Справа № 2-1656/2008
Р І Ш Е Н Н Я
І МЕНЕМ У К Р А Ї Н И
25 липня 2008 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі головуючого - судді Старжинської О.Є. , при секретарі - Ніколаєнко Г.О..,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Вознесенську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади м. Вознесенська в особі Вознесенської міської ради про визначення частки в спільній сумісній власності
В С Т А Н О В И В:
22.07.2008 року позивачка ОСОБА_1, яка є спадкоємицею за законом, що прийняла спадщину, звернулася до суду з позовом до відповідача територіальної громади м. Вознесенська в особі Вознесенської міської ради про виділення часток в спільній сумісній власності на АДРЕСА_1, яка належить їй та померломуІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2
В обґрунтування своїх вимог позивачка зазначала, що вказана квартира згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого органом приватизації Вознесенського виробничого об'єднання «Возко» 15.02.1994 року належить співвласникам на праві спільної сумісної власності і вважається, що їх частки у цьому виді власності є рівними.
Посилаючись на те, що її право на отримання свідоцтва про право власності оспорюється нотаріусом, який вказує на необхідність визначення часток учасників спільної сумісної власності, позивач просила позов задовольнити, визнавши за кожним із співвласників частки по 1/2 частині АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явися, суду надав заяву про визнання позову та про розгляд справи у його відсутність.
Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Із свідоцтва про право власності на житло, виданого органом приватизації Вознесенського виробничого об'єднання «Возко» 15.02.1994 року слідує, що АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1, ОСОБА_2у на праві спільної сумісної власності.
ІНФОРМАЦІЯ_1помер ОСОБА_2 і відкрилася спадщина у вигляді зазначеної квартири .
У відповідності з п.5 Постанови Пленуму Верховного Суду України №20 від 22.12.1995 року "Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності" частка учасника спільної сумісної власності визначається при відкритті після нього спадщини. За відсутності доказів про те, що участь когось із учасників спільної сумісної власності у надбанні майна була більшою або меншою, частки визначаються рівними.
Із відповіді державного нотаріуса слідує, що видача свідоцтва про право на спадщину за законом позивачу унеможливлюєтья до виділення частки померлого у спільному майні.
З урахуванням викладеного слідує, що позивач є належною стороною по справі і вправі звернутися до суду з позовом.
Керуючись ст.ст. 10,11,209,212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Виділити частки в спільній сумісній власності на АДРЕСА_1 за ОСОБА_1, ОСОБА_2 кожним по ½ частині.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Миколаївської області через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заява про апеляційне оскарження.
Суддя: О.Є.Старжинська
- Номер: 6/712/293/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1656/2008
- Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Старжинська О.Є.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.08.2018
- Дата етапу: 02.11.2018