Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/10025/2012
приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської Дивізії,17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Ясинуватської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Ясинуватської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. У разі пропущення вказаного строку звернення до суду застосовуються правила ст. 100 КАС України.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить визнати протиправною бездіяльність Ясинуватської районної державної адміністрації щодо не укладення договору оренди з 13.10.2009 року.
Згідно штампу вхідної кореспонденції, позов подано до Донецького окружного адміністративного суду 07.08.2012 року (здано на пошту 02.08.2012 року), тобто даний адміністративний позов поданий після закінчення строків, встановлених законом.
Згідно з ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Однак у позовній заяві та доданих до неї документах позивачем не вказано причину пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Для усунення недоліків позивачу необхідно вказати причину пропуску строку звернення до адміністративного суду з посиланням на відповідні докази.
Оскільки позовна заява подана без дотримання вимог ст. 106 КАС України, вона підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ясинуватської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Позивачу надати строк для виправлення недоліків позовної заяви до 31 серпня 2012 року.
При усунені недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатися поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя