Судове рішення #25151835

Справа № 203/5392/12

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


03 жовтня 2012 року м. Вінниця

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Шевчук Л. П. ознайомившись з матеріалами скарги ОСОБА_1 в порядку ст. 27 КПК України про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2, ОСОБА_3 у вчинені злочину, передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України, -


ВСТАНОВИВ:


До Вінницького районного районного суду м. Вінниці надійшла скарга ОСОБА_1 в порядку ст. 27 КПК України про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2, ОСОБА_3 у вчинені злочину, передбаченого ст. 125 ч.1 КК України.

Скарга мотивована тим, що вона проживає в АДРЕСА_1, має двоє синів ОСОБА_4 та ОСОБА_3, які також проживають в АДРЕСА_1 разом із своїми сім'ями. На весні 2012 року ОСОБА_3 запропонував їй, щоб його сім'я переїхала до її будинку жити, оскільки має намір доглядати матір та в подальшому успадкувати її будинок, на що скаржник погодилася. Декілька місяців спільного проживання пройшли нормально, однак останні місяці ОСОБА_3 та його дружина ОСОБА_2 почали створювати їй нелюдські умови проживання, почали обмежувати в її в їжі, поховали посуд, виселили до літньої кухні, яка не пристосована для проживання обзивали нецензурною лайкою.

26 серпня 2012 року її син ОСОБА_3 мав намір знести стіну в гаражі, однак скаржник ОСОБА_1 заборонила йому це робити та в цей час її син ОСОБА_3 схопив її ззаду за груди, утримуючи штовхнув до хати,а невістка ОСОБА_2 та її донька ОСОБА_5 крутили їй руки та наносили удари кулаками по голові та спині, потім внесли до кімнати та закрили. Коли на подвір'я хтось прийшов та вони відволіклись, вона вискочила з хати і побігла до свого другого сина ОСОБА_4. 27.08.2012 року звернулась до Вінницького РВ УМВС України у Вінницькій області. Внаслідок дій ОСОБА_3 та ОСОБА_2 вона отримала тілесні ушкодження, які згідно акту судово - медичного дослідження № 2136 від 28.08.2012 року належать до легких тілесних ушкоджень.

Ознайомившись з матеріалами скарги, суд приходить до висновку, що дана скарга не відповідає вимогам, зазначеним у ч. 1 ст. 251 КПК України, тому її слід повернути особі, яка подала скаргу з наступних підстав.

Відповідно ч.1 ст. 251 КПК України, скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які цим Кодексом встановлені щодо обвинувального висновку (статті 223 і 224 цього Кодексу).

Відповідно до ст. 223 КПК України обвинувальний висновок складається з описової і резолютивної частини. В описовій частині зазначаються: обставини справи як їх встановлено на досудовому слідстві; місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого кожним з обвинувачених, а також докази, які зібрано в справі, і відомості про потерпілого; показання кожного з обвинувачених по суті пред'явленого йому обвинувачення, доводи, наведені ним на свій захист, і результати їх перевірки; наявність обставин, які обтяжують та пом'якшують його покарання. При посиланні на докази обов'язково зазначаються аркуші справи. В резолютивній частині наводяться відомості про особу кожного з обвинувачених, коротко викладається суть пред'явленого обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин.

У відповідності до ст. 224 КПК України до обвинувального висновку додаються: список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси і аркушів справи, де викладені їх показання або висновки; довідка про рух справи та про застосування запобіжного заходу з зазначенням часу і місця тримання під вартою кожного з обвинувачених, якщо вони заарештовані; довідки про речові докази, про цивільний позов, про заходи, вжиті до забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна; довідка про судові витрати в справі за час досудового слідства з посиланням на відповідні аркуші справи.

Подана ОСОБА_1 скарга не відповідає вказаним вимогам кримінально-процесуального законодавства України, а саме:

- в описовій частині відсутні докази, які зібрано в справі, і відомості про потерпілого, показання кожного з обвинувачених по суті пред'явленого йому обвинувачення, доводи, наведені ним на свій захист, і результати їх перевірки;

- не зазначено обставин, які обтяжують та пом'якшують покарання обвинувачених;

- не вказано пояснень свідків, на які у своїй скарзі посилається ОСОБА_1;

- при посиланні на докази не зазначено аркушів справи;

- в резолютивній частині не наведено повні відомості про особу кожного з обвинувачених, зокрема не вказано місце народження обвинуваченої ОСОБА_2, не зазначено рід занять кожного з обвинувачених, інші характеризуючі дані;

- у списку осіб, які підлягають виклику в судове засідання не вказано аркушів справи, де викладені їх показання або висновки, та не надано жодних доказів на підтвердження доводів наведених в скарзі.

Суд роз'яснює, що згідно вимог ст. 27 КПК України право доказування в даній категорії справ належить потерпілому.

Не усунення зазначених судом обставин може призвести до помилкових висновків.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що скарга ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. ст. 223, 224 КПК України, суд вважає необхідним залишити скаргу без розгляду та повернути її особі, яка подала скаргу.

Після усунення недоліків особа має право повторно звернутися із скаргою.

Керуючись ст.ст. 223,224, 251 КПК України, суд -


ПОСТАНОВИВ:


Скаргу ОСОБА_1 в порядку ст. 27 КПК України про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2, ОСОБА_3 у вчинені злочину, передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України - залишити без розгляду та повернути її скаржнику.

Постанова оскарженню не підлягає.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація