Судове рішення #25020898

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


УХВАЛА


21.09.12 Справа№ 5015/2827/12

За позовом: Комунального підприємства "Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство", м. Городок Львівська область

до відповідача: Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал", м.Львів

про визнання незаконним включення витрат при розрахунку і формуванні тарифів та зобов'язання провести перерахунок тарифів.

Суддя Коссак С.М.

при секретарі Кміть М.Б.

Представники:

Від позивача: Сорока О.І. -довіреність № 415 від 24.07.12р.; Вовк Т.В. -представник за довіреністю № 416 від 24.07.2012р.

Від відповідача: Бегей Н.В. -довіреність № 14/1-1166 від 04.04.2012р., Когут Ю.І.- довіреність № 01-896 від 14.03.2012р


Господарським судом Львівської області розглядається справа за позовом Комунального підприємства "Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство" до Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал" про визнання незаконним включення витрат при розрахунку і формуванні тарифів та зобов'язання провести перерахунок тарифів.

Ухвалою суду від 12.07.2012 р. порушено провадження у справі та призначено судовий розгляд справи на 25.07.2012 р. В судовому засідання 27.07.2012р. оголошено перерву до 14.08.2012р., а 14.08.2012р. до 05.09.2012р. З підстав зазначених в ухвалі суду від 05.09.2012р. продовжено строк розгляду справи та відкладено розгляд справи на 19.09.2012р. В судовому засіданні 19.09.2012р. оголошено перерву до 21.09.2012р.

В судове засідання позивач явку повноважних представників забезпечив, подав клопотання вих. 479 від 19.09.2012р. (вх. 21134/12) про призначення експертизи та подав орієнтовний перелік питань, які належить поставити перед експертом.

В судове засідання відповідач явку повноважних представників забезпечив, подав клопотання (вх.21141/12 від 21.09.2012р.) про відмову у задоволенні клопотання позивача про призначення експертизи, у зв'язку з безпідставністю.

Суд ухвалив у задоволенню даного клопотання відмовити.

Крім цього, представник відповідача подав клопотання (вх.21143/12 від 21.09.2012р.), в якому подав орієнтовний перелік питань, які належить поставити на розгляд експертизи.

Згідно ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі.

Відповідно до п.16 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 року №4 «Про деякі питання практики призначення судової експертизи», особа набуває права та несе обов'язки експерта після оголошення (вручення) їй ухвали про призначення експертизи та попередження про відповідальність. Тільки за цих умов висновок експерта набуває доказової сили. Невиконання цих вимог робить неможливим використання висновку експерта як доказу у справі. Тому не можуть розглядатися як висновок експерта і бути підставою для відмови у призначенні експертизи акти ревізії, калькуляції, інші висновки спеціалістів, навіть якщо вони надані на запит суду, адвоката, сторони. За необхідності зазначених у таких документах обставин, судом може бути призначена експертиза, яка буде вважатись первинною.

Згідно п.2 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 року №4 «Про деякі питання практики призначення судової експертизи», судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.

Виходячи з вимог ч. 3 статті 41 ГПК України, проведення су дової експертизи державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленис Законом України «Про судову експертизу».

Відповідно до статті 7 Закону України «Про судову експертизу», судово-експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи, а також у випадках і на умовах, визначених цим Законом, судові експерти, які не є працівниками зазначених установ. До державних спеціалізованих установ належать, зокрема, науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України.

Призначення експертиз та доручення їх проведення певним установам регламентую ться нормами матеріального та процесуаль ного права, в яких втілено найважливіші за сади, що забезпечують об'єктивність, неупе редженість та обґрунтованість рішень суду по справах конституційної та загальної юрис дикції.

Заслухавши пояснення та доводи сторін у справі, оглянувши подані сторонами документи, з метою повного відображення обставин справи та підтвердження достовірності доказів, суд приходить до висновку про необхідність призначення судової експертизи у даній справі, відповідно до ст. 41 ГПК України, для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань.

Виходячи з наведеного та керуючись нормами ст.ст. 32, 41, 79 (п. 1 ч. 2), 86 Господарського процесуального кодексу України, - суд


У Х В А Л И В :


1. Призначити судову економічну експертизу за матеріалами даної справи.

2. Проведення судової експертизи доручити Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: 79008, м. Львів, пл. Соборна, 7.

3. Судовому експерту надати суду роз'яснення з наступних питань:

- Чи документально обґрунтовані у розрахунках тарифів на покупку води для м. Голодка Львівської області втрати води у розмірі 37,4 %, які є в централізованих мережах м. Львова і застосовуються в розрахунках тарифів для споживачів всіх категорій(населення, бюджет, інше) міста Львова?;

- Які порушення вимог нормативних актів, що регулюють порядок нарахування тарифів на водопостачання, могли призвести до розрахунків тарифів на покупку води для м. Городок Львівської області втрати води у розмірі 37,4 %?;

- Чи документально підтверджується правомірність встановлення Львівським міським комунальним підприємством "Львівводоканал" в розрахунок тарифу для Комунального підприємства "Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство" на водопостачання індивідуального технологічного нормативу використання питної води (ІТНВПВ) в розмірі 37, 4%?;

4. Матеріали справи направити у Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз.

5. Попередити судового експерта (судових експертів) про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України, за дачу завідомо неправдивого висновку або відмову (без поважних причин) від виконання покладених обов'язків.

6. Судовому експерту, у випадку встановлення (при проведенні експертизи) обставин, що мають значення для справи, з приводу яких судом питання не постановлено, - викласти у висновку свої міркування і щодо цих обставин.

7. Сторонам, на вимогу експерта, надати усі матеріали, необхідні для проведення експертизи.

8. Зобов'язати Комунальне підприємство «Городоцьке водопровідно -каналізаційне господарство»(81200, Львівська область, місто Городок, вулиця Комарнівська, 68; ідентифікаційний код 22344616) здійснити своєчасну оплату за проведення судової експертизи.

9. Провадження у справі -зупинити.



Суддя Коссак С.М.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація