перешкоджання розкриттю перед сторонніми особами, в тому числі правоохоронними органами, відомостей про діяльність злочинної групи, в провадженні дисципліни та загальних правил поведінки.
Роль ОСОБА_2, як активного члена злочинного угрупування полягала у здійсненні контролю та охорони діяльності проституток, здійсненні контролю за дотриманням ними внутрішньої дисципліни, у підшуканні джерел придбання наркотичних речовин, їх незаконному зберіганні, безпосередньому виготовленні опію ацетильованого з метою збуту і для власного вживання, безпосередньому збуті наркотичних речовин, в тому числі шляхом безоплатного надання наркотичних засобів проституткам в рахунок оплати їхньої праці, в щоденному інформуванні керівника групи про отримані проститутками прибутків, в передачі грошових коштів отриманих від даної діяльності ОСОБА_1 та використанні таких коштів з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів і прекурсорів, отриманні своєї частки від доходів, частки виготовлених опіоїдів для задоволення власних потреб.
Роль ОСОБА_3, як активного члена злочинного угрупування полягала у підшукуванні джерел придбання наркотичних речовин (макової соломи, опіоїдів) та прекурсорів (ангідриду оцтової кислоти), їх незаконному зберіганні, наданні свого житла членам групи для подальшого виготовлення наркотичних засобів - опію ацетильованого з метою збуту і для власного вживання, безпосередньому збуті наркотичних засобів, незаконному отриманні своєї частки виготовлених опіоїдів для задоволення власних потреб.
Роль ОСОБА_4, як активного члена злочинного угрупування полягала у забезпечені членів злочинної групи автомобільним транспортом, перевезенні проституток до місця роботи (на вул. Рівненську м. Луцька), виконання інших окремих доручень керівника злочинної групи, у підшукані джерел придбання наркотичних речовин, їх незаконному зберіганні та перевезенні, безпосередньому придбанні наркотичних речовин (макової соломи, опію - ацетильованого), незаконному отриманні своєї частки виготовлених опіоїдів для задоволення власних потреб.
Виконавши дії організаційного характеру ОСОБА_1 та ОСОБА_2, в грудні 2006 року та січні 2007 року місцем зайняття діяльністю по наданню сексуальних послуг обрали вулицю Рівненська на шлях Луцьк - Рівне, з цією метою, підшукали мешканок м. Луцька ОСОБА_7 та ОСОБА_8.
Використовуючи їх уразливий стан - наркотичну залежність від вживання опіоїдів, обіцяючи їм винагороду у вигляді щоденного безоплатного отримання для вживання наркотичного засобу - опію ацетильованого схилили їх до зайняття проституцією на вигідних ОСОБА_1 та членам злочинного угрупування умовах.
Реалізовуючи єдиний злочинний умисел вищевказані особи діючи в складі організованої злочинної групи на протязі тривалого часу з грудня 2006 року усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, втягнули ОСОБА_7 та ОСОБА_8 в проституцією, активно займались забезпечували зайняття осіб проституцією, що виразилося в створенні умов для сексуальної експлуатації проституток, здійсненні опіки і нагляду за їх роботою, отриманням прибутків, захисті їх діяльності, відверненні насильства та обману з боку клієнтів. У випадках відмови проституток від надання сексуальних послуг, погрожуючи фізичним насильством примушували їх займатися проституцією, отримували від проституток кошти, які витрачали на незаконне придбання, виготовлення, зберігання та збут наркотичних засобів, прекурсорів.
1. 25.05.2007 року, близько 14 год. 24 хв. ОСОБА_1, за місцем свого проживання АДРЕСА_1 забезпечила зайняття проституцією, громадянкою ОСОБА_8 з невстановленою досудовим слідством особою (клієнтом) якого остання привела, за що отримала від ОСОБА_8 гроші в сумі 100 гривень.
2. В ніч з 26 на 27 травня 2007 року ОСОБА_3 надав приміщення власної квартири, що у АДРЕСА_5 для виготовлення наркотичних засобів де у співучасті з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 незаконно виготовили особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований об'ємом 30 мл., який разом з членом злочинного угрупування ОСОБА_4 його автомобілем «Ауді-100» д.н. НОМЕР_1 незаконно перевезли на квартиру ОСОБА_1 по АДРЕСА_1. Після цього ОСОБА_1 в помешканні власної квартири по АДРЕСА_1 незаконно, безоплатно збула його частину об'ємом 2 міліграм наркотичного засобу - опію ацетильованого (як оплату зайняття проституцією) ОСОБА_8, ОСОБА_7 та членам злочинної групи ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3При цьому, ОСОБА_1 надала приміщення даної квартири для вживання наркотичних засобів вище зазначеним особам, які разом з нею вжили даний наркотичний засіб шляхом внутрівенної ін'єкції.
3. 27.05.2007 року близько 22 год. 35 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_8 та ОСОБА_7 300 гривень, які останні заробили, займаючись проституцією.
4. 29.05.2007 року близько 01 год.36 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_8 та ОСОБА_7 200 гривень, які останні заробили, займаючись проституцією. Після цього ОСОБА_1, у своїй квартирі, що по АДРЕСА_1, повторно безоплатно незаконно збула ОСОБА_8 та ОСОБА_7 З мл наркотичного засобу - опію ацетильованого, який на передодні було виготовлено в квартирі ОСОБА_3 і який вона зберігала у своїй квартирі. При цьому, ОСОБА_1 повторно надала приміщення даної квартири для вживання наркотичних засобів ОСОБА_8 та ОСОБА_7
В цей же день, близько 15 год. 55 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_8 80 гривень, які остання заробила займаючись проституцією.
5. 30.05.2007 року близько 14 год. 30 хв. ОСОБА_3 повторно надав приміщення власної квартири, що у АДРЕСА_5 для виготовлення наркотичних засобів, де у співучасті з ОСОБА_1 незаконно виготовили особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований об'ємом 35 мл., який разом з членом злочинного угрупування ОСОБА_4 його автомобілем «Ауді-100» д.н. НОМЕР_1 незаконно перевезли на квартиру ОСОБА_1 по АДРЕСА_1.
6. 31.05.2007 року близько 13 год. 00 хв. ОСОБА_3 повторно надав приміщення власної квартири, що у АДРЕСА_5 для виготовлення наркотичних засобів, де у співучасті з ОСОБА_1 повторно незаконно виготовили особливо небезпечний наркотичний засіб -опій ацетильований об'ємом 35 мл., який разом з членом злочинного угрупування ОСОБА_4 його автомобілем «Ауді-100» д.н. НОМЕР_1 незаконно перевезли на квартиру ОСОБА_1 по АДРЕСА_1.
7. 31.05.2007 року близько 22 год. 20 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_8 та ОСОБА_7 200 гривень, які останні заробили, займаючись проституцією.
8. 01.06.2007 року близько 22 год. 50 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_8 та ОСОБА_7 100 гривень, які останні заробили, займаючись проституцією.
9. 02.06.2007 року ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_8 та ОСОБА_7 200 гривень, які останні заробили, займаючись проституцією.
10. 04.06.2007 року ОСОБА_9, виконуючи відведену йому роль (перевізника) за вказівкою ОСОБА_1 відвіз повію ОСОБА_7 на вул. Рівненську м. Луцька для зайняття проституцією.
11. 04.06.2007 року близько 20 год.20 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 300 гривень, які остання заробили, займаючись проституцією, та незаконно безоплатно збула ОСОБА_9 0,05 мл. наркотичної речовини - опію ацетильованого за вище виконану ним роботу.
12. 07.06.2007 року близько 16 год. 30 хв. ОСОБА_1 у співучасті із невстановленими досудовим слідством особами повторно незаконно придбала 10 мл. особливо небезпечного наркотичного засобу - опію ацетильованого, який разом з ОСОБА_9 його автомобілем «Ауді-100» д.н. НОМЕР_1 незаконно перевезли на квартиру ОСОБА_1 по АДРЕСА_1, де ОСОБА_1 повторно незаконно збула 3 мл. даного наркотичного засобу ОСОБА_7, ОСОБА_8 та членам злочинного угрупування ОСОБА_2, ОСОБА_3ОСОБА_4 Крім цього, ОСОБА_1 повторно надала приміщення своєї квартири для вживання наркотиків вище зазначеним особам, які разом з нею вжили даний наркотичний засіб шляхом внутрівенної ін'єкції.
13. 08.06.2007 року близько 02 год. 50 хв. ОСОБА_1 за місцем свого проживання АДРЕСА_1 забезпечила зайняття проституцією, громадянкою ОСОБА_8 з невстановленою досудовим слідством особою (клієнтом) якого остання привела та отримала від неї 150 гривень за надані сексуальні послуги.
В цей же день, близько 04 год. 04 хв. ОСОБА_1 отримала від повії ОСОБА_7 450 гривень, які остання заробила, займаючись проституцією.
14. 09.06.2007 року близько 04 год. 05 хв. ОСОБА_1 за місцем свого проживання в м. Луцьку по АДРЕСА_1 отримала від ОСОБА_7 350 гривень, які остання заробила, займаючись проституцією. Після цього ОСОБА_1 повторно незаконно безоплатно збула наркотичну речовину - опій ацетильований об'ємом 2 мл. ОСОБА_7 та частину наркотичної речовини членам злочинного угрупування ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 Крім цього, ОСОБА_1 повторно надала приміщення своєї квартири для вживання наркотиків вище зазначеним особам, які разом з нею вжили даний наркотичний засіб шляхом внутрівенної ін'єкції.
15. 13.06.2007 року ОСОБА_4, виконуючи відведену йому роль (перевізника) по вказівці ОСОБА_1 відвіз повію ОСОБА_7 на вулицю Рівненську м. Луцька для зайняття проституцією. В свою чергу ОСОБА_1 за виконану роботу незаконно збула ОСОБА_4 0,05 мл. наркотичної речовини - опій ацетильований та отримала 100 гривень від ОСОБА_7, які остання заробила займаючись проституцією.
16. 17.06.2007 року, близько 23 год. 30 хв. ОСОБА_1 за місцем свого проживання АДРЕСА_1 забезпечила зайняття проституцією, громадянкою ОСОБА_7 з невстановленою досудовим слідством особою (клієнтом) якого ОСОБА_7 привела та отримала від останньої 250 грн., які та заробила, займаючись проституцією.
17. 18.06.2007 року, близько 03 год. 20 хв. ОСОБА_1 за місцем проживання АДРЕСА_1 забезпечила зайняття проституцією, громадянкою ОСОБА_7 з невстановленою досудовим слідством особою (клієнтом), якого ОСОБА_7 привела та отримала від останньої 200 грн., які та заробила займаючись проституцією.
18. 22.06.2007 року ОСОБА_4, виконуючи відведену йому роль (перевізника) за вказівкою ОСОБА_1 відвіз ОСОБА_7 на вулицю Рівненську м. Луцька для зайняття проституцією.
ОСОБА_1 за місцем свого проживання по вул. Сагайдачного, цього ж дня близько 19 год. 30 хв. отримала від ОСОБА_7 250 гривень, які остання заробила займаючись проституцією. Після цього ОСОБА_1 повторно незаконно збула наркотичну речовину - опій ацетильований: ОСОБА_7 - 1,5 мл., ОСОБА_4 - 0,05 мл. також збула наркотичної речовини ОСОБА_3та ОСОБА_2 Крім того, ОСОБА_1 повторно надала приміщення своєї квартири для вживання яків вище зазначеним особам, які разом з нею вжили даний наркотичний засіб шляхом внутрівенної ін'єкції.
Крім того, в цей же день, близько 23 год. 30 хв. ОСОБА_4 виконуючи відведену йому роль (перевізника) за вказівкою ОСОБА_1 відвіз останню на вул. Рівненську м. Луцька для здійснення контролю за ОСОБА_7, де ОСОБА_7 передала ОСОБА_1 гроші зароблені нею зайняттям проституцією в сумі 200 грн. За виконану ОСОБА_4 роботу ОСОБА_1 незаконно збула йому 0,05 мл. наркотичної речовини - опію ацетильованого.
