Судове рішення #24974953

Справа № 2-4030/12

2609/14430/12



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(Заочне )


16 серпня 2012 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого -судді Лозинської М.І.,

при секретарі Продан М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -


встановив:


Позивачка звернулася до суду з позовом в якому просила визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 в зв'язку з тим, що з 01.08.2010 року він не проживає в даній квартирі та теперішнє його місцезнаходження позивачці невідомо.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка зазначила, що спірна квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності їй, ОСОБА_3 та ОСОБА_4.

Крім того, на спірній жилій площі зареєстрований відповідач та двоє спільних дітей позивачки з відповідачем ОСОБА_5 2001 року народження та ОСОБА_8 ,2008 року народження.

З 29.06.2000 року позивачка вказує, що вона перебуває у шлюбі з відповідачем з 29.06.2000року, який зареєстрований у Палаці одружень м.Києва, актовий запис № 879.

Вказує на те, що сім`я з відповідачем фактично розпалась більше трьох років, з 01.08.2010 р. відповідач залишив спірну квартиру, не цікавиться матеріальним становищем сім`ї , не вносить плату за комунальні послуги,

В підтвердження відсутності відповідача з 01.08.2010 позивачка послалась на складені акти за участю житлово-комунальних органів , а саме ВСП «Відрадненське»від 23.12.2010, 21.07.2011р., 20.12.2011.

Представник позивача в ході судового розгляду позовні вимоги підтримав, просив їх задоволення. Пояснив, що відповідач не бере участі в утриманні квартири та в оплаті житлово-комунальних послуг. Вказав на те, що перед Комунальним підприємством «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду»Солом`янської районної у м.Києві ради існує заборгованість по оплаті квартирної плати та житлово-комунальних послуг у розмірі 9191грн.62 копійки, яка відповідно до судового наказу від 23.09.2011 року , виданого Солом`янським районним судом м.Києва стягнута з власників квартири, в тому числі з позивачки.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, а тому суд у відповідності до статті 224 ЦПК України ухвалив проводити заочний розгляд справи, про що представник позивача не заперечував.

Треті особи, які повідомлялись судом належним чином про місце, день та час судового розгляду, в судове засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, у зв`язку з чим судом ухвалено про розгляд справи у їх відсутність.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що спірна квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_3, ОСОБА_4 та позивачці ОСОБА_1, що пітверджується свідоцтвом про право власності на житло, видане органом приватизації Жовтневої райдержадміністрації м. Києва від 20.01.1998 року .( а.с.5).

Спірна квартира є трикімнатною , загальною площею 56,58 кв.м, житловою 41,5 кв.м.

Відповідно до довідки форми № 3 в зазначеній вище квартирі зареєстровані ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1.-позивачка по справі, відповідач ОСОБА_2 та їх двоє спільних неповнолітніх дітей ОСОБА_5, 2001 року народження та ОСОБА_8,2008 року народження. Власником особового рахунку є ОСОБА_3. (а.с.10).

В ході судового розгляду встановлено, що з 29.06.2000 року позивачка разом з відповідачем знаходяться у зареєстрованому шлюбі. ( а.с.9).

З 01.08.2010 року відповідач завиїхав із займаної квартири з власної ініціативи та на даний час місце його перебування невідоме.

Матеріали справи та обставини встановлені судом свідчать про те, що з будь -якими заявами до житлово-комунальних органів відповідач стосовно збереження за ним житлового приміщення та чинення перешкод в його користуванні не звертався.

Відсутність відповідача за адресою реєстрації з 01 серпня 2010 року підтверджується актами, складеними за участю працівників КП «Відрадненське» від 21.07.2011 та від 23.12.2010 року(а.с.7,8).

Відсутність відповідача за адресою реєстрації з зазначеного вище часу підтвердили допитані в ході розгляду справи свідки ОСОБА_9 та ОСОБА_10, які є сусідами позивачки.

Відповідно до ч.2 ст.405 ЦК України член сім»ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім»ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ними і власником житла або законом.

Оцінюючи зібрані по справі докази, суд вважає доведеною відсутність відповідача в спірному жилому приміщенні більше одного року без поважних причин, що є підставою для визнання відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням а саме: квартирою АДРЕСА_1

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 405 ЦК України, ст. ст. 11, 60,209,212-215,217, 224-226, 294 ЦПК України, , суд, -


в и р і ш и в :


Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд м. Києва . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація