Справа №22-2257/2007р. Головуючий у 1 інстанції: Шумська Н.Л.
Категорія: 12 Доповідач: Бермес І.В.
УХВАЛА
Іменем України
24 вересня 2007 року Колегія суддів Судової палати в цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
Головуючого - Гриновець Б.М. ,
Суддів: Бермес І.В., Монастирецький Д.І.,
при секретарі: Панчишин А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 04 липня 2007 року у справі за матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третіх осіб ОСОБА_3. ОСОБА_4 про перегляд рішення Галицького районного суду м. Львова від 29.09.2006 року за нововиявленими обставинами, -
встановила:
Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 04 липня 2007 року ОСОБА_1відмовлено за безпідставністю у задоволенні заяви щодо перегляду рішення цього ж суду від 29.09.2006 року за нововиявленими обставинами. Ухвалу суду оскаржив ОСОБА_1
В апеляційній скарзі покликається на те, що ухвала суду постановлена з порушенням норм процесуального права, а саме: на момент розгляду справи № 2-46/06р. не було відомо, що підписи, „від імені ОСОБА_1, розташовані у графі "Заявник" у заяві № 3/356 від 12.01.2004 року про реєстрацію прав власності на нерухоме майно квартири АДРЕСА_1 та графі "Замовник" у договорі № 3/356 від 12.01.2004 року між ОСОБА_1 та Львівським ОДКБТІ та ЕО, виконані не самим ОСОБА_1, а іншою особою", що підтверджується висновком № 787 судово-почеркознавчої експертизи за матеріалами кримінальної справи № 144-0203. Вважає, що вказані обставини є істотними, і не могли бути відомими на момент розгляду справи.
Крім цього, його ОСОБА_1 визнано потерпілим у кримінальній справі, у якій встановлено, що ОСОБА_2 в групі з невстановленими особами, шахрайським способом заволодів його квартирою за адресою АДРЕСА_1.
Просить скасувати ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 04 липня 2007 року, а справу направити на новий судовий розгляд.
Вислухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Встановлено, що рішенням Галицького районного суду м. Львова від 29.09.2006 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до відповідача та третіх осіб про визнання недійсним договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1. Ухвалою апеляційного суду Львівської області рішення суду залишено без змін та вступило в законну силу.
ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою в якій просив скасувати рішення суду та постановити ухвалу про перегляд справи за нововиявленими обставинами, мотивуючи це тим, що проти гр.ОСОБА_2. 13.12.2006 року порушено кримінальну справу за ознаками ст. 190 ч.4 КК України, згідно якої він підозрюється у вчиненні шахрайського заволодіння квартирою ОСОБА_1
Відмовляючи у задоволенні заяви ОСОБА_1 щодо перегляду рішення суду за нововиявленими обставина, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що
згідно ст. 361 ЦПК України, однією з підстав для перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами є встановлені вироком суду, що набрав законної сили, обставини., що спростовують обставини, які стали підставою для винесення рішення суду. А відтак, для перегляду рішення за нововиявленими обставинами по вказаній кримінальній справі повинен бути постановлений обвинувальний вирок суду, а не висновок судово-почеркозиавчої експертизи.
Крім цього, заявнику ОСОБА_1судом роз"яснено право повторного звернення із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, у випадку винесення обвинувального вироку судом щодо гр.ОСОБА_2
А тому виходячи з вищенаведеного, колегія суддів прийшла до висновку, що ухвала суду відповідає вимогам закону і зібраним по справі доказам, доводи скарги висновків суду не спростовують, тому підстав для її задоволення немає.
Керуючись ч.1 п.1 ст. 307, ч.1 ст. 308. ч.1 п.1 ст. 314, ст. 315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 04 липня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.