Судове рішення #24974949


2609/14059/12

Справа № 2-3942/12


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

( заочне)


01 серпня 2012 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого -судді Лозинської М.І.,

при секретарі Назарчук П.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовною заявою Органу опіки та піклування Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації в особі Служби у справах дітей Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав


встановив:


У травні 2012 року Орган опіки та піклування Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації в особі Служби у справах дітей Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що ОСОБА_1 є матір»ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Батько дитини, ОСОБА_5, помер ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть.

26.01.2012 року до служби у справах дітей Солом`янської районної в м.Києві державної адміністрації звернулась ОСОБА_3, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 з заявою щодо того, що ії донька ОСОБА_1, неналежним чином виконує свої батьківські обов`язки по відношенню до малолітнього сина ОСОБА_2; зловживає алкогольними напоями, кошти, які отримує на дитину, використовує на свої потреби, тривалий час ніде не працює, часто зникає з дому на невизначений термін.

З метою перевірки зазначеної інформації з метою отримання пояснень по викладеним в заяві фактам, 09.02.2012 року ОСОБА_1 була запрошена до служби. Під час бесіди зі співробітником служби вона заперечила обставини викладені в заяві.

Позивач вказує на те, що інформація викладена в заяві ОСОБА_3-матері відповідачки підтвердило Управління праці та соціального захисту населення району.

Співробітниками служби у справах дітей було відвідано місце проживання відповідачки. Під час обстеження житлово-побутових умов було з'ясовано, що матір`ю умови для проживання хлопчика не створені, в помешканні проживають сторонні особи, які разом з ОСОБА_1 розпивають спиртні напої. Під час чергового відвідування сім`ї 07.05.2012 року встановлено, що відповідачка та ії співмешканець, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебували в нетверезому стані, останній неодноразово затримувався працівниками правоохоронних органів.

Незадовільний стан здоров`я підтверджений інформацією з дитячої клінічної лікарні № 4, з повідомленням про те, що дитини перебуває на диспансерному обліку з 20.05.2010 року з діагнозом : контакт в вогнищі туберкульозу, тубінфікування.

За інформацією, що надійшла з Солом`янського РУГУ МВС України в м.Києві, ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується негативно: зловживає спиртними напоями , систематично порушує громадський порядок та спокій громадян. 20.03.2012 року дільничим інспектором міліції на відповідачку складений адміністративний протокол за ч.1 статті 184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов`язків.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовну заяву, просила задовольнити її з підстав, наведених у ній.

Прокурор Льовкіна С.О. в судовому засіданні вважала за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_1, зважаючи на неналежне виконання нею своїх батьківських обов`язків.

Відповідачка , будучи повідомленою належним чином про місце, день та час судового розгляду, в судове засідання не з»явилась, про причини неявки суд не повідомила, у зв`язку з чим судом ухвалено про проведення заочного розгляду справи, про що прокурор та представник позивача не заперечували.

Вислухавши пояснення позивача, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є матір»ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4).

Батько дитини ОСОБА_5, помер ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть. ( а.с.5).

Відповідно до ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Згідно до ст. 165 Сімейного кодексу України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків, що підтверджується зверненням мати відповідачки ОСОБА_3, бабусі малолітнього , яка повідомила службі у справах дітей, що ії донька неналежним чином виконує свої батьківські обов`язки по відношенню до сина, вживає алкогольні напої, витрачає кошти на утримання дитини на свій розсуд.( а.с.8-10).

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 ніде не працює, та утримується за рахунок того, що отримує гроші на дитину.

Вказане підтверджується листом Управління праці та соціального захисту населення Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації , яке повідомило про ухилення нею від обов`язків по вихованню сина, зловживання спиртними напоями у зв`язку з чим надання допомоги на утримання сина як одинокій матері припинено з 01.02.2012 року ( а.с.12).

Відповідно до проведеного акту обстеження умов проживання дитини проведеним співробітниками служби у справах дітей встановлено, що умови для проживання дитини відповідачкою не створені.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачка неодноразово притягувалась до адміністративної відповідальності, 20.03.2012 року відносно неї складено протокол про притягнення ії до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 184 КУпАП. (а.с.15-25).

25.05.2012 року Службою у справах дітей Солом`янської районної у місті Києві державної адміністрації наданий висновок про доцільність позбавлення ОСОБА_1 батьківських прав відносно сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. ( а.с.32-33).

Відповідно до відомостей Дитячої лікарні № 4 Солом`янського району м. Києва ОСОБА_2, перебуває на диспансерному обліку з 20.05.2010 року з діагнозом контакт в вогнищі туберкульозу, ту інфікування. При цьому заклад охорони здоров»я також вказав на те, що мати поліклініку не відвідує з дитиною, здоров»ям ОСОБА_2 турбується бабуся. ( а.с.13).

Відповідно до ч. 5 ст. 167 СК України якщо дитина не може бути передана бабі, дідові, повнолітнім братам та сестрам, іншим родичам, мачусі, вітчиму, вона передається на опікування органу опіки та піклування.

Таким чином в судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідачка ухиляється від виконання своїх обов'язків по утриманню та вихованню дітей, тому суд приходить до висновку, що останню необхідно позбавити батьківських прав щодо малолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Керуючись ст. ст. 11, 60,209, 212-215, 217, 294 ЦПК України, ст. ст. 150, 164, 165 Сімейного Кодексу України, суд -


В И Р І Ш И В :


Позовну заяву Органу опіки та піклування Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації в особі Служби у справах дітей Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_1 відносно її малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1.

Передати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 під опіку органу опіки та піклування Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 107 грн.30 копійок.

Копію рішення направити до відділу реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управлінні юстиції в м.Києві для внесення змін до актового запису № 2758 від 03. 12. 2005року про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд м. Києва . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація