ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2012 року 11:00 Справа № 0870/8099/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Мінаєвої К.В.
за участю секретаря судового засідання Плєшкова Д.В.
за участю представників:
позивача - не з'явився
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
21 серпня 2012 року до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом звернулося Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя (далі - позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 376,84 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на невиконання відповідачем вимог чинного законодавства щодо перерахування внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме несплату самостійно визначеного грошового зобов'язання з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, внаслідок чого виник борг єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2011 року в сумі 376,84 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, 24.09.2012 подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності. Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив. У відповідності до п.11 ст.35 КАС України про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
За таких обставин, керуючись приписами ч.4 ст.122, ч.2,4 ст.128 КАС України, суд дійшов висновку про розгляд справи по суті без участі представників сторін. На підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України, у зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) є фізичною особою - підприємцем та зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за №25489516ф0030033 від 29.04.2004, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця.
22 березня 2012 року відповідачем до управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя подано звіт, в якому відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями у розмірі 376,84 грн., а саме за грудень 2011 року визначено суму грошового зобов'язання у сумі 376,84 грн.
Проте у встановлений законодавством строк сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 376,84 грн. сплачена не була.
Враховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Відповідно до ч.7 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.
Згідно з п.1 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. У відповідності до ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до п. 4.3.6 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 за № 21-5 встановлено, що нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Відповідно до пп.4.6.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується.
Відповідно до таблиці 2 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок, фінансовий податок)» Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2011 звітний рік сума нарахованого єдиного внеску складає 376,84 грн.
Відповідно до ч.2 ст.12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску. Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» органи Пенсійного фонду України наділені правом звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове держане соціальне страхування, фінансових санкцій та пені.
Згідно з п. 3.1 Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 за №21-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 за №988/18283, з метою обліку, нарахованих і сплачених сум платежів автоматично формуються картки особових рахунків платників на підставі документів, зазначених у Розділі II цього Порядку. Згідно з п.2.2 зазначеного вище Порядку документами, на підставі яких здійснюється облік сум нарахованих платежів шляхом занесення інформації про суми, що підлягають сплаті платниками до карток особових рахунків платників, є також такі, що самостійно визначені платником.
На момент розгляду справи в суді, заборгованість у розмірі 376,84 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачена, заборгованість перед Пенсійним фондом не погашена.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність заборгованості у розмірі 376,84 грн. та наявність підстав для задоволення позовних вимог.
У відповідності до ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2. 4, 7 - 12, 14, 86, 158- 163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя суму недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 376,84 грн. (триста сімдесять шість гривень 84 коп.) на р/р 37198076000804, ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 20508396).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.В. Мінаєва