Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
2/205/1087/2012 р.
205/2889/2012 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.2012 року м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі : головуючої судді Сенько Л.Ю.
за участі секретаря Кардашевської Г.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Біликовецької сільської ради Жмеринського району Вінницької області про визнання права власності в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з цим позовом, в якому просила визнати за нею право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок який розташований в АДРЕСА_1. Свої позовні вимоги позивачка обґрунтувала тим, що вона є спадкоємицею за заповітом після смерті батька ОСОБА_2, прийняла спадщину та при зверненні до нотаріальної контори отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину на вищезазначений житловий будинок із -за відсутні правовстановлюючого документу.
В судове засідання позивачка не з'явилася. В наданій до суду заяві зазначила, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просила їх задоволити та справу розглянути у її відсутність.
Представник Біликовецької сільської ради Жмеринського району Вінницької області в судове засідання не з'явився. Сільський голова Л.М. Вакула надала до суду заяву, в якій зазначила ,що позовні вимоги ОСОБА_1 сільська рада визнає повністю та просить справу розглянути у відсутність їхнього представника.
Суд вважає, що позов належить задовольнити, оскільки він визнаний відповідачем, це визнання не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб та відповідно ч.1 п 11 ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника та ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб спадкоємців; ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї; ч.1, ч.2 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини; заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Згідно ч.3 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції", у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб ( не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.
В судовому засіданні відповідно до матеріалів справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Мартинівка Жмеринського району Вінницької області помер батько позивачки ОСОБА_2 (а.с.6)
Після смерті батька позивача відкрилася спадщина, що складається з житлового будинку з господарчими будівлями, розташованого в АДРЕСА_1, який згідно технічного паспорта, виданого 08.06.2012 року комунальним підприємством «Вінницьке обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації», рахується за ОСОБА_2 (а.с. 11-15)
Згідно заповіту, посвідченого 10.07.2009 року сільським головою Біликовецької сільської ради Жмеринського району Вінницької області, реєстр №15, ОСОБА_2 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті за законом і на що він матиме право, заповідав своїй дочці - позивачці ОСОБА_1 Даний заповіт не змінено та не відмінено (а.с. 9)
Спадщину після смерті батька позивачка прийняла шляхом подачі письмової заяви про прийняття спадщини до Жмеринської районної державної нотаріальної контори, що підтверджується копією спадкової справи № 69/2010 щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2. В цій же нотаріальній конторі позивачка отримала свідоцтва про право на спадщину за заповітом що складається з: земельної ділянки, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Рівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області; права на майновий фонд майна КСП «Маяк»с. Рів Жмеринського району Вінницької області; грошових внесків з відсотками та нарахованою компенсацією, що знаходяться в філії Жмеринського відділення Ощадбанку.
Спадкоємцем після смерті батька позивачки є її брат ОСОБА_4, який спадщини, що залишилась після смерті його батька ОСОБА_4 не прийняв і на неї не претендує. Від отримання обов'язкової частки в спадщині відмовився, що підтверджується його заявою (а.с.17)
При житті батько позивачки не встиг оформити свідоцтво про право власності на житловий будинок з господарчими будівлями в АДРЕСА_1, в зв'язку з чим відсутні правовстановлюючі документи на будинок, тому у видачі свідоцтва про право на спадщину на зазначений житловий будинок, належний померлому ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2, Жмеринською районною державною нотаріальною конторою позивачці було відмовлено.
Данні обставини визнаються представником відповідача, тому відповідно до ст. 61 ЦПК не підлягають доказуванню.
Керуючись ст. 15,30, 60, 61, 213 - 215 ЦПК України, ст.ст. 346,1216, 1268, 1269 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції", -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), мешканкою АДРЕСА_1, право власності в порядку спадкування на житловий будинок загальною площею 47,8 кв.м., житловою 19,3 кв.м., з господарчими будівлями, що розташований в АДРЕСА_1, який згідно технічного паспорта, виданого 08.06.2012 року комунальним підприємством «Вінницьке обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації», рахується за ОСОБА_2, померлим ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії рішення.
СУДДЯ