19. 24.06.2007 року близько 01 год. 05 хв. ОСОБА_1 за місцем свого проживання АДРЕСА_1 забезпечила зайняття проституцією, громадянкою ОСОБА_7 з невстановленою досудовим слідством особою (клієнтом) якого остання привела за що отримала від ОСОБА_7 гроші в сумі 250 гривень. ОСОБА_1 повторно, незаконно збула наркотичну речовину - опій ацетильований об'ємом 1,5 мл. - ОСОБА_7, а іншу частину збула ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3 Крім того, ОСОБА_1 повторно надала приміщення своєї квартири для вживання наркотиків вище зазначеним особам, які разом з нею вжили даний наркотичний засіб шляхом внутрівенної ін'єкції.
В цей же день за вказівкою ОСОБА_1 ОСОБА_4 та ОСОБА_2 відвезли ОСОБА_7 на вул. Рівненську м. Луцька для зайняття проституцією. Близько 21 год. 34 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 500 гривень зароблених останньою заняттям проституцією.
20. 26.06.2007 року близько 13 год. 51 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 200 гривень зароблених нею зайняттям проституцією.
В ніч з 26 на 27 червня 2007 року ОСОБА_3 повторно надав приміщення власної квартири, що у АДРЕСА_5 для виготовлення наркотичних засобів, де у співучасті з ОСОБА_1 повторно незаконно виготовили особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований об'ємом 35 мл., який разом з членом злочинного угрупування ОСОБА_4 його автомобілем «Ауді-100» д.н. НОМЕР_1 незаконно перевезли на квартиру ОСОБА_1 по АДРЕСА_1.
21. 27.06.2007 року, близько 20 год. 10 хв. ОСОБА_2 та ОСОБА_4 (виконуючи ролі охоронника та перевізника) за вказівкою ОСОБА_1, приїхали на вул. Рівненську м. Луцька де ОСОБА_7 передала через них для ОСОБА_1 100 гривень зароблених нею зайняттям проституцією. За виконану роботу ОСОБА_1 незаконно збула ОСОБА_4 0,05 мл. наркотичної речовини - опію ацетильованого.
22. 28.06.2007 року близько 03 год. 51 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 100 гривень зароблених зайняттям проституцією. Після чого ОСОБА_1 повторно, безоплатно, незаконно збула ОСОБА_7 і ОСОБА_8 медичний шприц з наркотичною речовиною - опієм ацетильованим об'ємом 2 мл., також збула частину наркотичної речовини ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 Крім того, ОСОБА_1 повторно надала приміщення своєї квартири для вживання наркотиків вищезазначеним особам, які разом з нею вжили даний наркотичний засіб шляхом внутрівенної ін'єкції.
23. 02.07.2007 року, близько 05 год. 06 хв. ОСОБА_1 за місцем свого проживання АДРЕСА_1 забезпечила зайняття проституцією ОСОБА_7 з невстановленою досудовим слідством особою (клієнтом) якого остання привела, за що отримала від ОСОБА_7 гроші в сумі 100 гривень. В цей же день о 16 год. 55 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 100 грн. зароблених нею зайняттям проституцією.
Крім того, 07.07.2007 року, близько 16 год. 30 хв. ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2 за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 в м. Луцьку повторно незаконно збули ОСОБА_10 за 40 грн. 2 мл. особливо небезпечного наркотичного засобу, який згідно висновку фізико-хімічної експертизи № 563-1301 від 06.08.2007 року являє собою опій ацетильований, в перерахунку на суху речовину складає 0,03 грама.
24. 08.7.2007 року, близько 20 год. 35 хв. ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 100 гривень зароблених заняттям проституцією. Після цього о 20 год. 45 хв. ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2 за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 повторно, незаконно за грошову винагороду в розмірі 130 грн. збули ОСОБА_11 наркотичний засіб - опій ацетильовиний, об'ємом 6,5 мл.
25. 09.07.2007 року близько 21 год. 10 хв. працівниками міліції під час проведення обшуку в помешканні квартири АДРЕСА_1 за місцем проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було виявлено та вилучено паперовий пакет з - особливо небезпечним наркотичним засобом, в якому згідно висновку експертизи було виявлено - канабіс, масою 4,2 г.; поліетиленовий пакет з особливо небезпечним наркотичним засобом - маковою соломкою (висушеною) масою 75,9 г.; два медичних шприца ємкістю по 20 мл. та один медичний шприц ємкістю 2 мл. з особливо небезпечним наркотичним засобом - опієм (ацетильваним) в перерахунку на суху речовину складає 0,09 г., 0.14 г., 0,08 г.; шприц місткістю 5 мл з залишками наркотичної речовини морфін; шприц місткістю 2 мл заповнений 0,9 мл. наркотичним засобом - опієм ацетельованим в перерахунку на суху речовину 0,03 гр.; 10 таблеток димедролу, деформовану пляшку оформлену етикеткою «Розчинник 646..» з розчинником, що містить більше 10 % толуолу і відноситься до прекурсорів; пляшку без горловини в якій знаходилась пляшка без дна з полімерного матеріалу, горловина якої закрита фольгованим папером містить психотропну речовину - трагідоканабінол, яка входить до складу роду коноплі та наркотичних засобів виготовлених з неї.
26. 04.08.2007 року близько 14 год. ОСОБА_3 за місцем свого проживання по АДРЕСА_5 незаконно збув ОСОБА_12 1,5 мл. наркотичного засобу - опій ацетильований.
27. 07.08.2007 року працівниками міліції під час проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_3 в квартирі АДРЕСА_5 було виявлено та вилучено поліетиленовий пакет, в якому згідно висновку експертизи було виявлено небезпечний наркотичний засіб висушену макову солому масою 137 гр.; пляшку з особливо небезпечним наркотичним засобом опій екстракційний масою в перерахунку на суху речовину 9, 02 гр.; шматки вати та марлевої тканини з залишками наркотичної речовини - морфін; шприц місткістю 5 мл заповнений прекурсором - ангідридом оцтової кислоти масою 2,05 г; металічну емальовану каструлю, металічну м'ясорубку, лійку з полімерного матеріалу із залишками наркотичної речовини - морфіну; дві пляшки з написом «Розчинник 646...» заповнених розчинником, що містить більше 10 % толуолу і відноситься до прекурсорів об'ємом 118 мл.
В апеляції засуджена ОСОБА_1 просить вирок суду скасувати з направленням справи на новий судовий розгляд та зазначає, що при постановленні вироку, суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку про визнання її винною у створенні злочинної групи, керуванні нею у вчиненні злочинів. Крім того, доказів її вини у створенні та керуванні злочинної групи не здобуто, а обвинувачення побудовано на показаннях свідків ОСОБА_13, ОСОБА_8, які є наркозалежними та давали покази в стані наркотичного сп'яніння. Також судом не враховано того, що вона активно сприяла розкриттю злочинів, щиро кається у вчиненому.
Засуджений ОСОБА_2 в апеляції просить вирок суду скасувати з направленням справи на новий судовий розгляд, перекваліфікувати його дії з частини 3 на частину 2 відповідних статей та зазначає, що суд при постановленні вироку не взяв до уваги всіх обставин та доказів, а висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи. Судом не взято до уваги покази свідка ОСОБА_8, яка вказала, що з його сторони не було ніяких примусових дій, щодо втягнення останньої до вживання наркотиків та зайняття проституцією, оскільки вона робила все це добровільно. Крім того, судом не здобуто будь-яких доказів про те, що ним здійснювалось виготовлення наркотиків, а обвинувачення побудовано на припущеннях.
Засуджений ОСОБА_14 в апеляції просить вирок суду скасувати з направленням справи на додаткове розслідування або направленням справи на новий судовий розгляд та зазначає, що суд при винесенні вироку невірно застосував норми кримінального законодавства, що передбачають відповідальність за більш тяжке діяння. Просить виключити із обвинувачення вчинення ним злочину у складі злочинної організації, а також збут наркотиків і пом'якшити покарання. Вважає, що усі учасники кримінальної справи, зокрема свідки є наркозалежними, а тому в об'єктивності їх показань слід сумніватися.
Засуджений ОСОБА_4 в апеляції просить скасувати вирок суду першої інстанції із закриттям провадження у справі, оскільки у його діях відсутні склади злочинів, та зазначає, що вирок побудований на припущеннях та не відповідає фактичним обставинам справи. В судовому засіданні не здобуто жодного доказу, який би свідчив, що інкриміновані злочини він вчинив в складі організованої злочинної групи. До виготовлення та збуту наркотичних засобів він ніякого відношення не мав, а також не знав, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 здійснювали плату особам, які надавали сексуальні послуги, у вигляді наркотичних засобів.
Заслухавши доповідача, який виклав суть справи та доводи апеляцій, засуджених ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та захисників ОСОБА_6, ОСОБА_5, які апеляції підтримали, міркування прокурора, який проти апеляцій заперечив, перевіривши матеріали справи колегія суддів встановила, що апеляції до задоволення не підлягають.
Висновок суду про вчинення засудженими злочинів, при вказаних у вироку обставинах, ґрунтується на перевірених і досліджених в судовому засіданні доказах, яким суд дав належну оцінку.
Твердження в апеляціях засуджених про те, що злочинної групи створено не було і злочини такою групою не вчинялися були предметом ретельного дослідження суду і з обґрунтуванням спростовані з наведенням у вироку відповідних мотивів.
Підстав сумніватися у правильності даного висновку суду колегія суддів не знаходить.
Як вбачається із матеріалів справи, злочини вчинялися протягом тривалого часу, планувались і готувались, мав місце чіткий розподіл ролей між безпосереднім виконавцем та розподіл коштів здобутих злочинним шляхом між всіма учасниками, мета злочинної групи полягала в незаконному збуті наркотичних засобів та втягнення осіб в заняття проституцією.
Цей факт також стверджується визнавальними показаннями засуджених ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4 під час досудового слідства.
Про те, що злочини вчинялися в складі злочинної групи свідчить і спосіб їх вчинення.
Судом також у вироку зазначено, яку роль у злочинній групі конкретно по якому епізоду злочинів виконував кожен із засуджених і наведені відповідні докази щодо цього.
Твердження в апеляціях засуджених ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про те, що свідки ОСОБА_15 та ОСОБА_7 давали неправдиві показання під психічним і фізичним впливом, що вони є наркозалежними є безпідставними.
Підстав не вірити показанням свідків у суду не було.
По кожному епізоду показання свідків ретельно досліджувалися і судом зазначено якими доказами вони підтверджуються, з наведенням у вироку відповідних мотивів.
Із матеріалів справи не вбачається, що показання свідки ОСОБА_15 та ОСОБА_7 давали під тиском правоохоронних органів.
Безпідставними є також твердження засуджених, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи. В апеляціях не зазначено які саме висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи.
Судом дана належна оцінка всім доказам по справі, зазначено, які з них суд вважає достовірними і кладе в основу вироку, а які відхиляє і по яких причинах.
Про те, що ОСОБА_1 керувала злочинною групою, крім її показань на досудовому слідстві стверджується також показаннями засуджених ОСОБА_2 та ОСОБА_4 на досудовому слідстві, показаннями свідків ОСОБА_15 та ОСОБА_7, які під час досудового слідства так і в судовому засіданні ствердили, що ОСОБА_1 керувала злочинною групою, а ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 приймали в цьому активні дії.
Також безпідставними є доводи засудженої ОСОБА_1 про те, що вона не займалася втягненням осіб в заняття проституцією і не примушувала їх нею займатися.
Такі твердження об'єктивно спростовуються матеріалами справи і приєднаними до них в якості речових доказів відеозаписами злочинної діяльності групи. Як встановлено при дослідженні носіїв відеоінформації саме ОСОБА_1 виступала організатором злочинної групи, до якої входили ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, керувала нею - забезпечувала функціонування та реалізацію цілей і завдань шляхом дачі вказівок щодо вчинення злочинів, розподілу ролей, координувала дії між співучасниками, інструктувала їх.
З зазначених відеозаписів також вбачається, що ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 разом у співучасті виконували вказівки ОСОБА_1, що також спростовує їх твердження про те, що вони у злочинній групі злочинів не вчиняли.
Не заслуговують на увагу і доводи засудженого ОСОБА_4 про непричетність до злочинів, за які його засуджено, в тому числі і вчинення цих злочинів у злочинній групі.
Зокрема, про те, що він приймав участь разом з іншими членами злочинної групи у втягненні осіб у проституцію доводиться показаннями свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які, як на досудовому так і судовому слідстві ствердили, що за вказівкою ОСОБА_1 змушені були займатися проституцією, оскільки були залежними від неї і неодноразово ОСОБА_4, за вказівками ОСОБА_1 відвозив їх у відповідні місця.
Те, що ОСОБА_4 дійсно співпрацював у злочинній групі підтверджується протоколом очної ставки між ним та ОСОБА_2 де останній вказав, що ОСОБА_4 добровільно погодився співпрацювати з ними у злочинній діяльності в сфері обігу наркотичних засобів. Це підтвердив і сам ОСОБА_4
Крім наведеного вище, винуватість ОСОБА_4, а також ОСОБА_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в інкримінованих їм злочинах об'єктивно доводиться зібраними на досудовому слідстві доказами.
Так, те, що дана злочинна група займалася злочинною діяльністю у сфері виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та збуті наркотичних засобів підтверджуються показаннями свідків ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_11, ОСОБА_18, які підтвердили факт придбання ними наркотиків на квартирі у ОСОБА_1 та її співмешканця ОСОБА_2
Такі показання свідків підтверджуються і поясненнями ОСОБА_1 під час очної ставки із ОСОБА_11, де засуджена визнала, що неодноразово збувала останній наркотичну речовину, а також матеріалами оперативної закупівлі, в ході якої ОСОБА_1 продала довіреній особі у своїй квартирі наркотичний засіб.
Згідно показань свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 неодноразово безоплатно збували їм наркотичні засоби в рахунок оплати праці за зайняття проституцією.
Про таку діяльність групи свідчить і те, що в ході проведення обшуку у квартирі члена злочинної групи ОСОБА_3 по АДРЕСА_5 були виявлені та вилучені наркотичні засоби, медичний шприц з прекурсором та пластикова пляшка з особливо небезпечним наркотичним засобом - концентратом з макової соломи загальною масою 9,02 г.
На спростування тверджень засуджених, зокрема і ОСОБА_4 про його непричетність до діяльності злочинної групи, свідчать і зафіксовані у їх мобільних телефонах та виявлені під час досудового слідства номери телефонів усіх учасників злочинного угрупування.
Проаналізувавши вищенаведене колегія суддів доходить висновку, що судом першої інстанції дана належна оцінка всім доказам по справі, у вироку суду зазначено, які з них суд вважає достовірними і кладе в основу вироку, а які відхиляє і по яких причинах.
Кваліфікація судом дій ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 303, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст.309, за ч.2 ст. 311 КК України, ОСОБА_2 за ч. 3 ст. 303, за ч. 3 ст. 307, за ч.2 ст.309 КК України, ОСОБА_3 за ч. 3 ст. 307, за ч.2 ст. 309, за ч.2 ст. 311, за ч. 2 ст. 317 КК України, ОСОБА_4 за ч. 3 ст. 303, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 309 КК України відповідає вчиненому і є вірною.
Законних підстав для застосування щодо ОСОБА_4 ст. 69 КК України і призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом, колегія суддів не знаходить.
Покарання засудженим за конкретні злочини із застосуванням ст.ст. 70, 71 КК України призначене правильно, з дотриманням вимог ст.ст. 50, 65 КК України і воно є достатнім для їх виправлення та попередження вчинення нових злочинів.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування вироку за обставин, зазначених в апеляціях.
Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України колегія суддів судової палати, -
УХВАЛИЛА:
Вирок Луцького міскрайонного суду Волинської області від 16 травня 2008 року щодо ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 залишити без зміни, а апеляції засуджених - без задоволення.
Головуючий /підпис/ Пазюк О.С.
Судді /підписи/ Польвий М.І., Опейда В.О.
Згідно оригіналу
Суддя апеляційного суду
Волинської області О.С. Пазюк